2016 elegans otomatik lpg 200 kmde kaça satarım

onancc

0
Aracınız
Sat gitsin usta

Xperia SP cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen bende katılıyorum. Sat gitsin aynı özellik ve dolulukta bir jetta al, octavia al 1.6 TDİ DSG 100.000 TL - 110.000 TL civarında aradaki 25-30 binlik farkla gayet güzel yokuş çıkarlar. sonra garantisi bittikten 6 ay sonra DSG sini tamire götürürsün 7-8 bin de ona verirsin. sonra EGR valfi bozulur 1-2 bin ona verirsin derken derken olur gider. ama yokuşları iyi çıkar.

kara82

0
Aracınız
Econ acik lpg'li otomatik civicte özellikle arac yolcu ile dolu ise yokuşlarda performans kaybı "hissedilir" derecede oluyor, bu da gayet normal. (Ben aracı aldığım ilk 6 ay econ acik kullandim, 9 aydir da kapali) otomatiklerde econ kapalıyken vites yükseltme gözlemlerime göre 3 şekilde oluyor: hafif basarsanız, göstergelerin kenarlari yeşil oluyor, az yakiyor ve cok yavas hızlanıyor; orta derecede basarsanız devir 3000-4000 civarina gelesiye kadar mevcut vitesi degistirmiyor ve normal/sakin bir sollama yapabiliyorsunuz; bir de dipgaz (ingilizcesi kick down) yapınca genelde iki vites birden düşürerek 4000 devir civarindan 6750 devre kadar vites büyütmüyor, motor sesi ciddi şekilde geliyor ve "acil" bir sollama yapabiliyorsunuz (turbolu araçlar kadar olmayabilir ama araci tanıyanlar icin gayet yeterli). Şimdi aracı ilk kullandigimda özellikle doluyken uzun yolda yokuşlarda ne seviyede gaza basacağım konusu kafamı kurcalamisti, ama artık yukarida bahsettigim sekilde yokusa gelmeden gaza "orta derecede" basarak yokus icinde gitgide azaltıyorum, mesela normalde 100 ile gittigim yolda yokusa gelmeden yokus oncesi 120ye çıkıp, yokusun tepesinde 90a düşüyorum (zaten tepebaslarinda güvenlik açısından hızı azaltmak gerek). Böylelikle ekonomik ve arabayi cok bagirtmadan ve çok hız kaybetmeden yokusu çıkıyorum. (Ama uzun yolda econ açıksa vites atma rejimi değişiyor ve yokus problem oluyor bilginiz olsun.) Arabayi satma meselesine gelince forumda cok ayrıntılı bir sekilde yer aldığı üzere, fiyat/performans, sorunsuzluk, donanim-guvenlik, 6 yıl garanti, sorunsuz otomatik vites gibi bircok konuda pek alternatifi yok. Toyota alirsaniz vitesi problem, vw grubunun vites, turbo bozulması ayrica envai çeşit motor-elektrik aksamindaki problemler çıkma ihtimali var. Civicten sahsen bircok acidan memnunum.

kara82

0
Aracınız
[MENTION=3055]akyazi80[/MENTION] cok cesitli araba kullanmissiniz, yokuş meselesi hariç civic'le ilgili intibanızı ve digerleriyle kıyaslayarak olumlu/olumsuz yönlerini söyleyebilir misiniz?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Yani sat veya satma demek forum arkadaşlarım için bize düşmez. Bir çok arkadaşım farklı deneyimler yazmış. Açıkçası ilk aldığımda ben de yaklaşık düşüncelerde oldum. hatta ilk 3 ay lpgde 30 kuruşlarda yaktım aracımı ve devir alamadım. sonra anladım ki bu aracın sürüş alışkanlıkları diğer araçlara göre çok farklı. Size tek tavsiyem olabilir sürüş alışkanlıklarınızı aracınızı tanıyarak değiştirin. nerede agresif nerede uysal nerede nasıl tepkiler verdiğini, dik yokuşta patinaj kontrol kapalı iken nasıl daha çok zevk alacağınızı, hangi devirde kulakçıkla bir alt vitese geçmeyi yakalaladığınızda tekrar görüşelim.

saygılarımla.

kardeşim bağıttırıp durmasını bende bilirim o zaman içiyor yakıtı tamam atmosferik ama çok cansız rampada yani aynı arabayı kullanıyoruz ben sıfır aldığım bir kucak para verdiğim arabamı niye kötüleyim ama acı gerçek bu dip gaz yapıp basarsan gidiyor bir de otomatik sanki arabadan güç anlamında birşeyler çalmış benim görüşüm yani tek sıkıntım rampada kasması içi falan beni hiç rahatsız etmedi marka fanı değilim zararına satmam ama fiyatını bulabilirsem satarım neyse polemik benim işim değil ben heryerini incelemiştim birtek test sürüşü yapmamıştım ayrıca google da yaznları bende okudum çoğu saçma focus megan passat corolla kullanan biri olarak söylüyorum yokuşu saymazsak f/p olarak iyi bakalım hayırlısı olsun

Yazdıklarınıza katılıyorum, hakikaten sanki araçtan güç anlamında bir şeyler eksik 125 bg ama gitmiyor, yokuşta bayılıyor. İnsan bir kere ısınmayınca ısınmıyor bence siz satın aracı, bende satmayı düşünüyorum. Üzerine biraz ekleyip ikinci el 5 ileri düşük km de c180 alın bakın keyfinize, tüple kullanmak istiyorsanız tüpte takılıyor ya da 100 bin bandına çıkabiliyorsanız alın bir levorg.

Aracınız
Yazdıklarınıza katılıyorum, hakikaten sanki araçtan güç anlamında bir şeyler eksik 125 bg ama gitmiyor, yokuşta bayılıyor. İnsan bir kere ısınmayınca ısınmıyor bence siz satın aracı, bende satmayı düşünüyorum. Üzerine biraz ekleyip ikinci el 5 ileri düşük km de c180 alın bakın keyfinize, tüple kullanmak istiyorsanız tüpte takılıyor ya da 100 bin bandına çıkabiliyorsanız alın bir levorg.

ben 100 bine çıkamıyorum en fazla 85 ama arabayı satmıyorum 73 falan veriyorlarlar bana maliyeti 75 camfilmi falan yaptırdım 76 oldu 76 yı bulduğum zaman satarım ben sıfır aldım siz 2. el almışsınız zarar etmezsiniz hatta 1 /2 ay sonra kar bile edersiniz baklım hayırlısı

mavi07

0
Aracınız
ben 100 bine çıkamıyorum en fazla 85 ama arabayı satmıyorum 73 falan veriyorlarlar bana maliyeti 75 camfilmi falan yaptırdım 76 oldu 76 yı bulduğum zaman satarım ben sıfır aldım siz 2. el almışsınız zarar etmezsiniz hatta 1 /2 ay sonra kar bile edersiniz baklım hayırlısı

Foruma yeni katılmış 2000 km de 3 ay içinde arabasını 15 gün kullanabilmiş biri olarak cevaplarınızı okurken gerildim. Arkadaşın hissettiklerini ben de hissettim. Son 2 arabam Fabia ve Fiesta küçük dizel arabalardı az devirde çok fırlamaya alışmışız sanırım. Antalya-Bucak arası Dağ Belinde arabada 3 kişiyken zorlanmaya başladı. Dediklerinizde şu yönde haklısınız arabayı kullanmayı öğrenmek gerekecek 1750 devri çok zorlamadna vites değiştir dedikleri fiestadan geldiğim için arabanın bağırmasına alışamadım ben de.

Aması burada geliyor ilk otomatik vites arabam bu. Dediğiniz gibi S ye çekip kulakçıktan 2ye çekip yüklenince Dağ Beline bağıra bağıra coşa coşa çıktık. Dedim bunun yolu buymuş. Arabayı eşim kullanıyor çoklukla ona bunu nasıl anlatırım nasıl yapmasını öğretirim bilmiyorum. Ben arabanın parasını ödedikten sonra deneme sürüşü yaptım, kafamda o esnada sorular bırakmadı değil. Açık yüreklilikle şunu söyleyebilirim ben arabamı teslim alamdan göreve geldim 3 ay boyunca direksiyonuna geçemediğim için kafamda binlerce şey döndü. Mart ayında ilk defa direksiyonuna geçip şehir içinde kullandığımda inanılmaz zevk aldım. Arabamı görüntüsünü ve rahatlığını çok seviyorum. 40 yaşında deli dolululukları olmayan biri olmama rağmen bana çok yakışan bir araba olduğunu düşünüyorum.

Bu nedenlerden dolayı ben bu arabayı kullanmayı öğreneceğim ve sonuna kadar tadını çıkarmayı öğreneceğim. Tek sorunum nasıl aşarım bilmiyorum ama araba durmadan birşeyleri ekleme konusunda tahrik edip duruyor. Şimdiden 3bin liraya yakın para harcadım. İzinde kendimi camdna arabayı seyrederken buldum. Bak yine arabamı özlettiniz bana. 3 ay daha sabretmem gerekecek.

Aracınız
Foruma yeni katılmış 2000 km de 3 ay içinde arabasını 15 gün kullanabilmiş biri olarak cevaplarınızı okurken gerildim. Arkadaşın hissettiklerini ben de hissettim. Son 2 arabam Fabia ve Fiesta küçük dizel arabalardı az devirde çok fırlamaya alışmışız sanırım. Antalya-Bucak arası Dağ Belinde arabada 3 kişiyken zorlanmaya başladı. Dediklerinizde şu yönde haklısınız arabayı kullanmayı öğrenmek gerekecek 1750 devri çok zorlamadna vites değiştir dedikleri fiestadan geldiğim için arabanın bağırmasına alışamadım ben de.

Aması burada geliyor ilk otomatik vites arabam bu. Dediğiniz gibi S ye çekip kulakçıktan 2ye çekip yüklenince Dağ Beline bağıra bağıra coşa coşa çıktık. Dedim bunun yolu buymuş. Arabayı eşim kullanıyor çoklukla ona bunu nasıl anlatırım nasıl yapmasını öğretirim bilmiyorum. Ben arabanın parasını ödedikten sonra deneme sürüşü yaptım, kafamda o esnada sorular bırakmadı değil. Açık yüreklilikle şunu söyleyebilirim ben arabamı teslim alamdan göreve geldim 3 ay boyunca direksiyonuna geçemediğim için kafamda binlerce şey döndü. Mart ayında ilk defa direksiyonuna geçip şehir içinde kullandığımda inanılmaz zevk aldım. Arabamı görüntüsünü ve rahatlığını çok seviyorum. 40 yaşında deli dolululukları olmayan biri olmama rağmen bana çok yakışan bir araba olduğunu düşünüyorum.

Bu nedenlerden dolayı ben bu arabayı kullanmayı öğreneceğim ve sonuna kadar tadını çıkarmayı öğreneceğim. Tek sorunum nasıl aşarım bilmiyorum ama araba durmadan birşeyleri ekleme konusunda tahrik edip duruyor. Şimdiden 3bin liraya yakın para harcadım. İzinde kendimi camdna arabayı seyrederken buldum. Bak yine arabamı özlettiniz bana. 3 ay daha sabretmem gerekecek.

en aklı başında yorum :)

Aracınız
Aynen dizelin Torku yok arabada ama bence asıl sorun otomatik vites arabadan güç anlamında birseyler eksiltmis ben manuelini kullanmadım ama kullananlar yorum yapar manuelinin daha performanslı olacağını düşünüyorum otomatik konforu vites geçişleri iyi yokuslarda artık s ye alıp manuel kullanıyorum yakıt biraz fazla ama zamanla düşer heralde

Geri