2012 civic check system obd 2

Aracınız
Merhabalar

Aracım 2012 fb7 civic 53000 km yaklasık 30000 km de iken brc tüp taktırdım serviste. Araçta check system arıza ışığı yanıyor bir süre sonra sönüyor. Bazen yanıyor sabah çalıştırdığımda sönüyor bazende 200 km falan yaptıktan sonra sönüyor. Arıza ışığını 4 defadır yakıp söndürüyor. Bir kaç aydır lpg yi opet aygaz alıyorum. Sebebi ne olabilir? Bu arada aracta herhangi bir sorun görünmüyor. Sadece lastik basınç uyarısı vermişti söndürdüm. Piyasada bulunan ucuz obd 2 elm327 ile arıza tespit edebilirmiyim? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

kara82

0
Aracınız
Daha once forumda lpg markalari konusulmustu. Ben sunu anladim: problem cikarmayan, memnun oldugunuz marka(lar)dan sasmamak gerekiyor, ayrica ayni marka olsa bile farkli yerden alinca da problem cikabiliyor, mesela otobandan aldigim lpg hep az gitti. Sahsen ben shellden, olmazsa pogazdan olmazsa milangazdan aliyorum, onu da bulamazsam ancak aygazdan alirim..

Aracınız
Bende lpg hakkında araştırma yaptım ama somut bişey ortaya çıkmıyor. Tartışılıyo kalıyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
3-5 km benzinle kullandım. Durdurup çalıştırınca ışık sönmüştü. Rölantide ilk calıştırdığımda 1200 civarı daha sonra 800 e düşüyor sanırım normal

Aracınız
Civic FB7 2012
benim aracımda şuan yanıyor ve yanma sönmesi kafasına göre. km ve süre tuttum benzin ve lpg de denedim her seferinde farklı sonuçlar çıktı. servis ise çözüm bulamadı. son olarak katalizör değişecek dediler aracım 40.000 de henüz. araştırmaya devam ediyorum. bu check system yazısını sadece doğru lpg ayarı düzeltiyormuş. ben eskişehirde henüz bulamadım.

Geri