2008 FD6 Kumandalı Bagaj Açma

Aracınız
Birkaç gündür kumandalı bagaj açma konusunu araştırıyorum
teamhondaturkey forumunda bir arkadaş , orjinal anahtar kumandanın açma tuşuna 3 sn basılı tutunca tetikleme yaptığından bahsetmiş.

Mesaj şöyle :
kumandada zannedersem 3 saniye kapı açma tuşuna basınca tetkliyor , tetikleme kablosunu bulup bagaja kadar bi kablo çekmek lazım , şase bağlantısını arka lambalardan alırsın çektğin kablo zaten artı uç bunlarıda bir adet tofaş kapı açma motoruna bağlıyorsun..

Bende kumandanın içini açınca resimde kırmızı halka içinde boşta micro switch yuvası olduğunu gördüm, EĞER'ki araç içinde boş yuvanın karşılığı bir sistem zaten varsa kumandaya switch lehimlemesi zor değil , 3 tuş yeni kasa alınıp monte edilir. Diğer yandan açma tuşuna 3 sn basılı tutulmasında'da sorun yok her ikiside olabilir tabi araç içinde hangisinin karşılığı varsa.
Diyelimki karşılığı var , bagaj kapağına motoru'da taktık diyelim , motorun kablosunu aracın neresine bağlamamız lazım
kumandanın tetikleme yapıp yapmadığını , araç içinde bu sinyalin karşılığı olup olmadığını anlamanın tek yolu bu ucu bulmaktan geçiyor

http://i.hizliresim.com/ldz0NE.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3201]intension[/MENTION] Yarın benim aracın bagaj kilit kısmının resimlerini çekerim yol gösterici olabilir ;)

Aracınız
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] Son araştırmalar sonucu linkteki röleyi buldum , bu röle uzaktan kumandanın kapıları açma butonuna 2 defa artarda basınca bagaj kilidi motorunu yada her ne yapılmak isteniyorsa tetikleme yapıyormuş. Yani kumandanın 2 adet mevcut butonlarına artarda basmak kaydıyla ek işlevler getiriyo diyebiliriz özetle. Yukarıdaki soruma cevap bulmak biraz zor bunu muhtemelen Honda servistekiler'de bilmiyordur. o yüzden bu tarafa yönelebilirim

http://eticaret.elo.com.tr/ELO-UZAKTAN-KUMANDA-ROLESI-12V,PR-661.html

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3201]intension[/MENTION] Accordun mekanizması resimdeki gibi,

omarrr

0
[MENTION=3201]intension[/MENTION] Merhaba arkdaşlar bende geçen gün kumandayı açtım yapıcaktım aynı şekilde sizler yaptınız mı ona görr bende deneyim aynı şekilde

Geri