2017 Civic NCAP ten 4 yıldız aldı

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhaba arkadaşlar. Yeni civic in güvenlik testleri NCAP tarafından yayınlandı ve 4 yıldız aldı. Ben şahsen çok şaşırmadım. Tampon demirini, çamurluk boşluğunu kullanmayan (tr için) bir honda var. Bu testi demek ki ADAC kuruluşu yapsa 3 yıldız verecek.

C sutunundaki göçüklerden sonra pazarını etkiler mi bilmiyorum. Üstelik tüm Amerika ve Avrupa modellerinde honda sense varken Türkiye çamurluk içindeki slikon ve bakalitten kar derdinde. Özetle 1 sene sonra fc5 lerin de arka airbag lerini çocuk koruması nedeniyle değişime çağırabilirler.

Honda Civic, Opel Insignia, Volkswagen Arteon ve Hyundai i30’un çarpışma testi sonuçlarında civic hariç hepsi 5 yıldız aldı.

https://youtu.be/Ze105s5k2-k

https://youtu.be/iCIhPYU8gcs

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

okaya

0
Aracınız
Yalnız raporu tamamen okudum genel olarak puan kırılan kısımlar eksik ekipmandan dolayı diz hava yastığı isofix vs gibi , aynı ncap australya'da 5 yıldız almış

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=964]maksu[/MENTION] Türkiye modeli de ayrıca test edilse sonuç ne çıkar acaba?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=964]maksu[/MENTION] Türkiye modeli de ayrıca test edilse sonuç ne çıkar acaba?
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] bence o konuya hiç girmeyelim. Bir çok durumda iyi lakin Türkiye fabrikalarında en az (yanlış hatırlamıyorsam) %60 millileştirmeyi kaliteden çalmak olarak görmeyi anlayan bir yapı var. Yerlileştirmeye sonuna kadar inanıyorum ancak muadili ile :) üstelik 4 yıldız alan araç en donanımlı olanı. Hem de 21300 (sense dahil) dolar. Üstelik malzeme kalitesi de çok farklı. Boyayı bilmiyorum ama bizim amerakada yaşayan bir üyemiz vardı ona sormak lazım daha çok farkları.

Bir de şuna eminim bu testi adac yapsa hem de Türkiye modeli ile 3 yıldız verir.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri