Civic FB7 2012 fb7 2ci Oksijen Sensörünün Değerleri düşük

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
arkadaşlar merhaba. bende bugün egzos emisyona gittim lambda en fazla 1.03 olmasi gerekirken 1.05 çıktı diğer değerler geçiyor sorun katalizör mü. fakat daha önceki arabaamdada yaşamıştım katalizör sorununu onda bütün değerler kalıyordu. bu arada arac 2007 civic

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
arkadaşlar merhaba. bende bugün egzos emisyona gittim lambda en fazla 1.03 olmasi gerekirken 1.05 çıktı diğer değerler geçiyor sorun katalizör mü. fakat daha önceki arabaamdada yaşamıştım katalizör sorununu onda bütün değerler kalıyordu. bu arada arac 2007 civic

Katalizör Karbonmonoksit miktarı fazla ise kendini gösterir. Sizin katalizör sağlam. Lambda demek oksijen sensörünün ölçtüğü yakıt hava karışımını gösterir. Sizde biraz fakir çıkmış. Biraz gaza bassa direk geçerdi. Tüvtürk emisyon testi çok hassas. Sanayide test yaptırın. Ciddi bir sorununuz yok. Birde Ltf değeriniz çok yüksek ise gaz ayarı yaptırmak gerekebilir.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic HB 8. Jen.
teşekkür ederim pazartesi sanayide yaptırayım bakalım
Katalizör Karbonmonoksit miktarı fazla ise kendini gösterir. Sizin katalizör sağlam. Lambda demek oksijen sensörünün ölçtüğü yakıt hava karışımını gösterir. Sizde biraz fakir çıkmış. Biraz gaza bassa direk geçerdi. Tüvtürk emisyon testi çok hassas. Sanayide test yaptırın. Ciddi bir sorununuz yok. Birde Ltf değeriniz yüksek ise gaz ayarı yaptırmak gerekir.

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
ahmet bey sanayide yaptırdım dediğiniz gibi hafif gaza basinca geçti
Katalizör Karbonmonoksit miktarı fazla ise kendini gösterir. Sizin katalizör sağlam. Lambda demek oksijen sensörünün ölçtüğü yakıt hava karışımını gösterir. Sizde biraz fakir çıkmış. Biraz gaza bassa direk geçerdi. Tüvtürk emisyon testi çok hassas. Sanayide test yaptırın. Ciddi bir sorununuz yok. Birde Ltf değeriniz yüksek ise gaz ayarı yaptırmak gerekir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracım 2012 fb7 177 binde motor arıza lambası yakıyor ara sıra geçen bağladık bu arıza kodlarını verdi aslında 7-8 tane arıza kodu vardı esp arka sağ ön sol lastik sensörü filan ama lamba olarak sadece motor lambası yakmıştı 500 km önce rutin bakım sırasında o iki lastiğin bijon ve saplaması tamir edildi usta lastikleri bilmiyorum dedi blki sensörü filan takmamıştır katalizör içinde kurum tutmuş uzun süre tüpte binilmiş benzinde bin dedi sizler ne dersiniz? DSC_0919.jpeg

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracım 2012 fb7 177 binde motor arıza lambası yakıyor ara sıra geçen bağladık bu arıza kodlarını verdi aslında 7-8 tane arıza kodu vardı esp arka sağ ön sol lastik sensörü filan ama lamba olarak sadece motor lambası yakmıştı 500 km önce rutin bakım sırasında o iki lastiğin bijon ve saplaması tamir edildi usta lastikleri bilmiyorum dedi blki sensörü filan takmamıştır katalizör içinde kurum tutmuş uzun süre tüpte binilmiş benzinde bin dedi sizler ne dersiniz? Ekli dosyayı görüntüle 262410

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Üstteki kod içinde akünüz zayıf olabilir veya göstergenizdeki elektronik devrelerde kılcal bir çatlak oluşmuş olabilir.
Katalizör olayı biraz sorunlu bir durum, araç uzun süre fakir LPGde kullanılmış gibi olabilir.
Belirtilen arıza kodları ile ilgili daha önce forumda açılmış olan konuları inceleyin, linkleri bırakıyorum,

Geri