2012 FB7 civic P0171

Aracınız
aracım 2012 FB7 honda civic. Check System ışığı yandı bir kaç gün sonra söndü. Bunu bir kaç kere tekrarladı. Şu anda ışık yanmıyor. Piyasada bulunan ELM 327 mini bluetooth cihazlardan alarak arıcın arıza koduna baktım. P0171 arıza kodunu verdi. Ne olabilir? (Araçta arıza ışığı şu anda yanmıyor ve hiç bir problem yok) Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Trust

0
Aracınız
Araç lpg li ise ki öyle görünüyor aldığınız yakıt daki oktan farkından ötürü sistem hata algılar bu halk dilinde zengin fakir karışımı olarak bilinir.

Aracınız
Teşekkür ederim cevabın için LPG aldığım yeri değiştireyim. Bir kaç aydır aynı yerden alıyordum. Oradan aldığımdan beri arıza ışığı yanıp sönüyor. Yapmam gereken başka birşey varmı ?

Trust

0
Aracınız
85 ila 115 arası oktan larda arıza ışığı yakmaz bunu kimi pompacı bilir kimisi bilmez bunu tespit ederseniz sorun yaşamazsınız.
Genellikle oktan dan dolayı arıza ışığı yanan civic lerde bu sorun genellikle sonradan montaj yapılanlarda oluyor benim şirketim imde kullandığım fd6 ya sonradan taktirdim bazen bilmediğim yerden aldığım zaman bu problem ile bende karşılaşıyorum.
Bu sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum doğrusu.
Çünki ben kendi fb7 de bi çok farklı yerden aldım 2 yıldır hiç arıza ışığım yanmadı.

Aracınız
Bende çok değişik yerlerden aldım hatta çok ucuz bulmuştum aylarca kullandım hiç sorun yaşamadım bir kaç aydır aynı marka aynı istasyondan alıyorum ya markada bir problem var ya istasyonda. Cevabın için çok çok teşekkür ederim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracı P0171 hatası verirken kullanmak araca zarar verir mi?

Lpg kaynaklı ise zarar vermez, biraz benzinle kullanın arıza ışığı sönsün, lpg aldığınız yeri değiştirin halen çözülmüyor ise lpg ayarı yaptırın.

Geri