Civic FB7 2012 Fb7 motor ışığı

Aracınız
Civic FB7 2012
2012 fb7 aracım var. motor ışığı kendisi yanıp daha sonra sönüyor. İlk yandığında Brc yetkili servisine gittiğimde fakir karışımdan dolayı yandığını söylediler. Lpg yi Shell,bp,opet gibi firmalardan almam gerektiğini söyledi. Dediğini yaptım lpgyi bitirip Bp'den aldım fakat belirli bir süre sonra yine yandı. Motor ışığının bu şekilde yanıp sönmesi sıkıntı olur mu?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Fakir karışım lpg ayarının düzgün olmadığı anlamına gelir. Ecu resetleyip 50 kilometre benzinde gidip afr ayarı yapınca yanmaması lazım.
> Fakir karışımda yakıt biraz daha ekonomik olur. Rampalarda araç zorlanır. Egzos sıcaklığı artar. Katalizörün petekleri erkenden bozulur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Önce benzinde sorun olup olmadığı denenmeli, benzinde sorun yoksa iyi bir LPG yol ayarı gerekiyor denilebilir.

Aracınız
Bugün aracın arıza aşığı yanıp gün içinde tekrar söndü. Afr yaptırmıştım malüm işletmede istanbulda ama fayda etmemiş. Bu sefer çorumdaki ustayı deneyeceğim bakalım lpg ayarı için.

Kün feyekün..

Aracınız
Civic ES7 2001
Şuan bnmkindede aynı sorun var 3 gün önce cihaza bağlattım 1.ve2. Bobin ve ilginçtir ekranla ve kapı kilidi ve immobilizerle ilgilide hatalar buldu cihaz o da varmış farketmemişim ekran hep maviydi yeşile dönmüyordu usta araca aşırı mı yüklendi dedi dedim yok o zmn kötü yerden yakıt aldın tatildeyim mecbur ilk defa herhangi bi yerden aldım dedim ondandır dedi hataları sildi ekran dail motor arıza lambası filan düzeldi iyi yerden yakıt aldım 50 km kullandım şimdi yine yaptı napmalıyım dostlar

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Şuan bnmkindede aynı sorun var 3 gün önce cihaza bağlattım 1.ve2. Bobin ve ilginçtir ekranla ve kapı kilidi ve immobilizerle ilgilide hatalar buldu cihaz o da varmış farketmemişim ekran hep maviydi yeşile dönmüyordu usta araca aşırı mı yüklendi dedi dedim yok o zmn kötü yerden yakıt aldın tatildeyim mecbur ilk defa herhangi bi yerden aldım dedim ondandır dedi hataları sildi ekran dail motor arıza lambası filan düzeldi iyi yerden yakıt aldım 50 km kullandım şimdi yine yaptı napmalıyım dostlar

Yakıt bobinleri etkileyebilirde diğerleri elektronik aksam. Birde akünüzü ölçtürün. Şarj oluyor mu? Artı araç çalışırken sistemde kaç volt var onada bir baktırın.
Tekrardan arıza taraması yapılmalı.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ahmet hocam lpg enjektör den olma ihtimali var mı

Enjektörlerin markaya göre kilometre ömür süreleri var. Ömrü dolan enjektörler sesli çalışır. Gaz kaçağı yapmaya başlar. Performans düşer, vuruntu artar. Bobinler ile ilgili silindirlerde ateşleme hatası verebilir. Ateşleme hatasını bozuk subap ayarıda yapar.

Aracınız
Civic FB7 2012
merhaba;
buna benzer bir sorun benim de başıma geldi. Kaç kez motor arıza ışığını söndürdüler, fakir karışımdandır dediler, benzinde sür düzelir dediler. Ancak kimse de motora detaylı bir şekilde bakmadı. Kendim forumlardan araştırarak en sonunda hatanın kaynağını buldum. Eklediğim resimdeki hava filtre körüğü yırtılıyor arkadaşlar. her şeyden önce bu parçayı kontrol edin. Sağolsun ustalar fakir karışım deyip gönderiyorlar. Yok kötü yakıt almışsındır, yok aracı zorlamışsındır, yok lpg ayarın bozuktur. Bunların hepsine ayrı ayrı ücret ödedikten sonra aslında hiçbiriyle alakası olmadığını öğrendim. umarım sizin sorununuz da aynıdır, yoksa defalarca aynı işlemler için farklı ustalara para ödemek zorunda kalıyorsunuz.

honda-civic-2012-hava-filtre-korugu-hortumu__0409634213244181.jpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
merhaba;
buna benzer bir sorun benim de başıma geldi. Kaç kez motor arıza ışığını söndürdüler, fakir karışımdandır dediler, benzinde sür düzelir dediler. Ancak kimse de motora detaylı bir şekilde bakmadı. Kendim forumlardan araştırarak en sonunda hatanın kaynağını buldum. Eklediğim resimdeki hava filtre körüğü yırtılıyor arkadaşlar. her şeyden önce bu parçayı kontrol edin. Sağolsun ustalar fakir karışım deyip gönderiyorlar. Yok kötü yakıt almışsındır, yok aracı zorlamışsındır, yok lpg ayarın bozuktur. Bunların hepsine ayrı ayrı ücret ödedikten sonra aslında hiçbiriyle alakası olmadığını öğrendim. umarım sizin sorununuz da aynıdır, yoksa defalarca aynı işlemler için farklı ustalara para ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Ekli dosyayı görüntüle 260515
Evet bu meseleyi uzun bir şekilde konuştuk. İlk bakışta insan nasıl olur diye hayret ediyor. Biz her hava filtresi değişimi sırasında bu parçanın kastırılması sonucu zamanla çatlama ve ardından yarılma oluyor diye düşünüyoruz.

Geri