2018 otomatik elegance eco

Aracınız
Honda CRV
Merhaba arkadaşlar sıfır honda civic elagance eco otomatik almayı düşünüyorum 10 gün önce bayiye gittim ataşehirde navigasyon spoyler krom cam çitaları faln ve ekstra üstünde 3 bine yakın paket vardı elstra yani 119 bine veriyordu...Aracımı satamadığım için şimdilik beklemede birkaç soru sprmak istiyorum..
Bu aracın yıllık bakımı ne kadar serviste ?
Hava filtresi balata yağ vs bakım gerektiren malzeme ve işçilik pahalı mı?
Elimde clio connect özel üretimli seri var otomatik dizel bir depoyle 320 tl ye 900 km gidiyor şehir içinde şehir dışındada usul gidersen 1300 km leri görüyosun bir depoyla yakıt konusunda aratır mı clio yu?
Birde baktığım aracı 115 e veren veya daha ucuza veren bayii varmıdır sınırları zorluyorum 115 e çıkabiliyorum anca??

akif

0
Aracınız
Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum, herşeyden önce dizelden lpg'ye geçince ciddi bir performans kaybı hissedebilir siniz test sürüşü yaptınız mı bilmiyorum ama öncelikle test sürüşü yapın ya da bir günlüğüne kiralayın deneyin özellikle yokuşlarda performansına bakın tatmin oluyorsanız öyle niyetlenin bence çünkü turbo dizel motor ile atmosferik motor arasında hatrı sayılır bir tork farkı var. Turbo dizel motorlarda turbo sayesinde düşük devirde rahat rahat ivmelenirken atmosferik motorda yüksek devir çevirmeniz gerekir bu sürüş tarzına alışmanız lazım sürekli dizel araba kullananlar bizim yanımıza bindiğinde motor çok bağırıyor diye biliyor öncelikle bu konuya odaklanın bence. Lpg tüketimi şöyle örnek vereyim benim aracım fb7 kasa 44 litre kapasiteli tank var 27 litre lpg alıyor akıcı trafikte 320-330 km yogun trafikte 290-300 km civarı gidiyor üç aşağı beş yukarı böyle yakıyor lpg.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda CRV
Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum, herşeyden önce dizelden lpg'ye geçince ciddi bir performans kaybı hissedebilir siniz test sürüşü yaptınız mı bilmiyorum ama öncelikle test sürüşü yapın ya da bir günlüğüne kiralayın deneyin özellikle yokuşlarda performansına bakın tatmin oluyorsanız öyle niyetlenin bence çünkü turbo dizel motor ile atmosferik motor arasında hatrı sayılır bir tork farkı var. Turbo dizel motorlarda turbo sayesinde düşük devirde rahat rahat ivmelenirken atmosferik motorda yüksek devir çevirmeniz gerekir bu sürüş tarzına alışmanız lazım sürekli dizel araba kullananlar bizim yanımıza bindiğinde motor çok bağırıyor diye biliyor öncelikle bu konuya odaklanın bence. Lpg tüketimi şöyle örnek vereyim benim aracım fb7 kasa 44 litre kapasiteli tank var 27 litre lpg alıyor akıcı trafikte 320-330 km yogun trafikte 290-300 km civarı gidiyor üç aşağı beş yukarı böyle yakıyor lpg.

Teşekkür ederim gardaşım test sürüşü falan yapmadım öyle arabayı çok hızlı kullanan hız tutkunu biri değilim daha önce hiç hondam olmadı ama bu kasasına ve iç genişliğinr bayıldım diyebilirim atmosferik motor ve turbo yokluğu ilk başlarda belki sıkabilir ama alışabilirim yokuş çıkabiliyorsa falan yolda falan kalmadığım sürece sıkıntı yok ?

akif

0
Aracınız
Yokuş çıkıyor onda sorun yok çok çok benzine alır devam eder siniz ama dediğim gibi dizelden sonra ya bu motor bağırıyor ama gitmiyor dememek için bence deneyin. Turbo önemli değil alışırım derseniz civic in motor sesi şahanedir yüksek devir çevirmek hoşunuza bile gidebilir arada ufak ufak kesiciye girmelerin de tadı ayrıdır :)

Aracınız
Honda CRV
Yokuş çıkıyor onda sorun yok çok çok benzine alır devam eder siniz ama dediğim gibi dizelden sonra ya bu motor bağırıyor ama gitmiyor dememek için bence deneyin. Turbo önemli değil alışırım derseniz civic in motor sesi şahanedir yüksek devir çevirmek hoşunuza bile gidebilir arada ufak ufak kesiciye girmelerin de tadı ayrıdır :)

Yıllık bakım fiyatı hakkında bilgin var mı gardaşım?

akif

0
Aracınız
Ben izmir deyim bakımları daha yakın olduğu için terakki de yaptiriyorum rutin yağ filtre değişimleri 900-1000 tl tutuyor. İzmir de iki tane honda bayisi var biri terakki diğeri çamkıran, ikisi de rutin bakımlara aynı fiyatı veriyor sormuştum ucuz olana yaptırayım diye ama nafile. Bayiye göre fiyatlar değişiyor hepsinden fiyat almakta fayda var mesela izmir böyle ama Balıkesir deki honda bayi çok daha uyguna yapıyormuş rutin bakımı ama ben arayıp sormadım sadece öyle duydum bu açıdan tek tek fiyat almak lazım bence yakindaki bayilerden.

Geri