2014-2016 Makyajlı kasa yardım

Aracınız
Civic FB7 2014
Herkese merhabalar 2014 makyajlı aracımda sol arka teker sağ arka tekere gore yaklaşık 1 cm geride duruyor aracı sıfır aldim ve büyük bir kazası da yok sizlerden ricam bu araca sahip olan arkadaşlar kendi araçlarında arka tekerlerin marspiyele olan mesafelerini kontrol ederler mi? Fabrikasyon bir durum mu tampon mu sıkıntılı sizlere danışmak istedim. Teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Konuyu yeni gördüm, normalde böyle bir fark oluşmaması lazım, arka tekere ufak darbe bile olsa salıncak kollarını etkileyip teker açısı ve pozisyonunu bozmuş olabilir, bi aksilik olmazsa yarın sabah ölçüm yapıp buraya yazarım (y)

Aracınız
Civic FB7 2014
Çok teşekkür ederim. Normalde rot ayarı falan yapılıyor kimse birsey söylemedi ancak lastiklerde sanki anormal aşınma var ve bahsettiğim makyajlı kasalarda genelde böyle bir durum gözlemliyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Karışıklık olmaması için yazıyorum, bendeki araç makyajsız FB7 kasa.
Sabah mesafeleri parmak hesabı ile karşılaştırayım dedim ama her karşılaştırdığımda sonuçlar değişken çıktı, muhtemelen her ölçümde farklı noktalarda ölçüm yapmaya çalıştığım için sorun oluyordu.

Bu nedenle öğleden sonra kumpasla sabit noktalar belirleyerek tekrardan ölçümler yaptım ve sol taraf sağdan yaklaşık 2 mm geride çıkıyor, önlerde ise nerdeyse hiç fark yok. 2 mm sapmanın da 8 yaşındaki bir araçta olağan olduğunu düşünüyorum.

Size de tavsiyem ölçümler için sabit noktalar belirleyerek kumpasla ölçüm yapın.
IMG_20211106_172413.jpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Karışıklık olmaması için yazıyorum, bendeki araç makyajsız FB7 kasa.
Sabah mesafeleri parmak hesabı ile karşılaştırayım dedim ama her karşılaştırdığımda sonuçlar değişken çıktı, muhtemelen her ölçümde farklı noktalarda ölçüm yapmaya çalıştığım için sorun oluyordu.

Bu nedenle öğleden sonra kumpasla sabit noktalar belirleyerek tekrardan ölçümler yaptım ve sol taraf sağdan yaklaşık 2 mm geride çıkıyor, önlerde ise nerdeyse hiç fark yok. 2 mm sapmanın da 8 yaşındaki bir araçta olağan olduğunu düşünüyorum.

Size de tavsiyem ölçümler için sabit noktalar belirleyerek kumpasla ölçüm yapın.
Ekli dosyayı görüntüle 266960
Sen nasıl bir kralsın yâ elektronik kumpasıda hemem bulmuşsun. Ölçüm benden geçti. :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sen nasıl bir kralsın yâ elektronik kumpasıda hemem bulmuşsun. Ölçüm benden geçti. :)
Estağfirullah hocam :)
Parmakla karşılaştırıp sürekli farklı sonuçlar alınca işi sağlama alayım dedim ? Yanlız kumpasında elektronik kısmı ne kadar resetlesemde hatalı değerler gösteriyordu, ben garanti olsun diye cetveldeki ölçüden karşılaştırdım, yüklediğim resimde aslında 76 mm ölçüyordu?
Sol tarafta yaklaşım 78 mm çıkıyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ölçümü lastikten yapmak yanıltır,Jant göbeğinden yapmak daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet lastiklerin diş mesafeleri ölçüde farklılıklara neden olabilir, kendi adıma elimden geldiğince her bakımda sırayla ön arka ve sonrakinde çapraz olacak şekilde lastiklerin yerini değiştirtiyorum.

Geri