Civic FC5 2018 civic eco exe alımı için fikir verebilir misiniz?

gunesec

Özel Üye
20 Bin kasar kayıtlı araçları bile o fiyatlara vermiyorlar. Almayı düşünüyorsanız kesinlikle iyi bir expere baktırın. Ayrıca F1 var mı yok mu, bu da piyasasını 5-10 bin TL oynatıyor. 2 senelik bir araç için 60k fazla, zira ben 2018 Kasım çıkışlı aracımda her gün kontak çevirmeme rağmen km 25 bin.

POCO F2 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam F1 olmayan exe var mı? Bilmediğim için soruyorum. Öyle bir modelde başka eksik özellik var mı peki?

Aracınız
Civic FC5 2018
hocam siz yeni Civic almamısmıydınız öle hatırlıyorum ama

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kendi aracım Civic doğrudur, kardeşime alıyorum bunu,geçen hafta anlaştığım Civic'te bayi yan çizdi , Civic artık hayal gibi duruyor bu piyasada... Bayilerde araç yok, olan da 40 bin aksesuar diyor malesef...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Liste fiyatı 208 bin liradan kapora verdim, sözleşme imzalandı,şuan liste fiyatı 217 bin,araç bulmak Honda gibi bunda da problem...Araç geldiği gün ki liste fiyatı geçerli olacak.
*2019 , 20.000 km altı , hatasız , ikinci el 230-235 bin bandına alınabilir.Bu süreçte Civic bulamazsam Flame-x pack Corolla'yi alacağım gibi duruyor.
Flame X-Pack'teki arka koltuk klostrofobisine dikkat etmenizi tavsiye ederim, orta boylu birinin bile nerdeyse kafa hizasına gelen bir sunroof mevcut, Civicteki gibi değil.
Ben aile kullanımı için Sunrooflu Corolla yerine sunroofsuz versiyonunu tercih ederdim, Dream pakette doluluk olarak iyi denebilir.

gunesec

Özel Üye
Flame X-Pack'teki arka koltuk klostrofobisine dikkat etmenizi tavsiye ederim, orta boylu birinin bile nerdeyse kafa hizasına gelen bir sunroof mevcut, Civicteki gibi değil.
Ben aile kullanımı için Sunrooflu Corolla yerine sunroofsuz versiyonunu tercih ederdim, Dream pakette doluluk olarak iyi denebilir.
Kesinlikle katılıyorum. Baş,diz ve yan genişlik çok yeteriz. Benim boyum 1.70, ben arka koltuğa geçip denediğimde bile alın hizamda sunroof yükseltisi vardı. Bana bile dar geldi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Sadece tampon değişmişse 230 bine alınır. ammavelakin
Ön panel, farlar, radyatör değişimi de varsa 215 bine alınır.
Serviste yapılmış bir araç baktım bende sadece ön tampon değişmiş 30 bin kayıt var arayınca söylediler farlar, ön panel, radyatör de yenilenmişti

Güvenilir yerden almaya bakın en önemlisi bu.

Aracınız
Civic FC5 2018
Anahtarsız giriş ve çalıştırma
Otomatik fren
Adaftip hız sabitleyici
Kablosuz şarj ( ne kadar gerekli bilmiyorum ?)
Şerit takip sistemi
- Bunlar malesef Flame-x pack pakette olan özellikler,dream paket çok yetersiz geldi iki araç arasındaki fiyata bağlı olarak ,15 bin lira gibi bir fark ile ciddi donanım farkı oluşuyor.
Ama dediğiniz gibi iç hacim b sınıf gibi nerdeyse,Civic ile mukayese edilemez.Civic bulamayıp liste fiyatına da Corolla alabiliyor olunca mantıklı geldi,donanım olarak turbosuz ve koltuk ısıtmasız bir exe plus gibi ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Anahtarsız giriş ve çalıştırma
Otomatik fren
Adaftip hız sabitleyici
Kablosuz şarj ( ne kadar gerekli bilmiyorum ?)
Şerit takip sistemi
- Bunlar malesef Flame-x pack pakette olan özellikler,dream paket çok yetersiz geldi iki araç arasındaki fiyata bağlı olarak ,15 bin lira gibi bir fark ile ciddi donanım farkı oluşuyor.
Ama dediğiniz gibi iç hacim b sınıf gibi nerdeyse,Civic ile mukayese edilemez.Civic bulamayıp liste fiyatına da Corolla alabiliyor olunca mantıklı geldi,donanım olarak turbosuz ve koltuk ısıtmasız bir exe plus gibi ?
Anladım hocam :) o paketin sunroofsuzu varmı bilmiyorum, ama dediğim gibi arkada yolculuk edecek yetişkinlerin yolculuk deneyimleri ciddi bunaltıcı olabilir, çocuklar için ise pek sorun olacağını sanmıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Anladım hocam :) o paketin sunroofsuzu varmı bilmiyorum, ama dediğim gibi arkada yolculuk edecek yetişkinlerin yolculuk deneyimleri ciddi bunaltıcı olabilir, çocuklar için ise pek sorun olacağını sanmıyorum.
Bekar delikanlı ? Civic bulana kadar idare edecek,piyasa belki biraz normale dönerse Mart Nisan gibi Civic'e geçeceğiz,tabi Corolla'da da durum geçen haftaki Civic'te olduğu gibi olmazsa... Satış temsilcisinin insafına kalmış gibi hissediyorum artık kendimi...

Aracınız
Civic FC5 2019
Konu doğru yerde mi bilemedim. Yönetim kusuruma bakmasın. Arkadaşa raç lazım oldu doğru mu yaptım bilemedim. 2018 model, eco exe. Ön tampon değişmiş, başka hata yok. 60bin km. 230bin'e alınır mı? Bir arkadaşım için bakıyoruz. Değerli görüşleriniz nedir?

Selamlar.
birincisi diğer arkadaşların da dediği gibi km aşırı fazla 2 yaşındaki araç için.
ikincisi 3bin TL el altından yaptırdılarsa dikkat etmek lazım çıkma veya 2 el malzeme kullanılmış olabilir,bunların dışında tampon boyası daha sonra renk atması yapabilir(Usta İşçiliğine Bağlı)
üçüncüsü araç kaza fotoları mevcutmu ? sadece tampon diyebilirler ama bu sefer ise ön taraftaki sensörler sorun oluşturabilir,içerde demirler el ile düzeltme yapılmış olabilir ki(bu durum üstüne körü de yapılmış olabilir)
ve en önemlisi bunların dışında kaza sırasında motor vs bölge de gözle görülmeyen hasarlar meydana gelmiş olabilir
ve bunların dışında exper bu tarz şeyleri görmeyip gözden kaçırabilir.
Dikkatli olmanı tavsiye ederim.
Ben sadece sizin yazdıklarınıza istinaden aklımda oluşan bir kaç soru işaretini belirtmek isterim.
Sonuç olarak az paralar verilmiyor bu araca..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bekar delikanlı ? Civic bulana kadar idare edecek,piyasa belki biraz normale dönerse Mart Nisan gibi Civic'e geçeceğiz,tabi Corolla'da da durum geçen haftaki Civic'te olduğu gibi olmazsa... Satış temsilcisinin insafına kalmış gibi hissediyorum artık kendimi...
O zaman mantıklı :) piyasa normale dönmese bile Corolla'yı kafası rahat şekilde 3-4 yıl kullabilir diye düşünüyorum.
Bende şu anda kendime ek bir araç ihtiyacım olmasına rağmen şu piyasa koşullarına ek bir destek olmama adına araç almıyorum, bakalım Yeni kasa Civic gelene kadar umarım piyasa düzelir :)

Geri