2008 civic premium motor sesi çok

turkar

0
Aracınız
2008 preminyum 125.000 de manuel lpg li aracım. Aracımı 3ay önce aldım ve aldıktan sonra pişman oldum arabamdaki motor sesi baş ağrıtıcı adeta... Ustaya gösterdim sıkıntı yok bu araçlar bu şekil dedi fakat ben bir anormallik olduğunu düşünüyorum.Motor kulağında da sıkıntı yokmuş neden bu kadar gürültülü bilmiyorum... sorunum şu : motor çok sesli çalışıyor 5. viteste 100 km hıza geldiğimde çok net motor sesini duyuyorum 100 km hızı geçtiğimde ise resmen uzun yolda başım ağrıyor yani 140 150 söylemiyorum bile bu herkesin böyle olduğunu sanmıyorum sizce nedendir ?

turkel

0
Aracınız
daha önceki aracınız neydi? bende mesela polo vardı bir sitede 90 km ile giderken 67 desibel ses ölçmüşler. Civic fd6 için 69 desibel ölçmüşler. Bu yüzden çok fark etmedi benim için ama 120 den sonra yol ve rüzgar sesi beni rahatsız ediyor. önceki araçta da motor küçük olduğundan 120 den sonra bağırmaya başlıyordu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

turkar

0
Aracınız
ford fiesta 1.4 benzınlı vardı ama onda bu kadar rahatsız edici motor sesi yoktu. Yanı FD6 için bu ses normal mi diyorsunuz ? sizinkide mi sesli

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=6123]turkar[/MENTION] kardesim benim aracim da 2008 fd6 ilk uzun yol denememde yüksek hizlara ciktim ama motor sesi beni rahatsiz etmedi az da olsa yine var. Yag ve filtre degisimini ne zaman yaptirdin. Aks bilyalarindan gelen ugultu da olabilir.

turkar

0
Aracınız
hakan bey mrb açıkçası arabayı aldım değiştirmedim aldığım kişi yeni değiştirdim dedi yağına baktım gerçekten de yeni konulduğu belliydi fakat kaç numara ne marka koyduğunu kendininde bilmemesi beni şüplendirdi... acaba diyorum içindeki yağ kalın numaralı olabilir mi diye düşünüyorum ondan olabilir mi forumda yazdım onun için aynı şikayeti olan var mı diye

Ben de yaklaşık 400km kadar bi uzun yol yaptım benim de 2.5 ay oldu aracı alalı ve motor sesi öyle kafa ağrıtacak şekilde değil aksine..bence siz başka bir ustaya ya da yetkili servise baktırın

Civic fd6 2008 Elegance

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=6123]turkar[/MENTION] kardes isinin ehli bir servise giderek sorununu cozebilirsin. Durum bir cok sebepten kaynaklanabilir. Sarj dinamosu bilyasindan olur veya akslardan olur vs.vs. yag yeni degismisse yagdan kaynakli olacagini zannetmiyorum.

Motor takozu zamanla plastiği çöküyor ve işlevini yitiriyor ondan oluyor bide tüplü civiclerlerdr her 30 binde motor sibop ayarı lazım dışarda yaptır sibob ayarını sonra serviste kalibre ettir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Her ustada anlamıyo banada dediler takozda sorun yok diye serviste motor takozun yan sanayi ve çökmüş değişmesi lazım dediler dışarıdan alıp değiştirdim ücretsiz cekap vardı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri