2014 fb7 arka teker bijon saplama bidası hatası

2014 fb7 sahibiyim tekerlek sokme takma korkulu ruyam oldu 3 defa bijon kopardı bijon saplama vidaları bu modelin dayaniksiz oldugunu fabrikasyon bir hata oldugunu dusunuyorum konuyla ilgili dusunceleriniz nedir?

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aslında tam tersine lastikciler bijonlarin çok güzel kullanışlı ve mukavemetli olduğunu diyordu bana

HTC Desire 816 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
2014 fb7 sahibiyim tekerlek sokme takma korkulu ruyam oldu 3 defa bijon kopardı bijon saplama vidaları bu modelin dayaniksiz oldugunu fabrikasyon bir hata oldugunu dusunuyorum konuyla ilgili dusunceleriniz nedir?

Muhtemelen sizden önce lastiği söküp takan lastikçi saplamanın torkunun çok çok üstünde bir kuvvetle sıkmıştır. Bu da saplamanın sünmesine sebep olmuştur.
Çok sıkmak sağlam olduğu anlamına gelmiyor. Ne yazık ki buna her lastikçi dikkat etmiyor.
Çoğu zaman 8-10 yaşında ki çocuklar havalı tabancalarla sonuna kadar sıkıyor sonrada torkmetre ile üzerinden geçiyor.
Yapılması gereken tabanca ile boşluğunu alıp uygun değerde torkmetre ile sıkmak...

"VTEC" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

Evet dediginiz dogru olabilir cunki bijonlarin orta bolumleri yenmis bu da fazla zorlandigina delalet fakat diger araclarda bu torklarda sıkılıyor hatta lastikcinin aracida 2012 fb7 onda hicbirsey olmuyor bence yine malzemede diyorum cunki ayni torkda diger araclarda bu sıkıntı olmuyor

Aracınız
benim de başıma 3 defa geldi ama ben ürünün kalitesizliğinden değil de bizim insanların öküzlüğünden ve her şeyi çok bilmesinden diye düşünüyorum. çünkü önceki mesajlarda da bahsedilmiş bizim her şeyi çok bilen ustalarımız ve çıkarları çok yoğun oldukları ve zamanları kıymetli olduğu için bijonları önce elle yerine oturtup sonra sıkmak yerine direk makina ile işe dalınca bijonun da canı bir yere kadar dayanıyor. sırf bu yüzden 1 takım daha jant ve kriko alıp kendi lastik takımımı kendim değiştiriyordum.

Benim de aklima gelmiyor degil Ankarada iyi lastikcisi olan varmı yanında suriyeli calıstirmayan varsa adresini alabilirim

Mrb bn şahsen yetkili servisi te çalışıyorum daha hc kirildini görmedim fazla sıkmadan kaynaklanan birsey 12 kg dir degeri

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çetin

0
Aracınız
Ben o dertten kurtuldum aldım michelın crossclimate lastik sök tak yok yaz kış devam ne bijona eziyet nede jant çiziği ve paramda cebimde kalıyo sessiz ve yol tutuşuda süper

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

onancc

0
Aracınız
[MENTION=7301]bordo06[/MENTION] ankarada yenimahallede lastikçim var yıllardır hem kendi aracımı hem şirketteki tüm araçları ona götürürüz kış lastiğini ondan alırız değiştirince yazlıkları ona bırakırız artık akrabamız gibi oldu. akça oto lastik ivedik caddesi no : 290 sen gitmeye karar verirsen, benim ismim onan bende selam söyler benim yönlendirdiğimi söylersen yardımcı olur.

Geri