2011 Civic (FD6) Klima Problemi

Aracınız
Honda CRV
Değerli forum üyeleri öncelikle herkese merhaba.
Ben kütahyadan Osman Serdar.
2011 Civic aracıma Multimedia taktırdım bir sorun baş göstermeye başladı. Belki bununla alakalıdır diye dile getirmek istedim.

Soruna gelecek olursak,

Klima Panelinden AUTO modda rakamsal olarak hangi sıcaklık değerini ayarlarsam ayarlayım hava akışı hep sıcak oluyor. Sadece LOW kademesine alınca klima devreye giriyor. Ne olursa olsun diğer rakamlarda klima çalışmıyor. 16 da olsa klima çalışmıyor LOW kademesine almak lazım.

Sıcak üflemeside her rakamda aynı yüksek bir sıcak üflüyor.

Manuel ayarlamalarda klimada diğer hava girişleride çalışıyor.

Özetle auto modda klimayı kullanamıyorum. İç sıcaklığı derecesine göre kullanmıyorum.

Başına gelen çözüm önerisi olan varsa çok mutlu olurum.

Yaptıklarımız,
* Multimedi takan arkadaşa geri götürüp söktürüp sensörleri elektrikçiye kontrol ettirdik. Teybin üzerinde olanı sağlam denildi.

* Klima gazını yeniden doldurttum.

* Arıza Kaydı bakıldı iç sıcaklık sensörü diyor. Ama sensör sağlam diyorlar...

Kod sanırım B1225 olması lazım

Durum bu şekilde tekrar teşekkürler..

Aracınız
Değerli forum üyeleri öncelikle herkese merhaba.
Ben kütahyadan Osman Serdar.
2011 Civic aracıma Multimedia taktırdım bir sorun baş göstermeye başladı. Belki bununla alakalıdır diye dile getirmek istedim.

Soruna gelecek olursak,

Klima Panelinden AUTO modda rakamsal olarak hangi sıcaklık değerini ayarlarsam ayarlayım hava akışı hep sıcak oluyor. Sadece LOW kademesine alınca klima devreye giriyor. Ne olursa olsun diğer rakamlarda klima çalışmıyor. 16 da olsa klima çalışmıyor LOW kademesine almak lazım.

Sıcak üflemeside her rakamda aynı yüksek bir sıcak üflüyor.

Manuel ayarlamalarda klimada diğer hava girişleride çalışıyor.

Özetle auto modda klimayı kullanamıyorum. İç sıcaklığı derecesine göre kullanmıyorum.

Başına gelen çözüm önerisi olan varsa çok mutlu olurum.

Yaptıklarımız,
* Multimedi takan arkadaşa geri götürüp söktürüp sensörleri elektrikçiye kontrol ettirdik. Teybin üzerinde olanı sağlam denildi.

* Klima gazını yeniden doldurttum.

* Arıza Kaydı bakıldı iç sıcaklık sensörü diyor. Ama sensör sağlam diyorlar...

Kod sanırım B1225 olması lazım

Durum bu şekilde tekrar teşekkürler..

Zaten sorununuz belli. Dijital klima iç sıcaklık sensöründen ve dış sıcaklık sensöründen aldığı verilere göre çalışır otomatik modda. İç sıcaklık sensörü yerine dış sıcaklık sensörünü kontrol ettirin. Veri akışında sorun var belli ki. Dış sıcaklığı 16 derece ya da daha düşük okuyor olabilir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Honda CRV
Zaten sorununuz belli. Dijital klima iç sıcaklık sensöründen ve dış sıcaklık sensöründen aldığı verilere göre çalışır otomatik modda. İç sıcaklık sensörü yerine dış sıcaklık sensörünü kontrol ettirin. Veri akışında sorun var belli ki. Dış sıcaklığı 16 derece ya da daha düşük okuyor olabilir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Camın önündeki sensör mü bu nasıl sökeceğiz. Bilginiz var mı?

Aracınız
Honda CRV
Geri