2012 FB7 Katlanır dikiz ayna kullanım tavsiyeleri

Aracınız
Civic FB7 2012
Sizlere tavsiyem, otomatik katlanır dikiz ayna özelliği olan Civic'lerinizde;
1. geri giderken aynaları çarpmamaya özen gösterin
2. otomatik yıkama makinesine girdiğinizde hemen aynaları kapatın
3. el ile kapatmaya çalışmayın
4. don olan soğuk havalarda ayna katlama veya açma tuşuna basmayın. o yüzden kışlık moda alın
5. tazyikli su tabancasıyla aynalara su sıkmayın
6. yıkamacıya aracı teslim ettiğinizde aynaların manuel katlanmayacağını mutlaka söyleyin

Bunları neden yazdım, çünkü söküp içini açıp dişlilere kadar mekanizmayı gördüğümde gerçektende de hassas bir dikiz aynası olan Civic'imin olduğunu anladım.

ASUS_Z00LD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Öncelikle geçmiş olsun, muhtemelen sizinkinde de aynayı zorlayan hareketten sonra böyle bir arıza oluştu. size tavsiyem;
1. Teknik olarak iyiyim diyorsanız ve lokma takımınız var ise kapı iç döşemesini söküp aynayı yerinden sökmek ve tüm parçlarına kadar söküp arızayu saptamak ve onarmak
2. Aynayı ustaya söktürüp istanbul ve izmir de ayna tamiri yapanlara onarım için göndermek
3. 2. el çalışır durumda sağ dikiz ayna alıp iç donanımı bir ustaya değiştirerek yeniden montaj yaptırmak
4. Hiçibiriyle upraşamam diyorsanız 2000 küsür tlye serviste değişim yapıyorlar

3üncü seçenek tercih ettim sağolun

SM-A700H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Rica ederim, yaklasik size ne kadara mal oldu paylasabilirmisiniz sakincasi yoksa

Yani şöyle ustada sağ yokmuş parçacıdan sol alıp tespiti yaptıktan sonra bana dönüş yaoacak. Henüz dönüş olmadı. Sadece Soketi söktük vızırtı gitsin diye. Haber bekliyorum. Dönüş yapınca yazarım

SM-A700H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
İki kez yan aynam bozuldu. Birincisinde honda servisinde kaskodan yaptırdım. Tamiri olmadığını yenisini takacaklarını söylediler. 2 yıl önce 2000 TL üzerindeydi. 10 gün önce bu kez diğer ayna kapanmamaya başladı. Özel servis çıkma 1350 TL. istersem kaskodan 2500 TL olacağını söyledi. Uzun bir araştırma sonucunda İzmirde ayna tamiri ile uğraşan MÜMİN ustayı buldum. Aynanın videosunu çekip gönderdim. Yapabileceğini ve fiyatının da 200 TL civarında olacağını söyledi. Çok inanmasam da denemeye karar verdim. 300 km yol sonunda ustayı buldum. Sohbet edip çay içerken bir kısım işi oğlu diğer kısmını da kendisi yaklaşık 30 dakika da yaptı. Şu anda sorunsuz çalışıyor. Benim gibi sorunu olanlar Mümin ustaya baş vurabilirler. Teşekkürler usta. İzmir Karabağlar.

Aracınız
Civic FB7 2012
İki kez yan aynam bozuldu. Birincisinde honda servisinde kaskodan yaptırdım. Tamiri olmadığını yenisini takacaklarını söylediler. 2 yıl önce 2000 TL üzerindeydi. 10 gün önce bu kez diğer ayna kapanmamaya başladı. Özel servis çıkma 1350 TL. istersem kaskodan 2500 TL olacağını söyledi. Uzun bir araştırma sonucunda İzmirde ayna tamiri ile uğraşan MÜMİN ustayı buldum. Aynanın videosunu çekip gönderdim. Yapabileceğini ve fiyatının da 200 TL civarında olacağını söyledi. Çok inanmasam da denemeye karar verdim. 300 km yol sonunda ustayı buldum. Sohbet edip çay içerken bir kısım işi oğlu diğer kısmını da kendisi yaklaşık 30 dakika da yaptı. Şu anda sorunsuz çalışıyor. Benim gibi sorunu olanlar Mümin ustaya baş vurabilirler. Teşekkürler usta. İzmir Karabağlar.
Geçmiş olsun, sorunu servis dışında uyguna yaptırmanıza sevindim. Kazasız belasız günlerle

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar benimde şöfor tarafı diğerine göre takılarak daha yavaş kapanıyordu dün hiç kapanmadı elimde biraz zorlayınca kapandı dişli mi sıyırmış aceba İstanbul dayım yönledirebileceğiniz usta yada benim yapacağım bişey var mı elim yakındır

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba. Benimde aracımda benzer sorun var. Mümin ustaya nasıl ulaşabilirim? İletişim telefonu var mıdır? Ya da firma telefonu veya adres bilgisi?

Aracınız
Civic FB7 2012
Benim sağ ayna yarıda kalıyordu. 8 ay önce motorunu değiştirdim. Sorun hallolmuştu. Daha sonra 1-2 kez istemsize geçerken dokundum, bir miktar kapattım. Son 1 aydır sağ ayna yarıya kadar kapanıyor, sebebini bilmiyorum. Tekrar yaptırsam mı böyle mi kullansam bilemedim??‍♂️

Aynaları kapatmadığım halde bazen aynalar kapatılmış görüyorum araçlarını park eden site sakinleri komşularım iyiniyetle aynalarım zarar görmesin diye elle kapatıyorlar oysa bu motorlu aynaların dişlilerini bozuyor yapacak birşey yok :)

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri