2012 FB7 Katlanır dikiz ayna kullanım tavsiyeleri

Aracınız
Civic FB7 2012
Sizlere tavsiyem, otomatik katlanır dikiz ayna özelliği olan Civic'lerinizde;
1. geri giderken aynaları çarpmamaya özen gösterin
2. otomatik yıkama makinesine girdiğinizde hemen aynaları kapatın
3. el ile kapatmaya çalışmayın
4. don olan soğuk havalarda ayna katlama veya açma tuşuna basmayın. o yüzden kışlık moda alın
5. tazyikli su tabancasıyla aynalara su sıkmayın
6. yıkamacıya aracı teslim ettiğinizde aynaların manuel katlanmayacağını mutlaka söyleyin

Bunları neden yazdım, çünkü söküp içini açıp dişlilere kadar mekanizmayı gördüğümde gerçektende de hassas bir dikiz aynası olan Civic'imin olduğunu anladım.

ASUS_Z00LD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
4. don olan soğuk havalarda ayna katlama veya açma tuşuna basmayın. o yüzden kışlık moda alın
6. yıkamacıya aracı teslim ettiğinizde aynaların manuel katlanmayacağını mutlaka söyleyin

Bunları neden yazdım, çünkü söküp içini açıp dişlilere kadar mekanizmayı gördüğümde gerçektende de hassas bir dikiz aynası olan Civic'imin olduğunu anladım.

Paylaşım için teşekkürler :)

Aracınız
Civic FC5 2019
katlanır ayna güzel bir özellik.önceki aracımda bu özellik vardı.inanın çokda sağlamdı(tekme attılar çarptılar geriye katladılar vs...banamısın demedi).fakat yazdıklarınızı okuyunca civiğimde iyiki yokmuş diyesim geldi:)

Aracınız
Civic FB7 2012
Başıma gelenleri kısaca özetleyim, bir çok kez benim ayna da katlandı birşey olmadı ama bir gün otomatik yıkama bir katladı sonra durmadan aynadan elektrikli motorun sesi gelmeye başladı. tabi katlama özelliği mefta olmuştu bide üstüne cızzzzz vızzzz diye ses..servise sordum 2500tl , çıkma olsun dedim 1000tl, sonun kapı döşemesini söküp aynayı çıkarıp kendim tamir ettim.. böyle bir sorunla karşılaşırsanız hiç üşenmeden işlemleri anlatabilirim :;)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
dün dolu brandasını arabadan sökerken o arada motor ısınsın diye kapıları açıp marşa bastım haliyle sağ ayna branda altında kalmış zorlanmış ve açılmamış yarım katlı halde kalmıştı elle zorladım hareket yoktu sonra içerdeki düğmeden aç kapa yaptım anında düzeldi

bir kere de benim hanım otomatik katlanmış yolcu kapısındaki aynayı dalgınlıkla elle açmaya çalışıp çatırt çuturt diye ses çıkarana kadar epey bir zorladı sonra ben aynaları otomatik açtığımda bir kaç kez çatırdayıp düzeldi sorun olmadı

sanırım 2016 sonrası FC ve FK modellerde aynalar yeterince sağlam ancak otomatik katlanan ayna genel olarak çabuk bozulan bir icat.

Aracınız
Civic FB7 2012
Sürekli ses gelmesi katlamayı sağlayan motorun boşa dönmesinden meydana geliyor. Bunun sebebi de motorun hareket ettirdiği 2 dişlinin arasında oluşan boşluk. Bana kalırsa mekanızmadaki motor yuvası sıkışmadan dolayı oynamış ve iç aksamda boşluk oluşturmuş. çünkü motorun durması katlanmanın durmasıyla sonlandırılıyor. Tavsiyem sorun kronikleşmeden ayna iç aksamını gözden geçirtmeniz.
"Bu yazdıklarım tamamen tecrübeye dayalıdır, işin ustası değilimdir"
Aynı şekilde benim de başıma geldi şuan sürücü tarafında sürekli ses geliyor ama açılıp kapanıyor ayna sadece sürekli ses geliyor neden olabilir acaba ?

Çok faydalı paylaşım için sağolun. Benim sağ ayna açılıp kapanmıyor. Arı gibi ses çıkarıyor. Ama fayda yok. Yardım lütfen

SM-A700H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Çok faydalı paylaşım için sağolun. Benim sağ ayna açılıp kapanmıyor. Arı gibi ses çıkarıyor. Ama fayda yok. Yardım lütfen

SM-A700H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Öncelikle geçmiş olsun, muhtemelen sizinkinde de aynayı zorlayan hareketten sonra böyle bir arıza oluştu. size tavsiyem;
1. Teknik olarak iyiyim diyorsanız ve lokma takımınız var ise kapı iç döşemesini söküp aynayı yerinden sökmek ve tüm parçlarına kadar söküp arızayu saptamak ve onarmak
2. Aynayı ustaya söktürüp istanbul ve izmir de ayna tamiri yapanlara onarım için göndermek
3. 2. el çalışır durumda sağ dikiz ayna alıp iç donanımı bir ustaya değiştirerek yeniden montaj yaptırmak
4. Hiçibiriyle upraşamam diyorsanız 2000 küsür tlye serviste değişim yapıyorlar

Geri