Civic FB7 2012 FB7 civic Balans ayarı

Arkadaslar iyi forumlar. 2012 model fb7 aracımda 100km üzerine çıktığımda direksiyon ve pedallarda titreme oluyor. Balansa gitmisti bugun ilginçtirki balanstan gelince başladı. Bijon takımım degisti sol ön lastiğimin bilyesine baktı usta sorun yok demisti balansını alamamışlar dedi. Sizce sorun nedendir? Balans ayarı yanlış yapılmış olabilir mi? Janttaki bazı kursunlar alınıp bazi yeni kurşunlar takılmış. Sizce ne yapmalıyım? Pzar gunu yola cıkıcam ustam sorun yaratmaz diyor ama sorun olur mu bilenler yardımcı olabilir mi?? Forumda acemiyim yanlış bir yere konu açmamışımdır umarım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Balans tutmamış olabilir. Sadece Rot balans ustalarına ayar yaptırın. Balans yaparken jantlarda yamulma varmı bakılmalı.
> Birde lastiklerinizde orantısız aşınma varsa oda yapar.
> Bozuk balans ayarı lastikte orantısız aşınma yapar. Sonrasında ise daha lastik eskimeden değiştirmek durumundan kalırsınız.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Balansa tekrar gitti sorun yok dediler bugün. Akslarda bosluk olabilir dediler ama baktıramadım pazar gunu de yolculuga cıkıcam sorun yaratır mı bana ustam sorun olmaz döndüğünde inceleriz kafan rahat olsun diyor ama ilk arabam olunca ve ilk kez sorun yasadigimdan dolayi stres oldum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Balansa tekrar gitti sorun yok dediler bugün. Akslarda bosluk olabilir dediler ama baktıramadım pazar gunu de yolculuga cıkıcam sorun yaratır mı bana ustam sorun olmaz döndüğünde inceleriz kafan rahat olsun diyor ama ilk arabam olunca ve ilk kez sorun yasadigimdan dolayi stres oldum

Sizin sorun bu konuya benziyor.
@ismailbegit hocam bu konuda çok uğraştı. Uzun yol için bir kaç kelam eder diye düşünüyorum. :)

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
@ismailbegit hocam yorumlarınızı bekliyorum

Yaşadığınız soruna benzer benim de başıma gelmişti.3 yıl kadar önce lastikleri yeni aldığımda balans yapıldı fakat 130-140 km hızlarda titreme vardı.Geldim aynı yere tekrar balans yaptırdım bu arada balans yapılan makinede değerlerin sıfır olduğunu gözümle gördüm.Sonra 140 kmlerde yine titredi.Bu sefer başka lastikçiye gittim tüm yapışkanlı ve çakılan ağırlıkları çıkarılıp yeniden balans yapıldı.O gün bu gündür sıfır titreşim.Bence başka bir yere özellikle büyük bir lastik bayisine giderek yaptırın.

Geri