2007 OTOMATİK honda city elite D konumunda vuruntu

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Benzer durum bende de var. Arada oluyor, ışıkta beklerken o vuruntu 2-3 kez peş peşe oluyor. Artık bir iki hafta içinde ustaya götürürüm ben de.

Aracınız
Civic FC5 2017
Oto. Şanzıman Lara iyi bakın ...yağmurdan kacayim derken doluya tutulmayın.... 2017 hb Civic ..... Şanzıman yağı değişti... 11 binde ..... Yağ iyi durumda idi.... Ama yılı dolmuştu ....

GM 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yapilabilecek en basit ve en etkili yontem sanzıman yağını değistirmek. Bende 2008 fd6 oto.v. var 77 bin km.de vuruntu ve vites gecislerinde hissettirme sorunu ve seyir halindeyken gazdan ayağimi cektigimde azcikta bir ugultu vardi. Yag degisimi sonrasi sorunlar tamamen düzeldi.

Aracınız
Honda Jazz
Sorunu çözen oldumu arkadaşlar.ayni sorun bende de var.anladigim kadarıyla kronik sorun bu.cogu kişi yaşamış ama ne yapılacağı hakkında bilgi yok.benim usta volant dedi aradık bulamadik,jazz volanti taktı bir süre iyi gitti sonra yine başladı.servise sordum onlarda düzelme garantisi veremedi volanti değiştiririz ama sorun şanzımana kadar gidebilir dediler.bilgisi olan varmi

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba arkadaşlar sorunum şu : Aracım 2007 model cvt otomatik vites honda city elite. Araç lpgli.
Arkadaşlar aracımın yol tutuşunca sürüşün de, seyrinde, rölantisinde hiçbir sorun yok.
Yalnız araçla özellikle trafikte ışıklarda falan durduğum zaman, araç D konumunda iken araç devrinde ciddi bir dalgalanma oluyor(LPG de de benzindede her ikisinde de yapıyor.) ve araç vuruntu diye tabir edeceğim bir şekilde 2-3 sn aralıklarla ileri atılmak istiyor. Duruş süresi boyunca bu şekilde çalışmaya devam ediyor sanki biri aracı önden çekmek istiyorda araç frende olduğu için gidemiyor gibi. Manuel araçta acemi şoförün araç kaldırması gibi titriyor araç. Vitesi D den N ye veya P ye aldığımda sıkıntı gidiyor. Sürekli trafikte beklerken vitesi N ye almak zorunda kalıyorum.
Aracın bujilerini değiştim ön arka bobinlerinin temizliğini yaptım. Boğaz kelebeğini temizledim. Sorun devam ediyor. Sorunun bu parçalarda olduğunu düşünmüyorum.
Şanzıman yağını değişmedim. En kısa zamanda değişeceğim. İnterneteki aramalarımda bu sorunu yaşayan honda kullanıcısı çok ama sorunun çözümü hakkında sağlıklı bir bilgiye tam olarak ulaşamadım. Sorunla karşılaşan arkadaşlar çözüm yolları hakkında deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. Hadi şu problemi hep beraber çözelim... ?
Merhaba aynı sorun benim aracımda da var. 2016 yılında almıştım aracımı 72000 de hemen tüp taktırdıktan sonra bu sorun meydana geldi. Bobinler sibop ayarı otomatik şanzıman yaz. Honda servisinde rolanti resetleme tüm bakımlarının yapmama rağmen bujiler falan işte hala düzelmedi. 4 yıldır bu şekilde kullanıyorum. Internette bir çok forumda bununla ilgili araştırmalarıma rağmen bir türlü sorun çözülemedi ve kronik olarak devam ediyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba aynı sorun benim aracımda da var. 2016 yılında almıştım aracımı 72000 de hemen tüp taktırdıktan sonra bu sorun meydana geldi. Bobinler sibop ayarı otomatik şanzıman yaz. Honda servisinde rolanti resetleme tüm bakımlarının yapmama rağmen bujiler falan işte hala düzelmedi. 4 yıldır bu şekilde kullanıyorum. Internette bir çok forumda bununla ilgili araştırmalarıma rağmen bir türlü sorun çözülemedi ve kronik olarak devam ediyor.
Sizin aracınızda mı City?

Aracınız
Honda Jazz
Arkadaşlar şu anda vurma sorunu yok çok hafif dalgalanma var bekleme anındaki vuruntular bitti,şanzıman kulağını değiştirdim sadece başka bir sıkıntı yüzünden değiştirdim aslında ama vuruntulara elveda dedim. Bilginize...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Diğer Markalar
bu sorunun aynısı bendede var şanzıman yağı değiştirmek ile geçmiyor neyazik ki ben volantı bile değiştirdim herşeyi yaptım bir çare yok buna

Geri