2018 Honda Civic HB Dizel AT Stop Sorunu

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhabalar, 2018 Civic HB dizel AT alalı bir ay oldu. Bir ayda 3 defa araba fren pedalı basılı ve start&stop devrederken, yani araba stop halindeyken, arabanın vitesi boşa (N) çıkıyor. Ayağımı fren pedalından çektiğimde araba tekrar çalışmıyor. Tekrar marş düğmesine basmak zorunda kalıyorum. 2. defa olduktan sonra servise götürdüm, fren müşürünü ayarladık, yazılım güncelledik, tekrar olursa gel, dediler. Bugün 3. defa oldu. Yarın sabah randevum var. Benzer problemle karşılaşan var mı? Bugün aynısı olunca fotoğraf çektim, arabanın vitesi kendiliğinden (N) ye geçiyor. Akü ve yağ ışığı yanık kalıyor. Ekte görebilisiniz.
Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim.250962

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
anladım hocam şimdi. Peki dizelde bu fark neden var yani hangi parça eksilmiş ki yer açılmış

Benzinlilerde daha spor bir konum elde etmek amacıyla yakıt deposunu ön koltukların altından bagajın altına almışlar, yakıt deposu 46 litre olduğu için dizellerle benzinliler arasında bu sebepten dolayı 50 litrelik bir bagaj hacmi farkı ortaya çıkıyor hocam.

Henüz hiç canlı dizel HB görüp inceleme fırsatım olmadığı için @Çağatay Şahin hocamdan fotoğraf göndermesini rica ettim karşılaştırma yapabilmek için.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bu arada konu dışı olacak ama sizden bir şey rica edebilir miyim Çağatay Bey. Arabanın arkadan görünümünü ve bagajının fotoğrafını çekip gönderme şansınız var mıdır acaba? Malumunuz sizin dizellerin 478 litrelik bagajı ile bizim benzinlilerin 428 litrelik bagajı arasında 50 litrelik bir fark var. Aradaki farkı karşılaştırmak istiyorum da, eğer fotoğraf göndermeniz mümkün olursa çok sevinirim.
IMG_20190305_155536.jpgIMG_20190305_155628.jpgIMG_20190305_160537.jpg

Aradaki fark egzozdan kaynaklanıyor diye biliyorum. Dizelde sağ arkada, arabanın altına yatmadan görülmüyor, benzinlide ortada. Dizelde (ortadaki fotoğraf) bagaj kaputunu kaldırınca 50 lt kadar daha boşluk çıkıyor. Yangın tüpü, fotoğraf makinesi vs ile dolduruyorum. Bagaj hâlâ boş görünüyor.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Arkadan görüntüyü de egzoz çıkışsız görünümünü merak ettiğim için istemiştim. (y):)
Güle güle kullanın aracınızı...

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bu sorun bendede oluyor araç 3300 de falan 3 kere yaptı sizinki düzeldimi müşürden sonra ? Ben dışarda led sisler bağlatmıştım bu müşür elektriksel arızayamı giriyor?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fren müşürü basit bir devre anahtarı aslında. Motor ve ECU(elektrik kontrol ünitesi) arasındaki bilgi alışverişini düzenliyor. Benimkinin fren müşürü değiştikten sonra hiç tekrarlamadı. Önce ayarladık falan dediler ama olmadı. Arabanın stoptan sonra start etmediğini anlatana kadar göbeğim çatladı. Servis deneme sürüşünde 21. Stoptan sonra start etmediğini görünce ikna oldu. Taktırdığınız ledlerle alakalı olduğunu sanmam. Fren müşürü arızası diye aratın Google'da . Yaşadığımız problemi orada görürsünüz...

Geri