2018 fc5 executive 31.000 de blok kırdı

Aracınız
Civic FC5 2018
Selamünaleyküm abilerim kardeşlerim aranızda yeniyim bi kusurum olursa affola 2018 dizel manuel 31.000 km deki aracım şehir içinde hiçbir arıza göstergesi yanmadan hararet yapmadan yağı ve suyu tamken biranda stop etti ve birdaha çalışmadı çekici ile servise götürdüm bu pazartesi günü motor bloğu kırıldığını bildirdiler garantiden hala cevap bekliyorum bu olayda bana akıl gösterecek nedenini neden olduğunu ve olcağını bilen tecrübeli arkadaşlar abiler benimle fikir alışverişi yapabilir mi

Aracınız
Civic FC5 2018
Aklıma gelmişken motor değiştiği için motor numarası da değişiyor ve ruhsata da bu durumun işlenmesi gerekiyor diye hatırlıyorum. Ruhsatla ilgili ne yapılacağını da sordurmanızı tavsiye ederim.
Yeni muayene yeni ruhsat mühendisler odası falan ama hepsini motor fabrikada takılıp geldikten sonra bayi yapacakmış

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben de bir dizel civic kullanıcısı olarak merakla sonucu bekledim ve sizin adınıza çok sevindim. Demek ki garanti böyle durumlarda işe yarıyormuş. Umarım başınıza gelen talihsizlik bizlerin de başına gelmez. Tekrar hayırlı olsun.

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
bildiğim kadarıyla motor numarası EM ile başlayacak. Bilen anlar zaten motor değiştiğini.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
bildiğim kadarıyla motor numarası EM ile başlayacak. Bilen anlar zaten motor değiştiğini.

Bunu ilk kez duydum. Neden farklı bir kod ile başlasın ki? Yedek parça biriminden üretimde kullanılan motorun aynısı gönderilir. Muayene raporları ve servis kaydı dışında hiçbir şekilde anlaşılmaz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bunu ilk kez duydum. Neden farklı bir kod ile başlasın ki? Yedek parça biriminden üretimde kullanılan motorun aynısı gönderilir. Muayene raporları ve servis kaydı dışında hiçbir şekilde anlaşılmaz.
Düzelteyim. EM değil EGM imiş. Sebebi Şaşe ile motor no uyuşmaz o zaman. Zaten sürücü kapısının orada hem şaşe hem motor no yazar. Oradaki motor no ile farklı olamaz. Aşağıdaki videoda 5.04 ten itibaren dinleyebilirsiniz

Aracınız
Civic FC5 2020
Geçmiş olsun sizin adınıza çok sevindm. Ayrıca dizelde böyle bir sorun oldugu acaba başka vakalar var mı kroniktir belki

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Düzelteyim. EM değil EGM imiş. Sebebi Şaşe ile motor no uyuşmaz o zaman. Zaten sürücü kapısının orada hem şaşe hem motor no yazar. Oradaki motor no ile farklı olamaz. Aşağıdaki videoda 5.04 ten itibaren dinleyebilirsiniz

Bende otomotivciyim, servislerden komple motor isteği geldiği zaman, sıradaki herhangi bir motor gönderiliyor. Ruhsatta motor numarasının başında EGM yazmasının nedeni, kapı içindeki etiket ile ruhsatta yazan motor numarası uyumsuzluğunun anlaşılması içindir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun. Sandık motor takılması gerekiyordu, gereğini yapmışlar.
Bu konu büyük ihtimalle tüm garanti ekiplerinin radarına girmiştir. Tek kleymde çok yüksek meblağ olduğu İçin gözden kaçmaz. O yüzden derinlemesine incelerler motorunuzdaki problemi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Batur

0
Yeni motor neticede fabrika montajlayacak sıkıntı olmaz
Dün honda aradı ve ilk olarak garantiden yarım motor yapılacağını söyledi daha sonra ise komple yeni motor takılacağını söyleyerek ilk olayı değiştirdi yeni motor takılması sizce nasıl bi durum

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri