2010 HONDA CİVİC OTOMATİK ARACIMDA VİTESİ GERİYE (R) ALINCA TAK SESİ GELİYOR

Aracınız
Civic FD6 2010
İYİ AKŞAMLAR ARKADAŞLAR BİR KONUDA YARDIMINIZI İSTİYORUM 2010 MODEL 78 BİNDE HONDO CİVİC DREAM PAKET OTOMATİK ARACIM VAR. ARACI 3 HAFTA ÖNCE ALDIM VE ALDIĞIM HAFTA ŞANZIMAN YAĞ BAKIMI VARDI ONU YAPTIRDIM. ANCAK ŞUAN ARACI N DE İKEN R YE ALDIĞIMDA TAK SESİ GELİYOR. ARA DA D YE ALDIĞIMDA DA YAPIYOR. GİDERKEN BİR SORUN HİSSETMİYORUM. SADECE VİTES DEĞİŞTİRİRKEN R YE ALIRKEN TAK SESİ DUYUYORUM. SEBEBİ NEDİR? AYNI DURUMU YAŞAYAN VEYA BİLGİSİ OLAN VAR MI? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Parktan R ye aldığımda bende de yapıyor. Birkaç yere baktırdım fakat sebebini bir türlü çözemedim.

Araçla durduğunuz da ayağınız frendeyken ilk önce vitesi boşa alın. Sonra el frenini çekin. Daha sonra frenden ayağınızı çekin. En son vitesi P konumuna alın. Aracı tekrar kullanacağınız zaman frene basın aracı çalıştrın ayağınız frendeyken vitesi P konumundan D konumuna aldığınızda o tak sesi gelmeyecek inşallah.
İYİ AKŞAMLAR ARKADAŞLAR BİR KONUDA YARDIMINIZI İSTİYORUM 2010 MODEL 78 BİNDE HONDO CİVİC DREAM PAKET OTOMATİK ARACIM VAR. ARACI 3 HAFTA ÖNCE ALDIM VE ALDIĞIM HAFTA ŞANZIMAN YAĞ BAKIMI VARDI ONU YAPTIRDIM. ANCAK ŞUAN ARACI N DE İKEN R YE ALDIĞIMDA TAK SESİ GELİYOR. ARA DA D YE ALDIĞIMDA DA YAPIYOR. GİDERKEN BİR SORUN HİSSETMİYORUM. SADECE VİTES DEĞİŞTİRİRKEN R YE ALIRKEN TAK SESİ DUYUYORUM. SEBEBİ NEDİR? AYNI DURUMU YAŞAYAN VEYA BİLGİSİ OLAN VAR MI? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Araçla durduğunuz da ayağınız frendeyken ilk önce vitesi boşa alın. Sonra el frenini çekin. Daha sonra frenden ayağınızı çekin. En son vitesi P konumuna alın. Aracı tekrar kullanacağınız zaman frene basın aracı çalıştrın ayağınız frendeyken vitesi P konumundan D konumuna aldığınızda o tak sesi gelmeyecek inşallah.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Tam da dediğiniz gibi yapıyorum ama yine yapıyor. Özellikle R de

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Sanziman bakımını yaptırmadan önce böyle bir durum yoksa,sanziman yağı eksik konulmuş olabilir.Soguk ve sıcak iken seviyelerini kontrol etmenizi tavsiye ederim,veya en güzeli bakim yaptırdığınız yere tekrar getirip bir kontrol ettirin.Dogru yağ ve filtresini kullandilarmi?

Aracınız
Civic FD6 2008
Sanziman bakımını yaptırmadan önce böyle bir durum yoksa,sanziman yağı eksik konulmuş olabilir.Soguk ve sıcak iken seviyelerini kontrol etmenizi tavsiye ederim,veya en güzeli bakim yaptırdığınız yere tekrar getirip bir kontrol ettirin.Dogru yağ ve filtresini kullandilarmi?
Bendede 2008 drem var ayni sorun bendede var r ye alinca tak diye ses geliyor

SM-J730F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
şanzıman yağına baktım yeterli seviyede. bakalım şu kapanma bitsin götüreceğim. inşallah sorun çözülür

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Vites değişimlerinde motor gözle görülür bir şekilde kasılarak ileri geri oynuyor. Kötü olan bir motor kulağının bu duruma etkisi olabilir diye düşünüyorum. Benim motor kulağı artık iyice oturdu. fena bir şekilde titreme yapıyor. İnternette orjinal motor kulağı bulabilir miyiz. Yoksa mecburen servisten mi almamız gerekiyor.

Son düzenleme:
Geri