Civic FC5 2018Civic Lpg filtre destek.

Arkadaşlar LPG filtre değişim yapıcağım lakin video inceleme bulamadım. Ve tam hangi ürünü alıcağım yardım destek olurmusunuz. Teşekkürler.

Araç : 2018 vtec Ex lpg-BenZin orjinal

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bu konuyu inceleyin isterseniz
BRC LPG filtre değişimi hk.
LPG kiti Brc ise
https://urun.n11.com/periyodik-bakim/brc-filtre-P101912703 bu ürün kullanılabilir.

Bu videolarda size yardımcı olacaktır.

Aracınız
Civic FB7 2015
Teşekkürler hocam. Filtreler değişmeden önce. Fc5’de simitten gazı kesmek mi gerek ?

Sanayide gazı kesmeden değişim yapıyorlar. Gazı kesmek daha güvenli. Gaz kesilmediğinde borularda ve filtre içinde kalan gaz risk oluşturuyor. Gazı tankdaki lpg kesicinin şase ucu (siyah kablo) onu çıkartmanızda yeterli olur. Lpg de aracı çalıştırdığınızda borudaki gaz bittiğinde araç durur. Filtrenizi güvenle değiştirebilirsiniz.
Sızdırmazlık kontrolüde önemli bulaşık süngerini köpürtüp bağlantı yerlerine sürüp sızma olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Aracınız
Sanayide gazı kesmeden değişim yapıyorlar. Gazı kesmek daha güvenli. Gaz kesilmediğinde borularda ve filtre içinde kalan gaz risk oluşturuyor. Gazı tankdaki lpg kesicinin şase ucu (siyah kablo) onu çıkartmanızda yeterli olur. Lpg de aracı çalıştırdığınızda borudaki gaz bittiğinde araç durur. Filtrenizi güvenle değiştirebilirsiniz.
Sızdırmazlık kontrolüde önemli bulaşık süngerini köpürtüp bağlantı yerlerine sürüp sızma olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Hocam depo harici regülatör ile filtre arasındaki gazı gene regülatör üzerinden boşaltılabiliyor.
Daha doğrusu prins sisteminde öyle ki brc de aynıdır. Regülatör üzerinde sibop gibi bişe var ve bir fıstlamayla hemen çıkışında kalan az miktardaki gaz boşalabiliyor.
Daha kolay olmakla birlikte filtre değişiminde böyle yapıyorlar.
Ama ben olsam kesinlikle uğraşıp değil değişmek, o siboba dokunmam bile. En kötü ihtimal arka simitten keserim.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam depo harici regülatör ile filtre arasındaki gazı gene regülatör üzerinden boşaltılabiliyor.
Daha doğrusu prins sisteminde öyle ki brc de aynıdır. Regülatör üzerinde sibop gibi bişe var ve bir fıstlamayla hemen çıkışında kalan az miktardaki gaz boşalabiliyor.
Daha kolay olmakla birlikte filtre değişiminde böyle yapıyorlar.
Ama ben olsam kesinlikle uğraşıp değil değişmek, o siboba dokunmam bile. En kötü ihtimal arka simitten keserim.

Regülatör üzerinden çok kolaymış. Bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim. Bende bir deneyeyim

Aracınız
Regülatör üzerinden çok kolaymış. Bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim. Bende bir deneyeyim

Hakan Hocam yakın zamanda filtre değişirken gördüm. Usta elini uzattı regülatöre ve eliyle sibop gibi bi şeyi çekti aşağı doğru ve anlık fıstlamayla az bir gaz boşaldı ve sonra direk filtre değişimine geçti. Brc regülatöründe de illaki vardır o sibop. Aşağı doğru olması lazım.

Geri