2012 Civic: Navitech cihaz ve Alpine haut-parleur'ler; MP3 muzik ve FM radyo

sk67a

0
http://youtu.be/bRTCY4PmzUo

[member=251]Mesudum[/member] [member=2]NoFeaR[/member] [member=12]Gelendostlu[/member] [member=7]Attila Khan[/member]
[member=187]Wordls[/member] [member=296]Smoch[/member] [member=117]aknasmub[/member]

sk67a

0
Ynt: 2012 Civic: Navitech cihaz ve Alpine haut-parleur'ler; MP3 muzik ve FM radyo

Ynt: 2012 Civic: Navitech cihaz ve Alpine haut-parleur'ler; MP3 muzik ve FM radyo

Muzikler sizin tarziniz olmayabilir; ama buradaki amac; Navitech ses seviyesinin neredeyse maksimum sinira
yaklasmasinda bile muzigin ciddi bir distorsiyona ugramamasi idi.

sk67a

0

Çıs tak, çıs takk.
Çıss tak, çıs tak.
:driver:
Du bu du buu, du bu dubu.
Dubadu dubada.

Aracınız
Civic FB7 2012

Fırsat verdiğiniz ve ortak bir alan için başlangıç yaptığınız için, teşekkürler.

Karşılaştırmalar için büyün şartların elden geldiğince aynı olmasına dikkat edilir ya hani, o bakımdan ben de bir katkıda bulunmak isterim ve bu başlık da ortak platformun kaliteli veri tabanı olabilir.

Kullanılan telefon iPhone sanırım, ben de emektar S3 ile katkıda bulunmak isterim.

Öncelikle uzun zamandır test için kullandığım bir takım "track"lar var ve genelde sistem düzenleyenler cıstak müzik beklerken bunlarla karşılaşınca ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Gerçi içerikte o da var ama ben saf sinüsoidal sesle test edince aracın tesisatı ve yalıtımı nerede su koyveriyor, hangi tip seslerde nasıl performans alınıyor, görebiliyorum. Test için aynı track kullanırız ama sizler istediğiniz yerde istediğiniz parçayı denemeye devam edebilirsiniz.

Kendi videomu da paylaşınca test şartlarını da verip katılmak isteyen herkesin aynı şartlarda olmasını sağlamaya çalışacağım.

Şimdilik link veriyorum. Bunun içindeki aynı parçayı çeşitli ses seviyelerinde deneyerek karşılaştırma yapabiliriz.

Buyrun link:

https://www.dropbox.com/sh/d5wl9rtiq3vncyi/AAD2PcTBlPlf1ZSiMmCvjs-va?dl=0

[quote author=sk67a link=topic=737.msg12632#msg12632 date=1411114797]
Çıs tak, çıs takk.
Çıss tak, çıs tak.
Du bu du buu, du bu dubu.
Dubadu dubada.

[/quote]

Valla navi ekran goruntusu baya guzelmis, seslerde kaliteli geldi ozellikle radyoda basarili buldum.

Aracınız
Civic FB7 2012

Navitech NX-214f cihazda ses maksimum kaç oluyor?

Neden soruyorum? Tesisatçıya gidip anfi koyarsanız, teybi %80 volüme getirirsiniz. Sonra anfinin kazanç ayarını sesin bozulmaya başladığı noktaya kadar artırırsınız. Sonra montaj tamamlanmış olur. Ancak kullanılan örnek sesler genelde müzik parçası olduğu için limitlerde olup olmadığı dikkate alınmaz. Kullanıcıdan ayar kaçıklıklarını volüm düğmesini kısarak ayarlaması beklenir. Sonuçta her müzikte aynı volümde dinlemenin keyfi çıkarılacağına müziğe göre en iyi noktayı bulma arayışına girilir.

Bunlar belki biz gibi kullanıcılar için zahmet değil. "N'olcak ağbi, ses dediğin nedir ki?" der geçeriz belki ama işin "teknik ve sanat" olduğu hallerde kalitesini düşürür.

Tabi bu adamlar ben gibi 120 liraya bir çift kolon almaz, arabasına 20.000€uro tesisat çeker, orası ayrı .muha.

[member=3]sk67a[/member]

arabadaki normal sesi telefona çekip youtube üzerinden işyerindeki salak hoparlörlerden rammstein'ın bas gitar sesini duyabiliyosam bence bu olay burda kapanmıştır. sami hocam eline emeğine sağlık. teşekkürler paylaşım için.

[member=251]Mesudum[/member] hocam sami hocanın hoparlör arkalarına taktığı yalıtım köpükleri sesi çok etkiler mi illa taktıralım mı?

sk67a

0

[quote author=dr.ersoy link=topic=737.msg12671#msg12671 date=1411139775]
arabadaki normal sesi telefona çekip youtube üzerinden işyerindeki salak hoparlörlerden rammstein'ın bas gitar sesini duyabiliyosam bence bu olay burda kapanmıştır. sami hocam eline emeğine sağlık. teşekkürler paylaşım için.

[member=251]Mesudum[/member] hocam sami hocanın hoparlör arkalarına taktığı yalıtım köpükleri sesi çok etkiler mi illa taktıralım mı?
[/quote]

BbaoQqJ.jpg

tLZImwA.jpg

c8A80ng.jpg

4ujymoW.jpg

[member=375]dr.ersoy[/member] [member=251]Mesudum[/member]

sk67a

0

Bu arada şu aşağıdaki kablo konektöründen satın alırsanız; orijinal Honda kablolarını hiç kesmeden
haut-parleur'leri sisteme bağlayabilirsiniz. Önemli.

Alpine hoparlörlerin avantajı; üzerinde versatil çok farklı otomobil markasına uyan montaj delikleri, oyukları
var. Honda'nın mevcut vida yuvalarına birebir uydu. Ön kapılara veya arka panzilot kısmına matkap değmedi;
kasada yeni delik açılmadı.

Hayat detaylarda saklıdır.

Amazon'dan: Metra 72-7800 Honda and Acura Speaker Adapter Harness Connector - Pair

http://www.amazon.com/gp/product/B0002BEPJY/ref=oh_aui_detailpage_o08_s00?ie=UTF8&psc=1

tLZImwA.jpg

[member=375]dr.ersoy[/member] [member=251]Mesudum[/member]

Geri