2015 FB7 ilk Kullanım tavsiyeleri

Aracınız
Arkadaşlar herkese merhaba eski bir honda kullanıcısıyım fakat ilk sıfır aracımı aldım ve 1 hafta oldu.

Eskiden araçlarda RODAJ km diye bir durum vardı. Ama bu araçlarda bayi tarafından olmadığı ve aracı istediğim gibi kullanabileceğimi söylediler. Fakat bir kaç arkadaş yeni araç olduğu için biraz basmak gerektiğini motorun sağır kalması gibi bir durumun olacağını söylüyorlar.

Size böyle bi durumla karşılaşırmıyım. Yoksa biraz çıkıp gazlamalımıyım. :D :D :D

Aracınız
Hocam eski motor açma adeti pek kalmadı gibi birsey artık.Fakat rodaj su anlamda var araçta kı parçaların birbirine uyuşma sureci vardır.Freninden tutun sileceğine kadar rodaj budur.Arac rodaj suresini kendi atar bi sure sonra.Fakat size tavsiyelerim ilk 1500 km anı frenler yapmayın yüksek devirlerde kullanmayın aracı.Sabit devirde gitmekten kaçının.1500 km sonra motor açmak degil de,Bi arabayi tanımak amaçlı soyle gaza az dokunmanızı tavsiye ederim.İyi günler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Anladım teşekkür ederim cevap için

Birde hız sabitleyiciyi kullanma durumu hakkında ne söylersiniz araç henüz çok yeni olduğu için deviri sabit tutmamak adına

Zaten şehir içinde ne kadar hız yapabiliriz ki ben henüz arabayı hiç zorlamadım en azından ilk 1000 km ye kadar basmak gelmiyor içimden :)

Aracınız
Anladım teşekkür ederim cevap için

Birde hız sabitleyiciyi kullanma durumu hakkında ne söylersiniz araç henüz çok yeni olduğu için deviri sabit tutmamak adına

Zaten şehir içinde ne kadar hız yapabiliriz ki ben henüz arabayı hiç zorlamadım en azından ilk 1000 km ye kadar basmak gelmiyor içimden :)

Hız sabitleyiciyi 1000 bakımından sonra kullanırsınız hocam temizinden :)

Aracınız
Ben bu gece çıkıp biraz Hakkı'nı vereyim arabanın en iyisi çevre yolunu Bi yakayım yarım depo benzinim var feda olsun

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam eski motor açma adeti pek kalmadı gibi birsey artık.Fakat rodaj su anlamda var araçta kı parçaların birbirine uyuşma sureci vardır.Freninden tutun sileceğine kadar rodaj budur.Arac rodaj suresini kendi atar bi sure sonra.Fakat size tavsiyelerim ilk 1500 km anı frenler yapmayın yüksek devirlerde kullanmayın aracı.Sabit devirde gitmekten kaçının.1500 km sonra motor açmak degil de,Bi arabayi tanımak amaçlı soyle gaza az dokunmanızı tavsiye ederim.İyi günler

:+1: :+1:

1000 km bakımına kadar ani hızlanmalardan kaçının sonrasında basın gitsin :D

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Trust

0
Aracınız
Denizden babam çıksa yerim misali.
Arabadaki her özelliği koymuşlar ise kullanırım.

Aracınız
Ben şu anda kullanıyorum hali hazırda araç 350 km de ve ortalama takıt tüketimi 8.8 civarında km hesabında da 350 krş gibi görünüyor. Tamamı şehir içi kullanım

Daha yarım depo benzinim var agresif kullanmayı sevmem aracı pek servis bana Rodaj olmadığını dilediğim gibi kullanmamı söyledi bende öyle yapayım en iyisi

Cevaplar için herkese teşekkür ederim bu arada :)

Geri