2015 otomatik vites

RFT

0
Aracınız
Selam;
2015 otomatik yokuşta çalıştırınca geri vitese alındığında alttan vuruyormuşta zorlanıyormuş gibi oluyor vites geçişinde düz yolda çalıştırıp geriye taktıkmı yağ gibi geçiyor.Böyle sorunu olan varmı acaba???
Birde kontak açtıktan sonra önce vitesimi geçirmeli el freninimi indirmeli????

Aracınız
Civic FB7 2015
Selam;
2015 otomatik yokuşta çalıştırınca geri vitese alındığında alttan vuruyormuşta zorlanıyormuş gibi oluyor vites geçişinde düz yolda çalıştırıp geriye taktıkmı yağ gibi geçiyor.Böyle sorunu olan varmı acaba???
Birde kontak açtıktan sonra önce vitesimi geçirmeli el freninimi indirmeli????

Önce el frenini çekip daha sonra park konumuna alırsanır bu sorunu yaşamazsınız ya da daha az yaşarsınız diye düşünüyorum. Çünkü park konumu da tıpkı fren gibi aracı tutmak ister ve siz park konumundan başka bir konuma vitesi almak istediğinizde yine tutmaya çalışırken vitesi çektiğiniz için dişlilerden ses gelir. Ben bu şekilde biliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

RFT

0
Aracınız
Sıkıntı olan arabanın burnu yokuş aşağı olduğunda sıkıntı yok
arabanın burnu yokuş yukarı bakarken geri vitese takınca yapıyor sadece...
Sırasıyla arabaya bindim yokuştayım yokuş aşağı geri inicem arabayı çalıştırdım,vitesi r ye attım anormal vuruntu sonra el frenini indirdim devam.....

Eğimli yerlerde park ederken önce el freni çekilip sonra vites park a alınır. Kalkarken önce vites seçilir sonra el freni indirilir. Tabi bunları yaparken frene basılı tutmak gerektiğini söylemeye gerek yoktur umarım.

Xperia Z5

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Evimin önü yokuş olduğu için her zaman şu şekilde yapıyorum, ayağım frendeyken vitesi N ye alıyorum el frenini çekiyorum ayağımı frenden çekiyorum aracın bütün ağırlığını el frenine bırakıyorum daha sonra P ye alıp stop ediyorum.

Bu şekilde yapmayıp direk R ye taktığımda dediğiniz sesi bende duyuyorum.

RFT

0
Aracınız
Arabayı çalıştırdığımda el freni çekik veya inik p den r ye aldığında yokuşta yapıyor.Yada söyle sorayım
arabayı yokuşa park ettik stop ederken neyi önce yapmalıyım,çalıştırıp yokuştan geri inmem gerektiğinde
ne yapmalıyım sesin gelmemesi için????

Aracınız
Evimin önü yokuş olduğu için her zaman şu şekilde yapıyorum, ayağım frendeyken vitesi N ye alıyorum el frenini çekiyorum ayağımı frenden çekiyorum aracın bütün ağırlığını el frenine bırakıyorum daha sonra P ye alıp stop ediyorum.

Bu şekilde yapmayıp direk R ye taktığımda dediğiniz sesi bende duyuyorum.

Ben de bu şekilde yapıyorum

garaj.jpg

Garajın eğimi ve durumu da budur...

maluus

0
Hocam benim yöntem şu durduğumda fren basılı iken p ye alıyorum sonra el frenini çekiyorum sonra ayağımı frenden çekiyorum. Fren ile yapmazsan bazen el freni şanzumana yük binmesini tam olarak engelleyemeyebiliyor.

Enviado desde mi Nexus 5 mediante Tapatalk

Arkadaslar alışkanlik haline getirin bunu sadece rampada degil her zaman yapin bana motor ustasinin nasihatidir: arac durunca ayak frende N ye alin sonra el pirenini cekip firen pedalini birakin ve parka alin. Yükü el firenine verin yani kısaca.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri