2012 fb 7 katlanır ayna problemi

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhabalar,

Bende 2012 model fb7 eco-premium araç var, 2 hafta önce satın 2. el olarak aldım.

Aynalar tuşla araç içinde otomatik kapanıp açılıyor.

Sağdaki aynada sürekli bir dişli boşa dönme sesi var ne kapanıyor ne açılıyor dişlisinde sorun olabileceğini düşünüyorum başka bir problem de olabilir tabi.

Bu tarz bir problemi tecrübe eden var mıdır? Ayna modülünü bulabileceğim internet sitesi veya izmit/kocaeli taraflarında bu iş için tavsiye edeceğiniz bir usta var mıdır?

Teşekkürler.

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba. Ayna içinde redüktör görevi gören dişli parçalar mevcut.bu dislilerden bazıları metal bazıları plastiktir. İçini açıp kontrol etmek gerekir.zor bulunur o dişliler. Aynaniz orjinalmi yan sanayimi?

Aracınız
Civic FB7 2012
alirken sormadim bilgim yok orjinalligi konusunda...ustalar nedense bu konu ile ilgilenmek istemiyorlar veya anlamiyorlar izmit sanayide bir kisi bulamadim bu isten anlayan

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam eğer orjinalse aynanın altında kabartma şeklinde Honda yazar siyah kısmında.bir kontrol edin ona göre konuşmak daha mantıklı olur.

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhabalar,

Bende 2012 model fb7 eco-premium araç var, 2 hafta önce satın 2. el olarak aldım.

Aynalar tuşla araç içinde otomatik kapanıp açılıyor.

Sağdaki aynada sürekli bir dişli boşa dönme sesi var ne kapanıyor ne açılıyor dişlisinde sorun olabileceğini düşünüyorum başka bir problem de olabilir tabi.

Bu tarz bir problemi tecrübe eden var mıdır? Ayna modülünü bulabileceğim internet sitesi veya izmit/kocaeli taraflarında bu iş için tavsiye edeceğiniz bir usta var mıdır?

Teşekkürler.
Bende de aynı sorun vardı söktüm tamamen dağıttım içindeki dişli metaldi dişlilerin içinde olduğu kutu kırılmıştı. İnşallah dişlidir. Motorun fişini söktüm artık manuel

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2010
Bende de aynı sorun vardı söktüm tamamen dağıttım içindeki dişli metaldi dişlilerin içinde olduğu kutu kırılmıştı. İnşallah dişlidir. Motorun fişini söktüm artık manuel

Hocam merhaba. Size şöyle bir tüyo vereyim;fb7 nin orjinal katlanır aynasını bulmak zor ve pahalı.fc5 ayna katlama mekanizması fb7 nin orjinal ayna katlama mekanizmasıyla aynı.cikma fc5 aynasini alıp sizin kırık olan kutuyu kendi araciniza aktarıp probleminizi cozebilirsiniz. Hatta aldığınız fc5 aynasının gövdesini sinyalini ve ayna camını satıp maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2012

merhabalar...valla ben de eger bu isi kisa vadede ucuza cozemezs oyle yapmayi dusunuyorum...sonrasinda bir ara yolum bursa tarafina duserse orada bu isten anlayan ustalar var diyorlar belki oradan bir baglanti bulmaya calisirim veya keyfe keder paraya kiyip taksitle falan bir sag ayna alirim...aslinda cok da onemli degil ama ses yapiyor surekli

Aracınız
Civic FB7 2012
hocam sen izmirliymissin orada mumin usta diye biri varmis bu isleri hallediyormus ben uzagim sen bir orayi dene eger denemediysen...

hocam sen izmirliymissin orada mumin usta diye biri varmis bu isleri hallediyormus ben uzagim sen bir orayi dene eger denemediysen...

Geri