2016 2015 fabrikasyon LPG li FB7 araç sahipleri

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar, 2016 Fb7 aracımı fabrika çıkışlı LPG li diye aldım ancak sonradan farkettim ki hasar sorgusunda yalnızca 1.6 elegance diye yazıyor yani Eco elagance diye yazmıyor içime kurt düştü sizlerde de böyle mi ?
2. olarak benzin deposu full olmasına rağmen ekranda gidilebilecek yol göstergesi 4 gündür sıfır olarak gösteriyor normal mi yani fabrika çıkışı resetleyen modül var diye biliyorum acaba fabrikasyon LPG olmadığından mi böyle yoksa hepsi böyle mi ?
3. olarak P den R ye ve özellikle R den D ye taktiğimda araç kendini öne doğru atıyor, 1den 2ye geçerken silkeliyor sarsıyor sanırım bu bı nebze normalmiş forumda okuduğum kadarıyla, Bazende özellikle soğukta 2den 3e hatta çok azda olsa 3den 4e geçerken hissettiriyor(araç 56binde şanzıman yağı 54binde değişti serviste)

Bu konular hakkında tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz , şimdiden teşekkürler

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2 - Aracınıza bindiğinizde kontağı bir tık çevirin ışıklar yanar bekleyin, benzin göstergesi artmaya başlaması lazım. Aracı yukarı yönde bırakır ve kontağı hızlıca çevirip hemen araç çalışır çalışmaz hareket edince bende de benzin deposu doluyken sıfır gösterdiği oluyor. Tek olduğu senaryo bu...
3 - Araç otomatik olduğu için soğukken otomatik jigledeki devri yüksek oluyor ve bu sebeple araç kendini ileri atıyor.

Araç 1500-1750 devirdeykenki vites geçişleri sarsıntılı ve hissedilir olabiliyor. Subap ayarıyla ve şanzıman yağının değişimiyle bu minimize edilebiliyor. Bu duruma benim tecrübeme göre kalitesiz gaz kullanımı da etki etmekte. Sakin kullanımlarda bunu daha sık gözlemlersiniz genelde.
Soğukken vites geçişlerinin hissedilir olmasının temel sebebi şanzıman yağının iyice ısınmaması, motorun çalışma sıcaklığına erişmemiş olmasıdır genelde. Bunlar doğal.

Aracınız
Civic FB7 2016
2 - Aracınıza bindiğinizde kontağı bir tık çevirin ışıklar yanar bekleyin, benzin göstergesi artmaya başlaması lazım. Aracı yukarı yönde bırakır ve kontağı hızlıca çevirip hemen araç çalışır çalışmaz hareket edince bende de benzin deposu doluyken sıfır gösterdiği oluyor. Tek olduğu senaryo bu...
3 - Araç otomatik olduğu için soğukken otomatik jigledeki devri yüksek oluyor ve bu sebeple araç kendini ileri atıyor.

Araç 1500-1750 devirdeykenki vites geçişleri sarsıntılı ve hissedilir olabiliyor. Subap ayarıyla ve şanzıman yağının değişimiyle bu minimize edilebiliyor. Bu duruma benim tecrübeme göre kalitesiz gaz kullanımı da etki etmekte. Sakin kullanımlarda bunu daha sık gözlemlersiniz genelde.
Soğukken vites geçişlerinin hissedilir olmasının temel sebebi şanzıman yağının iyice ısınmaması, motorun çalışma sıcaklığına erişmemiş olmasıdır genelde. Bunlar doğal.
Teşekkür ederim cevaplarınız için şimdi bir deneyeceğim kontak işini

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri