Civic FB7 2012 fb7 2000-3000 devir arası ses

Selamlar 2012 civic fb7 40.yıl aracımda 1500 devri geçince gaza yükleniyorum ve açık hava filtresi varmış gibi veya farklı bir anlatımla egzoz patlak gibi ses gelmekte.

Diğer kanallardan civic kullanıcılarına sorduğumda orjinal hava filtresi ile sorunun düzeleceğini, gergi kütüğünün ve kayışın değişmesi gerektiğini hatta rezonatörde problem olabileceğini bile söyleyenler oldu

Bu gibi sorun yaşayan oldu mu çözüm yolu nedir yakında 100 bin bakım yaptıracağım bu bakımla birlikte bu sorunu çözmek istiyorum yardımcı olabilir misiniz

2012 civic 40.yıl eco elegance 96 bin otomatik

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Çözümü aramaya en ucuz noktadan başla. Milletin cebinden para çıkmayacağı için "onu değiştir bunu değiştir" diye rahat konuşurlar.

Boğaz kelebeğinden hava filtre kutusuna giden alttaki hava akış borusu FB7 lerde kronik olarak zamanla sertleşir ve yırtılır.
Problemin muhtelen bundan kaynaklı. Gözle kontrol edilip yırtık varsa değiştirilebilir.
Çok maliyetli bir parça değildir son fiyatları bilmemekle birlikte 250-300 TL araığındadır diye düşünüyorum.

1656057699373.png

1656057655265.png

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
kaputu açın birisine gaz verdirip emiş sesinin nereden çıktığını tespit etmeye çalışın.
hava emişte sıkıntı yoksa, resanatörün ve ya katalitik konvertörün içindeki ses yalıtım parçaları eskimiş dökülmüş parçalanmış olabilir diye düşünüyorum.

Aracınız
Çözümü aramaya en ucuz noktadan başla. Milletin cebinden para çıkmayacağı için "onu değiştir bunu değiştir" diye rahat konuşurlar.

Boğaz kelebeğinden hava filtre kutusuna giden alttaki hava akış borusu FB7 lerde kronik olarak zamanla sertleşir ve yırtılır.
Problemin muhtelen bundan kaynaklı. Gözle kontrol edilip yırtık varsa değiştirilebilir.
Çok maliyetli bir parça değildir son fiyatları bilmemekle birlikte 250-300 TL araığındadır diye düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 268903

Ekli dosyayı görüntüle 268901
Bende bunu diyecektim. O boru kronik yırtılıyor. Aynen ilk önce ona bakılmalı.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Selamlar 2012 civic fb7 40.yıl aracımda 1500 devri geçince gaza yükleniyorum ve açık hava filtresi varmış gibi veya farklı bir anlatımla egzoz patlak gibi ses gelmekte.

Diğer kanallardan civic kullanıcılarına sorduğumda orjinal hava filtresi ile sorunun düzeleceğini, gergi kütüğünün ve kayışın değişmesi gerektiğini hatta rezonatörde problem olabileceğini bile söyleyenler oldu

Bu gibi sorun yaşayan oldu mu çözüm yolu nedir yakında 100 bin bakım yaptıracağım bu bakımla birlikte bu sorunu çözmek istiyorum yardımcı olabilir misiniz

2012 civic 40.yıl eco elegance 96 bin otomatik

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Buna benzer benim başıma geldi, fb7 bende varken, hava filtresinden çıktı problem tam oturmadigindan hava aldigindan kalın tok sese dediğinize yakın sorun çıkartmıştı flitreyi değiştirdim ses soluk kesildi. Büyük ihtimal aynı sorun sizinkiside.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Buna benzer benim başıma geldi, fb7 bende varken, hava filtresinden çıktı problem tam oturmadigindan hava aldigindan kalın tok sese dediğinize yakın sorun çıkartmıştı flitreyi değiştirdim ses soluk kesildi. Büyük ihtimal aynı sorun sizinkiside.

internetten sipariş vereceğim bulunduğum ilde orijinal filtre bulunmuyor önerebileceğiniz bi link var mı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
internetten sipariş vereceğim bulunduğum ilde orijinal filtre bulunmuyor önerebileceğiniz bi link var mı
Gaz kelebeğine giden hortumda yırtık olup olmadığını kontrol ettirdinizmi?
Hava filtresi olarak Mann Filter orjinale en yakınlardan biridir, FB7 için uygun olan parça kodu C24021 olarak geçiyor, google'da "Mann Filter C24021" şeklinde aratıp aklınıza yatan e-ticaret sitesinde bulabildiğiniz en uygun fiyatlıyı alıp takın.

Alternatif filtre parça kodlarına da linkten bakabilirsiniz.

mturker

Özel Üye
Hocam bende internetten sipariş verdim 2 bakımımi ama son bakım için aldığım flitre böyle sorun çıkarttıgi için gittiğim serviste degistirttim.. ve size tavsiyem eğer dükkandan bulabilirseniz sanayide vs. Önce durumu iza edin sonra taktırın en sağlıklısı öyle.bende öyle yaptım hatta emin olmak için ustayla çıktık teste nokta atışı yapmıştık. Not; sesin yoğunluğu şoför tarafi onden geliyordu, sessiz trafiğin gürültünün az olduğu bölgelerde sizde test edebilirsiniz aslında.

Geri