Civic FC5 2018 Civic Otomatik Vites Vuruntu

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Sende peygamber sabrı varmış vallaha yazılanları sonuna kadar okudum. Sen farklı söylüyorsun adamlar farklı farklı ama hepsi ezberlemiş gibi aynı cevapları vermişler. Ben sonuna kadar okudum dedim acaba nerde patlayacak ama çok sabırlı çıktın helal sana.

Hocam ikitane Araç aldım sıfır ilki fc5 diğeri fk7 Heçbek Rs bence vitesleri değişirken sarsıntı vuruntu olmaması lazım gayet yumuşak ve rahat geçmesi hafif ileriye doğru gitme eğilimi ve titreşim olmaması gerekiyor. Siz servise bir gösterin şanzuman yağı değişim süresi gelmiş olabilir. Şimdiden Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin hayırlı olsun

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam diğer arkadaş anlayamadigi için biz iki üç defa aynı şeyleri yazmak zorunda kaldık. Burada oturup da sağdan soldan ezberledigimiz şeyleri yazmiyoruz. Ben tecrübe etmediğim şeyleri yazmam. Duyduğum bir şeyi yazarsam da surda şöyle duydum okudum diye not düşerim bütün yazılarıma bakabilirsiniz. Artık biz patlayacaktik sabahtan beri aynı şeyleri yazdırıyor bu ne neyini anlamadı arkadaş dedim sonra da bir şey yazmadım bıraktım. Üstüne vazife olmayan durumlara karisma hocam, seni ilgilendirmez.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam diğer arkadaş anlayamadigi için biz iki üç defa aynı şeyleri yazmak zorunda kaldık. Burada oturup da sağdan soldan ezberledigimiz şeyleri yazmiyoruz. Ben tecrübe etmediğim şeyleri yazmam. Duyduğum bir şeyi yazarsam da surda şöyle duydum okudum diye not düşerim bütün yazılarıma bakabilirsiniz. Artık biz patlayacaktik sabahtan beri aynı şeyleri yazdırıyor bu ne neyini anlamadı arkadaş dedim sonra da bir şey yazmadım bıraktım. Üstüne vazife olmayan durumlara karisma hocam, seni ilgilendirmez.
Konuyu bi bastan aşağı okur musunuz? Anlamayan benmiymisim. Bana sürekli araci N ye alin fireni birakin sonra P ye alin diyorsunuz. Ve bende 2 3 defa zaten araci o sekilde kullanıyorum demisim. Bence siz anlayamamissiniz kendi kendinize 3 5 defa aynı şeyi söylemissiniz. Dikkat ederseniz konu başlığında araci nasıl kullanacağımı sormadim. Gecislerdeki sarsıntı normal mi dedim. Siz benim araci o sekilde kullanmadığımi nerden cikardiniz da 3 4 defa analattik patlayacaktik demissiniz. Bence @Nakatsu hocam benim ne demek istedigimi gayet acik ve net anlamış ve yorumunu yapmış..

GM1913 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Ben o şekilde yapıyorm zaten hocam. Simdi bu bir problemmidir onu anlamaya calisiyorm açıkçası..

Hocam su cevabınızı ve benim bu cevaptan önce yazdığımı okur musunuz neyi ne şekilde yaptığınızı söylemişsiniz. Son yazınızda da bizim konuda tavsiye ettiğimiz şekilde yaptığınızı söylemişsiniz. Kendisini ifade etmekte zorlanan bir insan zaten muhattabim olamaz iyi günler.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı problem bende de var.
Aracı durdurduğumda Önce *N*'ye alıp daha sonra el frenini çekiyorum, frenden ayağımı kaldırıp Parka alıyorum aracı, daha sonra hareket etmek istediğimde R yada D ye aldığımda araç hafif sarsılıyor. Sanki Şanzıman a yük veriyormuşum gibi.
Benzer durumu park yaparkende yaşıyorum.
Örneğin geri geri park etmem lazım, önce N ye alıyorum, daha sonra R ye alıp park ettiğimde aracın şanzımanına yük binmesin diye el frenini çekmeden önce N ye aldığımda araç vuruntu yapıyor. Frene baskıyı arttırdığımda da bu durum değişmiyor.

Neden kaynaklandığını bilen varsa yazsın lütfen. Problem ciddi sayılabilecek birşeyse servise götüreceğim aracı.

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam su cevabınızı ve benim bu cevaptan önce yazdığımı okur musunuz neyi ne şekilde yaptığınızı söylemişsiniz. Son yazınızda da bizim konuda tavsiye ettiğimiz şekilde yaptığınızı söylemişsiniz. Kendisini ifade etmekte zorlanan bir insan zaten muhattabim olamaz iyi günler.
Ben degil 50 kisi okusun siz okuduğunuzu yorumlamadan cvp verir iseniz olacağı bu. Ilk mesajinizdan itibaren araci N ardindan P seklinde kullandığımı belirtmiştim. Her mesajınizin altında da o sekilde kullanıyorm demisim daha size nasıl anlatabilirim ki?

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı problem bende de var.
Aracı durdurduğumda Önce *N*'ye alıp daha sonra el frenini çekiyorum, frenden ayağımı kaldırıp Parka alıyorum aracı, daha sonra hareket etmek istediğimde R yada D ye aldığımda araç hafif sarsılıyor. Sanki Şanzıman a yük veriyormuşum gibi.
Benzer durumu park yaparkende yaşıyorum.
Örneğin geri geri park etmem lazım, önce N ye alıyorum, daha sonra R ye alıp park ettiğimde aracın şanzımanına yük binmesin diye el frenini çekmeden önce N ye aldığımda araç vuruntu yapıyor. Frene baskıyı arttırdığımda da bu durum değişmiyor.

Neden kaynaklandığını bilen varsa yazsın lütfen. Problem ciddi sayılabilecek birşeyse servise götüreceğim aracı.

Sorunumuz buydu acikcasi ama konu biraz sapti . Sarsıntı normal diye düşünüyorum diger iki arac denedim ya alayi sıkıntıli ya da aracin karekteri bu.

Faz19

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Özellikle ilk çalıştırmalarda yani motor soğukken her otomatik şanzumanda D veya R ye taktığınızda anlık bir vuruntu olur.
Aracın rolanti devri motor soğukken 1500 devirlerde oluyor. Yüksek devirde çalışan motoru yüke bindirdiğiniz için her zamankinden daha sert bi gaçiş oluyor.
Bu durumu birçok aracımda tecrübe ettim korkmanıza gerek yok.
Araç seyir halinde iken geçişlerde vuruntu hissederseniz o bir sorundur.

Aracınız
Civic FC5 2018
Soyle denedim az önce P den N ye aldim yükü el frenine bindirdim sonra denedim gene ayni gibi..

Buda siz daha yorum yapmadan once yaptığım yorum. Yani beni kıt ilan etmeniz anlatmak icin patlamanız falan. Ilk otomatik aracımız değil nasil kullanıldığını gayet iyi biliyorum. Sorduğum sorunun içeriği farkli idi. Neyse olabilir böyle seyler kimseyi kırmaya gerek yok hayırlı forumlar

Aracınız
Civic FC5 2019
İlk çalıştırmada soğuk olması vs ile alakalı bişey değil. Motor ısısı normal seviyedeyken de bu sorun var. Zaten yazımda da aracı kullandıktan sonra olduğunu belirttim. Aksine araç soğukken bu sorun yok denecek seviyede
Özellikle ilk çalıştırmalarda yani motor soğukken her otomatik şanzumanda D veya R ye taktığınızda anlık bir vuruntu olur.
Aracın rolanti devri motor soğukken 1500 devirlerde oluyor. Yüksek devirde çalışan motoru yüke bindirdiğiniz için her zamankinden daha sert bi gaçiş oluyor.
Bu durumu birçok aracımda tecrübe ettim korkmanıza gerek yok.
Araç seyir halinde iken geçişlerde vuruntu hissederseniz o bir sorundur.

Aracınız
Civic FC5 2018
İlk çalıştırmada soğuk olması vs ile alakalı bişey değil. Motor ısısı normal seviyedeyken de bu sorun var. Zaten yazımda da aracı kullandıktan sonra olduğunu belirttim. Aksine araç soğukken bu sorun yok denecek seviyede

Sıcak soğuk farketmiyor vitesler arasi gecisler hissediliyor. S ve L de sarsıntı yok ama. R ve D de var.

Geri