2015 Honda Civic 6 Aylık Aracın Diskleri bitmiş

fprot

0
Aracınız
Ben üçe beşe bakmam 6 aylık arabanın disklerini torna vuracağıma gider değiştiririm bu arada kesin kararımı verdim civic ten kurtuluyorum diyecem ama civicten değil servisinden arabamdan çoook memnundum nasip değilmiş araçta buldum takas ta düzgün bir fiyata anlaşırsam 2015 Audi A3 1.6 Sedan alacam birde ona bakalım nasılmış. ilginiz için çok sağolun

Trust

0
Aracınız
Hocam mevzu üç beş mevzusu değil mevzu pire için yorgan yakmamak. Alacağınız audi yada farklı marka sizi memnun edecek ise tabiki gidin alın. Ama etmeyecek.olan sizin nakitinize olacak girin bakın mercedes bmw forumlarına adam 5.20 binip onu bile beğenmiyor.
Yoksa 70 bin tl verip araba alan kişi üzerine isterse 30 bin daha koyar başka markada alır. Önemli olan uzun vadede mutlu olmak ama günümüzde bu mümkün değil. Oldu da başka marka aldığınızda farklı bi sorun yaşayınca üç beş deyip onuda mı değişeceksiniz?

Aracınız
Fabrikadan red gelecek.
Tüketici Mahkemesi ilgi alanına girmiyor bu işler. Lanet olsun deyip torna yaptıracak öyle kullanmaya devam edeceksiniz. Daha sonra başka servis e gidecek hayatınızın geri kalanına böyle devam edeceksiniz.

peki nerden oluyor bu işler hocam ? tüketici mahkemesi karar verir..6 aylık bir aracın disklerini ne kadar yüksek hızda fren yapsan da kolay kolay çizilmez..diskte üretim hatası var belli ki..

Aracınız
hocam araştırın hakem heyeti mi , tüketici mahkemesi mi bakıyor..ona göre devam et..zaten kimse bunlarla uğraşmak istemediği için vatandaş olarak hep salladığımız için bu kılıksız servisler garanti kapsamına sokmuyorlar..herkez kanuni olarak hakkını arasa öyle kafasına göre garantiye girmiyor diyemez..torna da yaptırmayın..değişim isteyin arızalı parçayı..

Trust

0
Aracınız
peki nerden oluyor bu işler hocam ? tüketici mahkemesi karar verir..6 aylık bir aracın disklerini ne kadar yüksek hızda fren yapsan da kolay kolay çizilmez..diskte üretim hatası var belli ki..
Araç ile ilgili durumlara hukuk mahkemeleri bakar çoğunlukla kimsenin bulaşmadigi uzun soluklu mahkemeler.
Siz başınıza gelen olayla ilgili dilekçe yazar dana sonra taraflar dinlenir.
Müşteri ben haklıyım der bayi yada fabrika kullanıcı hatası der.hakim de bilir kişi için bu işlere bakan mühendis yada devletin kurumları da görev yapan bilir kişi incelemesi sonucu ne çıkar ise onu karara bağlar yukarda dediğim gibi uzun soluklu işler.

Aracınız
Beyler tecrübe ile sabit,kesin uzun yol yaptınız mola yerinde ki arkadaş sizden 2 TL bahşiş almak için sıcak disklere basmıştır soğuk suyu ve diskler o hale gelmiştir. 2 defa aynı şekilde disk degistirmek zorunda kalınca öğrenmiş oldum

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fprot

0
Aracınız
Evet fabrika geri döndü aynı ükala tavırla diskleri değiştiremiyeceklerini söylediler bende tşk. ettim yapacak bişe yok ama ne gariptir ki adama arabam servisten çıktıktan sonra sağa çekmeye başladı dedim " olmaması gereken bir durum ama servisle görüşüp size döneyim demesini beklerken " servise götürün baksınlar dedi aklım almıyor rahatlığa bak ulann dicem artık bir gün önce 700 tl para aldın ne için ne yaptın aracın servisten önce hiçbirşeyi yoktu ben yıllardır esnafım böyle ticaret görmedim göremem de Her ne olursa olsun gidip diskleri değiştirecem şikayette edecem tüketici heyetine yazık bu insanlara yarın bir gün viteste bir sorun olsa beyni falan gitse gene aynı şeyi yapacaklar bence garanti falan hikaye yüksek hızlarda geri vitese taktınız kullanıcı hatası verin 15 bin tl yapalım yazıkkk yazıkkk soichiro güzelim araba yapsın bunlar da berbat etsin

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1478]fprot[/MENTION]

Hocam eski diskleri alarak aslında şansınızı deneyebilirsiniz, hakem heyetleri genelde tüketici den yana oluyor, otomobil parçalarında durum nasıl olur yaşayıp görebiliriz.

fprot

0
Aracınız
Evet eskiler duracak dün elimle kontrol ettim bariz tırtık tırtık şansımızı deneyelim bakalım ne olur.

Trust

0
Aracınız
Evet eskiler duracak dün elimle kontrol ettim bariz tırtık tırtık şansımızı deneyelim bakalım ne olur.
Hiç birşey olmayacak hakem heyeti buradan birşey Çıkmaz deyip sizi vazgeçirmek isteyecek.
isterseniz yine dosyanızı açalım diyecek.
sizde olsun açalım diyecek 3 ay sonunda hiç birşey çıkmayan honda tarafli bir zarf evinize gelmiş olacak.

Geri