Civic FB7 2014 Fb7 kar lastiği sakın lassa snoways almayın. Ama başka araçlarda panter gibi.

Arkadaşlar 2014 civic premium kullanıyorum.

2 yıl önce Lassa snoways aldım. Hiç memnun değilim abartmıyorum yaz lastikleri bu lastiklerden iyi gidiyor karda.

Bir önceki aracım getz ve Clio sedandı o araçlarda lassa snoways panter gibiydi ama civicte bir halta yaramıyor.

Önereceğiniz kar lastiği var mı ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Fiyatı uygun olduğu için 2017 son hafta üretimi sava eskimo s3+ kar lastiği almıştım. 2 yıldır kullanıyorum. karla kaplı zorlu dik yollarda bile zincir takma gereği duymadım. Kar lastiği olan çoğu araç yolda kalsa da çok şükür ben kalmadım. Her ne kadar kar lastiğinin kaliteli olması önemli olsa da bence sürücünün tecrübesi ve reaksiyonu daha da önemli diye düsünüyorum. Sava kar lastiklerini tavsiye ederim.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Kar lastiği değilde kış lastiği desek daha doğru olur herhalde. Hamurunun yapısı itibari ile 7 dereceden soğuk havalarda nispeten daha yumuşak kalabiliyor. Karda hiçbir lastik düzgün performans gösteremez zincir gerekli. Lastik üzerindeki desenler bir yere kadar etkili olabilir sizin dediğiniz kadar fark yaratmaz bence. Ses konusunda başarısız olurlar yakıt ekonomisi konusunda başarısız olabilirler yada fren mesafesi. Sizin sıkıntınız lastik degil civicten dolayı olabilir :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kar lastiği değilde kış lastiği desek daha doğru olur herhalde. Hamurunun yapısı itibari ile 7 dereceden soğuk havalarda nispeten daha yumuşak kalabiliyor. Karda hiçbir lastik düzgün performans gösteremez zincir gerekli. Lastik üzerindeki desenler bir yere kadar etkili olabilir sizin dediğiniz kadar fark yaratmaz bence. Ses konusunda başarısız olurlar yakıt ekonomisi konusunda başarısız olabilirler yada fren mesafesi. Sizin sıkıntınız lastik degil civicten dolayı olabilir :)
Yakit ve ses konusunda iyi olduğunu söyleyemem fakat kar kalınlığı 20 cm.i bulan dik yokuşlarda zorlanmadan çıktığımı söyleyebilirim. Lassa izlenimlerime göre diş derinliği olarak savadan daha zayıf ve biraz da sert sanırım. Savanın diş derinliği ve kanal derinliğinin çok iyi olması ve hamurunun da yumuşak olması sebebiyle karda yüksek performans sağlıyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bende lassa kullanıyorum kış lastiği olarak. Bu yazdıklarınızın hiç birine şahit olmadım ama bende de titreme sorunu var. 3 ayrı yerde balans yaptırdık. Lastikte ne bir eğrilik nede jantta yamukluk var ama hangi hızda gidersen git 40-80-100 fark etmez araba titriyor. Bu kışı atlattıktan sonra değiltiricem ve bir daha da asla lassa almam

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Lassa snowaysten sonra

bridgestone blizzak lm005 aldım.

Tek kelimeyle mükemmel.

Hastalığımdan dolayı kar/kış lastiği benim için çok önemliydi.

bridgestone blizzak lm005 kesinlikle öneririm.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri