2015 civic elegans eco lpg vs tdci focus style

Aracınız
Arkadaşlar iyi günler bu ilk konu açışım hata varsa affola. .
Bu iki araç arasındayım bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. . .

Civicte mercek xenon sunroof ve içinin ferahlığı o dijital göstergeler cezbederken

Focusta ise dizel olması ve 6 ileri olması düşündürüyor fiyatları aşşa yukarı aynı değerli düşüncelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum iyi forumlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Hocam hayırlı olsun ilk konunuz o zamanBeklentiniz ekonomi ise dizel motor daha mantıklı.Lakin sportiftik sağlamlık istiyorsanız Honda derim.İkiside birbirine yakın araçlar fakat yakında bu iki aracın karşılaştırmasını yapacağız bizim forumda testlerimiz var denk gelmişsinizdir belki.Suan sadece iç kısımlarının karşılaştırmasını yaptık focusun dizaynı pek hoşumuza gitmedi diyebilirim.Arkasida civige gore dar

Aracınız
Hocam hayırlı olsun ilk konunuz o zamanBeklentiniz ekonomi ise dizel motor daha mantıklı.Lakin sportiftik sağlamlık istiyorsanız Honda derim.İkiside birbirine yakın araçlar fakat yakında bu iki aracın karşılaştırmasını yapacağız bizim forumda testlerimiz var denk gelmişsinizdir belki.Suan sadece iç kısımlarının karşılaştırmasını yaptık focusun dizaynı pek hoşumuza gitmedi diyebilirim.Arkasida civige gore dar

Hocam saolun testi merakla bekliyorum ekonomi den dolayı lpg olmasa focus ağır basardı ama forumda 24. 25 kuruş yaktıran arkadaşları abileri görünce pek korkum kalmadı o konuda

Hocam focusun dizeline pek guvenme iyi arastir. En cok yakan dizeller arasinda bence. Kuzende vardi uzun yolda 6 7 yakiyordu :) bende benzinde ayni yakiyordum :)

Trust

0
Aracınız
Ara hizlanmalarda honda kadar ağır biraz zamana ihtiyacı var deposu 40 litre yakıt alıyor yaklaşık şehir içi 700 750 km yapmak mümkün.

onancc

0
Aracınız
Bende Civic almadan önce makyajlı kasa focusuda incelemiştim dış görünüşü hoşuma gitmişti, bagaj ağzı ve hacmi civicten daha dar ve küçük, arka diz mesafesi daha kısa ve şöför le yanında oturan dip dibe oturuyor gibi geldi bana. Civic teki o ferahlık yok, dizel olması avantaj tabi yılda 25.000 - 30.000 km yapıyorsanız dizel Avantajlı oluyor. Ben 10.000 12.000 km ancak yapıyorum onu da LPG ile yapınca o da avantaja dönüyor. Sağlamlık, uzun ömür ve sorunsuzluk olarak Honda daha üstün gelir. Servis masrafı ise benzinli bakımı dizel bakımından her zaman daha uygun oluyor. Ben tüm bunları göz önünde bulundurup Civic aldım inşallah yardımcı olur. LPG de şehirler arası 17 krş şehir içi 22 krş yakıyor benimki. Ankara'da LPG 2.10- 2.20 Arasında şu an.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2796]SkursatS[/MENTION] Yıllık yapacağınız km seçim için önemli, dizel motor için vereceğiniz ekstra parayı yapacağınız km sonrası kaç yılda amorti ediyor bunu hesaplamanız da fayda var.

Aracınız
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] [MENTION=6]Trust[/MENTION] [MENTION=2441]AHMETAKGUN[/MENTION] düşünceleriniz için teşekkür ederim iç mekan olarak civiğe kayan aklımı iyice cevirdi yorumlarınız umarım bende civicle mutlular arasına girerim

kara82

0
Aracınız
http://www.dailymotion.com/video/xs4i7g_karyylaytyrma-ford-focus-vw-jetta-honda-civic_auto burada bir karşılaştırma var, benzinli araclar icin. Ayrica emaneten sehir ici ve dışı 2009 ve 2011 kasa focus sürmüştüm hem Lpg hem dizelini, aracin genel hissi iyi degildi, hiz yapinca özellikle güven vermiyordu. Ayrıca focusun en buyuk problemi motor sesini içe almasi. Ama guncel kasada bu sorunlari biraz gidermisler. Focusun dizelinin guzel tarafi ise 2200 gibi alt devirlerde turboyu hissediyorsunuz. Bir arkadasin onceki kasa dizel focusunda yakit filtresini defalarca temizletti ama nafile, degistirmesi gerekti, 7000 TL masraf cikmisti.

Aracınız
http://www.dailymotion.com/video/xs4i7g_karyylaytyrma-ford-focus-vw-jetta-honda-civic_auto burada bir karşılaştırma var, benzinli araclar icin. Ayrica emaneten sehir ici ve dışı 2009 ve 2011 kasa focus sürmüştüm hem Lpg hem dizelini, aracin genel hissi iyi degildi, hiz yapinca özellikle güven vermiyordu. Ayrıca focusun en buyuk problemi motor sesini içe almasi. Ama guncel kasada bu sorunlari biraz gidermisler. Focusun dizelinin guzel tarafi ise 2200 gibi alt devirlerde turboyu hissediyorsunuz. Bir arkadasin onceki kasa dizel focusunda yakit filtresini defalarca temizletti ama nafile, degistirmesi gerekti, 7000 TL masraf cikmisti.

Civicte yol sesi alıyormu rahatsız edici hocam siz kullanıyosunuz bu 5 ileri olması çok hissettiriyomu

Geri