2013 Civic Motor Yagi (30'dan 0-20ye gecme?)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkür ederim. OBD cihaz ile sildim yine çıkıyor. Muhtemelen ya yanlış bir şey yaptım farkında değilim ya da sensör arızalanması tesadüfen yağ değişimine denk geldi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Peki OBD ile motor çalışırken haldeyken mi hatayı siliyorsunuz yoksa kontak 2 konumunda ve motor çalışmazken mi?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kontak açık sadece. Araç çalışmazken

Anladım, hata kodunu doğru da siliyorsunuz :unsure:
Deneme amaçlı gece aracı çalıştırmadan motordaki hata kodunu silin ve aracı gece çalıştırmayın, sabahta motoru çalıştırdıktan 5 dk. sonra durdurup 2 dk. motor dinlendikten sonra yağ seviyesini kontrol edin, eğer seviyenizde bir sorun yoksa ve yine uyarı veriyorsa muhtemelen yağ seviye sensörü sorunu yağ değişimine denk gelmiştir diyebiliriz :unsure:
R16 motorların yağ seviye sensörleri düşünülenden biraz hassas gibi duruyor :unsure:
Not olarak kullandığınız yağ filtresinde hangi markaydı ve kodu neydi, uyumsuz yağ filtresi kullanımında da bu tip yağ sensörü hata kodu alanlar olduğunu duymuştum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@timothyblue son gelişmeler nedir, sorun devam mı ediyor?

Anladım, hata kodunu doğru da siliyorsunuz :unsure:
Deneme amaçlı gece aracı çalıştırmadan motordaki hata kodunu silin ve aracı gece çalıştırmayın, sabahta motoru çalıştırdıktan 5 dk. sonra durdurup 2 dk. motor dinlendikten sonra yağ seviyesini kontrol edin, eğer seviyenizde bir sorun yoksa ve yine uyarı veriyorsa muhtemelen yağ seviye sensörü sorunu yağ değişimine denk gelmiştir diyebiliriz :unsure:
R16 motorların yağ seviye sensörleri düşünülenden biraz hassas gibi duruyor :unsure:
Not olarak kullandığınız yağ filtresinde hangi markaydı ve kodu neydi, uyumsuz yağ filtresi kullanımında da bu tip yağ sensörü hata kodu alanlar olduğunu duymuştum.

Hala sorun devam ediyor. Yağ filtresi bosh.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Pratikte bir zarerı yok şu anda takmaya değmez belki ama bir yağ değişimi daha yapsanız geçermiş hissi var içimde ?

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
3 litre demişsiniz. 4 litre olarak değişir diye biliyorum .

bir vurgun bu sevda

Geri