2008 Elegance'da geri vitese atarken gelen ses hk.?

Merhabalar,

İlk aracim olan 2008 honda 1.6 elegance'imi 2 hafta önce aldim. Kafama takilan bir soru var. Bu forumu görünce bilgilendirecek kişiler olabilir diye konu açtım. acemiliğim için ayrica kusura bakmayın. Aracim otomatik şanzıman olup, d'den r'ye gecerken alttan bi ses gelmekte ve arac hafif sekilde sarsılıyor. bu durum anormal midir? ? Yardimci olanlara simdiden Teşekkürler

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün honda bursa inallara götürdüm arabayi..onlar da sesin normal olduğunu. .frene kuvvetli basarsak cikmayacagini soylediler. Frene kuvvetli basinca ses çıkmıyor gerçektende. .

Peki frene bu derece kuvvetli basmak sıkıntıya yol açar mi acaba? Orada sormak aklima gelmedi bu arada

Duran araba da frene sert basmaktan zarar gelmez. ;)

Ama ince bi ayar lazım sizin aracın frenine (bence)
Bugün servise götürdüm 1500 tl verdim. Bakım yapildi. Degisimler yapıldı.
09a275fb9e0e8b1a5b3576366a1259fb.jpg

Fiyat normal mi sizce?

fatura çok ayrıntılı değil , net de değil istersen tekrar çek abi , öyle koy foruma

1500 TL yi neye göre verdin , km kaç binde ?
600587f9648f33dea0dbd5cf8c063fa5.jpg

Olmuştur sanırım. Km 134 binde. Listede yazan şeyler yapildi ve degisti. bir de periyodik bakim yapildi. Bunlar servisin bana onerdikleri kalemler. Motor takozu ve balatalar yeni oldugundan degismemisler.

Aracınız
1500 TL vermişsen yarın git adamlara 1500 kere söv abi...

listede bujiler - motor yağı - yakıt filtresi ( belki ) bunlar para eder ama hiç bir şekilde 1500 TL bulmaz...

yani şunu diyorum fiyatları görmedim , ama sana "kitledikleri" yer tahminen :

4 saat işçilik ( 1 saat 70 TL + KDV olsa )

Klima bakım fresh demişler , ne yaptılarsa artık , gazı değişseler 100 TL ki değişmemişlerdir...

Honda bakım kimyalsalları (o ne demekse )

yalnış anlama da 1500 çok , ben 1500 e 5 kere servise gidiyorum sen düşün ne demek istediğimi... ( bak en basitinden şanzıman yağını değiştirdim , 180 TL özel servisler , honda ne kadara değişiyor bilmiyorum , ben 120 TL verdim yani burdan benim 1500 e 5 kere gideceğimi hesaplarsın, diğer bi örnek motor yağı , 90 TL verdim , castrol kullansaydım [MENTION=964]maksu[/MENTION] dedi 180 TL idi... Ben ENOX kullandım orjinal honda yağı hemde.. )

1500 TL vermişsen yarın git adamlara 1500 kere söv abi...

listede bujiler - motor yağı - yakıt filtresi ( belki ) bunlar para eder ama hiç bir şekilde 1500 TL bulmaz...

yani şunu diyorum fiyatları görmedim , ama sana "kitledikleri" yer tahminen :

4 saat işçilik ( 1 saat 70 TL + KDV olsa )

Klima bakım fresh demişler , ne yaptılarsa artık , gazı değişseler 100 TL ki değişmemişlerdir...

Honda bakım kimyalsalları (o ne demekse )

yalnış anlama da 1500 çok , ben 1500 e 5 kere servise gidiyorum sen düşün ne demek istediğimi... ( bak en basitinden şanzıman yağını değiştirdim , 180 TL özel servisler , honda ne kadara değişiyor bilmiyorum , ben 120 TL verdim yani burdan benim 1500 e 5 kere gideceğimi hesaplarsın, diğer bi örnek motor yağı , 90 TL verdim , castrol kullansaydım [MENTION=964]maksu[/MENTION] dedi 180 TL idi... Ben ENOX kullandım orjinal honda yağı hemde.. )
Kayış 155 tl, sanziman yagi ve suzgeci 210 tl, bujiler de 205 tl, yakit filtresi 180 tl periyodik Bakım 410 tl..bana da pahalı geldi..ama deneyim olmadigindan. .pek de bilgi olmadigindan yaptırdım artik..ne diyelim bu dahakine deneyim oldu..ama normal bi tamirhaneye gitsem ona da emin olamayacaktim..yan sanayi mi takti..duzgun bakti mı vs diye.

Aracınız
Yani gereksiz şeyler girmiş araya , bakım 410 TL demişsiniz mesela , hadi 600 olsun parçalar , işçilik 150 alsa adam (dışarısı için diyorum) 750 bilemedin 850 olsun.

1500 nereye :(

Buarada memleket neresi ? belirtmemişssiniz de..

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Ooo ne olmuş burada, [MENTION=3083]webelectronics[/MENTION] in dediği gibi biraz fazla olmuş ama servis işin içine girince durum malesef böyle. 1500 TLye millet rektefe yaprıyor motor dışara ama olayın içinde servis var. Yapılana bir şey demek olmaz hayırlı olsun güle güle binin ama bence aracınızı servise götürüp o kadar para vermenize gerek yok. 500 lira para verseniz ekstra 2 yıl garanti veriyorlar düşünün toyota da. Kendinize bulunduğunuz yerde bir usta ayarlayın inanın o ücrete 3 yıl arabanızı hiç dert ettirmeden adam eder ustanız hiç bir şeye karışmazsınız. Kilometreniz de motoronuzu veya şanzımanınızı zorlayacak bir km de değil sonuçta.

Aslında bi liste daha vardi onda da bi bu kadar kalem daha vardi ama onu bulamıyorum. sonuçta yetkili servisin pahalı olacağını tahmin ediyordum ama pek anlamadigim için icimin rahat edebileceğini dusundugumden yetkili servise verdim. Baska bi tamirci vs bilmiyorum. Daha yeni arac sahibi oldugumdan zaten acemi oldugumu anlarsa diger tamircilerin de kafasinda ampul yanabilirdi. Tecrübe oldu artik yapacak bisey yok. Guvenilir bi tamirci bulmak lazim tabi. Bursa'da yasiyorum nu arada

Geri