2015 Honda Black Edition Otomatik Ramda da cekis sorunu

Aracınız
Merhabalar arkadaslar

Yil sonu kampanyasi ile yeni bir Honda sahibi oldum. Otomatik vites 2015 model black edition aracim su an 2000 km ye olmak uzere soyle bir sorunum var arac ile kucuk bir rampaya girsem bile arac gaz vermeyi kesiyor hizlanmak yerine yavasliyor fakat yakit yakmaya devam ediyor 170 km ile girdigim bir rampanin basinda 80 ile rampayi bitiriyorum 80 ile rampaya girsem 60 ile rampayi bitiriyorum araca serviste brc marka tup takildi acaba tup temi cekis dusuyor diye benzindede denedim sonuc ayni bugun resmen rampada clio beni gecti soylede bir durum var aracin gazini koklersem yani yakitin su gibi icilmesine izin verirsem o kadar cok etki etmiyor ama yinede hiz biraz dustukten sonra arac gitmeye devam ediyor deneyimleri olan bilgisi olan veya ayni sorunu yasayan varsa bilgi verirseniz sevinirim . iyi forumlar

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3014]Gumusgsm[/MENTION] Hocam f1 le deneyin aynı problem devam ediyor ise servise giderseniz.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
ben aracımın tepkimelerine alışana kadar 2 ay geçmişti. hatta o zamanlar lpg daha ucuz iken 30 kuruş yakıyordu. şimdi ise aracın tepkilerine alıştığım için hem 5ten 3 e hatta 2 ye düşmüyorum hem de şimdi şehir içi lpg daha pahalı iken 19-22 kuruş arasında yakıyorum. Ama kulakçıklar ile çoğu zaman erken vites değiştiriyorum. Ayrıca gaz pedalında sanki limitör var gibi o limite alışıyorsun.

Aracınız
maksu arkadasim bu vites degisme olayini ben bi anlayamadim :) arac otomatik oldugu icin spor mod harici kacinci viteste gitttigimi göremiyorum ki zaten bugün sabah gelirken yine suratim düstü bu aracin cekmeyisi yüzünden güne yine kötü basladim HONDA rampada nasil cekmez anlamadim dün HONDA TÜRKİYE ye de bildiri biraktim kisa sürede dönüs yapaaklarini söylediler

Hocam dizel 2 bin motor degil sonuçta. F1 den vites dusup 4 yada 5 bin devrin uzerine cikmazsaniz cabuk kesiliyor. Turboda olmadigi icin.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Merhabalar Econ mode yüzünden motor geç tepki veriyor kapali olarak denemenizi öneririm. Hiz sabitletici ile econ acik ve kapali olarak deneme yaparsaniz motorun nasil tepki verdiği ile ilgili bir fikir verebilir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
merhaba bende aynı modele sahibim ekim 2015 de aldım tüplü şehiriçi yokuşlarda eco açıkken ufaktan çekiş sorunu olabiliyor ama eco kapalıyken sorun olmuyor benzinde ise hiç problem yok

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
maksu arkadasim bu vites degisme olayini ben bi anlayamadim :) arac otomatik oldugu icin spor mod harici kacinci viteste gitttigimi göremiyorum ki zaten bugün sabah gelirken yine suratim düstü bu aracin cekmeyisi yüzünden güne yine kötü basladim HONDA rampada nasil cekmez anlamadim dün HONDA TÜRKİYE ye de bildiri biraktim kisa sürede dönüs yapaaklarini söylediler

dediğim gibi ilk alışma süresi biraz zaman alıyor. anladığım kadarıyla önceden dizel araç kullanıyordun. Ya da öyle tahmin ediyorum diyeyim. Önceden benim corolla dizel vardı. O torku arıyor insan ama araca alışınca nerede nasıl gideceğini anlıyorsun :)

Geri