Civic FD6 2009 honda civic bazen calismama sorunu

Aracınız
Civic FD6 2009
Iyi günler arkadaşlar 2009 model honda civic aracım bazen calismamazlik yapiyor bagajdan benzin pompasi sokumu yapılan yere hafif vurdugumda calisiyor benzin pompasını yine bu sorun yuzune değişirmiştim baya bir süre oldu onda deponun alttan vurdugumda çalışıyordu simdi neyden kaynaklana bilir acaba

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eğer çok düşük benzin miktarı ile sürekli aracı kullanıyorsanız benzin pompasına zarar verebilirsiniz.
Ya da çok eski ve kalitesiz benzin mevcutsa da çalıştırma da zorluğa neden oluyor olabilir.
Mevcuttaki benzin miktarı ne kadar?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yarim depo surekli çeyreğe düşmeden alıyorum shellden aliyorum
Hmmmm... O zaman LPG regülatörüne hava girişi kaynaklı da olabilir.
Motor sıcakken çalışma da gecikme oluyormu peki?
Yoksa sadece araç 1 gün bekledikten sonraki çalıştırma da mu bu sorun oluşuyor?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok nadir ayda bir yada 2 defa yapiyor oda ilk çalıştığında sonra gun içinde yapmadı şu ana kadar
Sizin durum için tahmini senaryolarım şunlar, bunları irdeleyin isterseniz.
- LPG regülatörünün contaları zamana bağlı olarak çok azda olsa hava almaya başlamış ve bu nedenle arada bir çalışma zorluğu ortaya çıkıyor olabilir, LPGci de bu durumu kontrol ettirin.
- Benzin filtresi kirli benzine bağlı hafiften tıkandığı için arada bir geç çalışmaya neden oluyor yada depodaki benzinde farketmediğiniz pislik mevcut olabilir.
- Marş motoru kömürlerinde ufaktan ömrünü doldurma durumu söz konusu olabilir, bu nedenle nadiren çalışma zorluğu oluşuyor olabilir.

Aracınız
Civic FD6 2009
Sizin durum için tahmini senaryolarım şunlar, bunları irdeleyin isterseniz.
- LPG regülatörünün contaları zamana bağlı olarak çok azda olsa hava almaya başlamış ve bu nedenle arada bir çalışma zorluğu ortaya çıkıyor olabilir, LPGci de bu durumu kontrol ettirin.
- Benzin filtresi kirli benzine bağlı hafiften tıkandığı için arada bir geç çalışmaya neden oluyor yada depodaki benzinde farketmediğiniz pislik mevcut olabilir.
- Marş motoru kömürlerinde ufaktan ömrünü doldurma durumu söz konusu olabilir, bu nedenle nadiren çalışma zorluğu oluşuyor olabilir.
Ama bagajdan deponun Üzerin e vurdugumda çalışıyor mars ve lpg den olsa yine calismamaya devam etmezmi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ama bagajdan deponun Üzerin e vurdugumda çalışıyor mars ve lpg den olsa yine calismamaya devam etmezmi
,
LPG regülatöründe sorun olduğunda araç bir gece yattığında ilk seferde çalıştırmaya çalıştığınızda regülatördeki sızan hava motora gidiyor, ikinci ve sonraki marşlarda ise regülatördeki hava gittiği için çalışmada sorun olmuyor.
Vurma konusu için birşey diyemeyeceğim. Genelde Civiclerin benzin pompa ve filtreleri rutin LPGli ve yakıt çeyreğin üstünde ise kolay kolay arıza vermiyor.
Önceki mesajda 3 ihtimal düşündüm ve bunları irdelemenizi tavsiye ediyorum.

İlgili konuyuda incelemenizi öneririm.

Geri