2013 fb7 kısa far kodu?

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhabalar 2012 m0del fb7 40.yil paket aracin .kisa farlarinda yani mercekli olanini beyaz led veya xenon yapmak istiyorum . Ne tür hangi model bir ampul veya led alabilirim. Sanayiye gittigimde ustundekilerin fabrka cikisli orjinal olduklarini soylediler ama biraz sari renk yaniyor ben kar beyazi olsun istiyorum .beyaz Yapan var mi ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız elegance paket mi yoksa premium mu?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O zaman mevcuttaki xenon paket dışında bence başka far ile uğraşmanıza bence pek gerek yok, led takma imkanınızda mevcut ama gece ve yağmurlu sürüşteki aydınlatma gücünün orjinal xenonlarda en iyi olduğunu söyleyebilirim.
Eğer ledler hakkında bilgi istiyorsanız linkteki konuları incelemenizi tavsiye ederim.

Aracınız
Öncelikle merhaba
Tampon sokulmeden far ampüllerine ulaşamıyorsunuz o yüzden tampon sökülmesi gerekiyor
Ayrıca galiba bende sorunu cozdum
D2s 8000k ampul takmistim ve sönme sorunu yasıyordum
Orjinal d4s 4300k taktım sorun düzeldi bir daha orjinal olmayan hiç bir şeyi takmayacağım

Hocam tampon sökülmeden sadece kaput içinden biraz uğraşılarak ustalara ampülleri değiştirttim D2S 8000k philips takıldı ve satış stratejisi bilmemne dediler bu yüzden D4s almadım 1 haftadır sorunsuz kullanıyordum bugün sol far lambasının 5dk sonra söndüğünü farkettim tekrar gidip görüşecem sizin durum da bu şekilde mi oldu balastlardan mıdır dediğiniz gibi uyumsuzluk mu acaba?

Aracınız
Civic FB7 2013
Burdan orijinal FB7 kısa far ampülü arayan arkadaşları bilgilendirmek için yazıyorum. Çünkü bu konuyla ilgili ciddi olarak araştırma yaptım ve maalesef tatminkar bir bilgi alamadım. İllaki birilerinin işine yarayacaktır yazdıklarım. Aracın üzerinde bulunan kısa far ampulü modeli Philips d4r 4300k modeli. Servis çift kısa far ampülüne 690 TL+150 TL işçilik istedi. Orijinal ampulü internette en uygun çiftini 600 TL ye buldum. Araştırırken D2S Philips 4300k ampuller fiyatıyla dikkatimi çekti, çünkü aynı sokete sahipler ve 3 de 1 fiyatına. Satıcıya sordum olmaz dedi. Fiyat yüksekliği beni alternatif arayışına itti. Photon markasını araştırdım, garanti vermediklerini söylediler ve açıkçası yan sanayi bir ürün de kullanmak istemedim araçta. Sonra bu işi oturduğum yerde çözemeyeceğimi anlayarak bir arkadaşımın tavsiyesi ile Ankara İvedik Sanayide bir aksesuarcıya gittim. Arkadaşlar Philips D2S 4300k taktılar. Tamponu komple indirerek montaj yapıldı. 2 adet te turuncu gündüz ampulü taktırdım. Toplam işçilik dahil 300 TL para verdim hepsine. D4S ile D2S arasında belirgin bir fark olmadığını yüksek model yeni nesil araçlarda bir satış pazarlama stratejisi olarak bu ampullerin kullanıldığını belirttiler ve 2 sene de ampüllere garanti verdiler. Söylediklertam olarak kafama yatmasa da taktıkları ampüllerin orijinalle hiçbir farkı olmadığını görmemle ve sene garanti vermeleriyle ikna oldum. Velhasıl kelam 700-800 lira vermek gerekmiyor orijinalci arkadaşlar. Gönül rahatlığı ile Philips D2S 4300K takabilirsiniz aracınıza. Kendiniz takmayı becerebiliyorsanız internette adedi 80 TL ye bile var.

LG-H870S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Burdan orijinal FB7 kısa far ampülü arayan arkadaşları bilgilendirmek için yazıyorum. Çünkü bu konuyla ilgili ciddi olarak araştırma yaptım ve maalesef tatminkar bir bilgi alamadım. İllaki birilerinin işine yarayacaktır yazdıklarım. Aracın üzerinde bulunan kısa far ampulü modeli Philips d4r 4300k modeli. Servis çift kısa far ampülüne 690 TL+150 TL işçilik istedi. Orijinal ampulü internette en uygun çiftini 600 TL ye buldum. Araştırırken D2S Philips 4300k ampuller fiyatıyla dikkatimi çekti, çünkü aynı sokete sahipler ve 3 de 1 fiyatına. Satıcıya sordum olmaz dedi. Fiyat yüksekliği beni alternatif arayışına itti. Photon markasını araştırdım, garanti vermediklerini söylediler ve açıkçası yan sanayi bir ürün de kullanmak istemedim araçta. Sonra bu işi oturduğum yerde çözemeyeceğimi anlayarak bir arkadaşımın tavsiyesi ile Ankara İvedik Sanayide bir aksesuarcıya gittim. Arkadaşlar Philips D2S 4300k taktılar. Tamponu komple indirerek montaj yapıldı. 2 adet te turuncu gündüz ampulü taktırdım. Toplam işçilik dahil 300 TL para verdim hepsine. D4S ile D2S arasında belirgin bir fark olmadığını yüksek model yeni nesil araçlarda bir satış pazarlama stratejisi olarak bu ampullerin kullanıldığını belirttiler ve 2 sene de ampüllere garanti verdiler. Söylediklertam olarak kafama yatmasa da taktıkları ampüllerin orijinalle hiçbir farkı olmadığını görmemle ve sene garanti vermeleriyle ikna oldum. Velhasıl kelam 700-800 lira vermek gerekmiyor orijinalci arkadaşlar. Gönül rahatlığı ile Philips D2S 4300K takabilirsiniz aracınıza. Kendiniz takmayı becerebiliyorsanız internette adedi 80 TL ye bile var.

Ben de sizin gibi yaptım Philips D2S taktırdım başlarda sorun yoktu ama sonradan sönmeler başladı. Tavsiye etmiyorum D4S den şaşmayın.

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba Arkadaslar D4s kullanın sıkıntı olmaz tampon sökmeye gerek yok sağ tarafdaki su fıskiye deposunun dolum ağzı sökülebiliyor ve çok zorlanmadan ampül değişe biliyor fakat dikkat farlar açık olmasın

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba Arkadaşlar Bende 2013 Civic fb7 Var Kısa Far Sorunu Yaşıyordum AydınLatma Konusunda Ve Sonunda Sağ tarafın Ampulu Patladı :) Farlar Mercekli İyi aydınLatması İçin hangi ampul Markası Kullanmalıyım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba Arkadaşlar Bende 2013 Civic fb7 Var Kısa Far Sorunu Yaşıyordum AydınLatma Konusunda Ve Sonunda Sağ tarafın Ampulu Patladı :) Farlar Mercekli İyi aydınLatması İçin hangi ampul Markası Kullanmalıyım
Aracınız hangi donanım paketinde? Eğer Elegance ise yine Xenon ampül almanız gerekli. Xenon ampülün kodu H11 D4S olması lazım.
Mesajınızın aktarıldığı konuyu inceleyin.

Geri