2019 Civic göçük sorunu devam ediyor mu?

Aracınız
Civic FC5 2019
Yıllardır honda ve toyota kullanıyoruz iki markanında arabaları bizi hiç pişman etmedi, sizede hayırlı olsun, 2000 model yuvarlak far Toyota corollalar vardı 2000 yılında bazı Toyota bayileri bu araç yüzünden battı ve çoğu Toyotacı O araç yerine 2000 model Honda aldı, şimdi de Honda yamuk yaptı Japon severler Toyota aldı bazen bir markayı çok sevsek de ceza kesmek gerekir

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

Aynen öyle hocam çok sevmemize rağmen almadık. Cezamızı kendimizce kestik :) Honda için ne kadar önemli bizim cezamız bilemem :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba ,

Civic için verdiğimiz kaporayı geri alıp tercihimizi Corolla 1.6 otomatik benzinli Flame X Pack almaktan yana kullandık. Bu kararımızda hondanın göçük sorunundan sonra kullanıcıları hiç hoş olmayan sebeplerle madur etmesi ve kullanıcıların servisleri hakkındaki olumsuz yorumları olmuştur. Göçük benim için sorun değil ama hondanın bu tutumu ve servislerin durumu beni bu karara itti. Ek olarak satış temsilcisinin tavırları oldu. Showroom aracı istememize rağmen bize aracın showroom olmadığını , aracın otoparkta olduğunu söyledi. Ellerinde tek kaldığını söylemişti. Biz karar verip haber verelim dedik. Oradan çıkıp aynı bayinin şehrin öbür ucundaki showroom una gittik. Bize söylediği aracın buradaki mağazada showroomda olduğunu görünce şok olduk. Hemen oradan çıktık civic defterini kapattık. Satış uğruna bu kadar alçalmak çok ahlaksızca. Kendimde satış sektöründe çalışıyorum ama hiçbir zaman böyle ahlaksızlık yapmadım. Rabbimde bu duruma düşürmesin inşallah.

Sonuç : Cuma gününden beri corolla kullanıyoruz şu an için memnunuz. Çok fazla kullanma zamanımız olmadı.

Hibrit versiyonlarının fiyatları nedir biliyor musunuz?

Aracınız
Civic FC5 2019
Hayırlı olsun. Açıkçası ben de Toyota ve Honda arasındaydım ama iç hacim konusu benim ve ailem için önemli olduğundan Honda'yı tercih ettim. Toyota Corolla'nın diz mesafesi kısa ve bagajı daha küçük sanırım. Bir de ben bu yeni kasayı biraz yaşlı işi buldum açıkçası, Honda Civic'teki dinamizm yok gibiydi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hayırlı olsun. Açıkçası ben de Toyota ve Honda arasındaydım ama iç hacim konusu benim ve ailem için önemli olduğundan Honda'yı tercih ettim. Toyota Corolla'nın diz mesafesi kısa ve bagajı daha küçük sanırım. Bir de ben bu yeni kasayı biraz yaşlı işi buldum açıkçası, Honda Civic'teki dinamizm yok gibiydi.

kesinlike...

Aracınız
Civic FC5 2019

Aslında diz mesafesinde öyle bariz fark yok ama civic bir tık bile olsa daha geniş. Özellikle corolla da baş mesafesi sıkıntılı. Sunroof baya basık yapıyor ama abartılacak kadar değil. Civic bagaj daha geniş. Arka yaşam alanı civicte gerçekten iyi. Bizim için de aile olarak genişlik önemli fakat daha önceki yorumlarda dediğim gibi hondanın tutumu ve servis konusu kararımı corolladan yana yapmama sebep oldu. Dış tasarım göreceli kavram ama bence de civic görüşünüş daha iyi. Corolla almış olsam da yiğidi öldürüp hakkını yemem. Şu var ki corolladan gerçekten şimdilik oldukça memnunum. Umarım da hiçbirimiz tercihlerimizde pişman olmayız. Size de hayırlı olsun ailenizle beraber mutlu mesut günlerde kullanın.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
@slcktn oncelikle yeni araciniz hayirli olsun. "Corolla almış olsam da yiğidi öldürüp hakkını yemem" cok guzel bir yaklasim. Sizin simdiki araciniz ile Honda'nin basit bir karsilastirmasi asagida.
Bana da nedense Toyota'nin bazi ve Skoda'nin hemen hemen tum dizaynlari itici gelir.
2005 model Hondanin arka gorunumunu sevdim, 2013 model FB7'in on gorununumu sevdim, 2018 model FC5'in sonunda hem on hemde arka gorunumunu sevdim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni corolla kasa yapısı olarak FB7ye bayağı benziyor diyebilirim, bana yandan bakınca çok anımsatıyor :)

Aracınız
Civic FC5 2019
@slcktn oncelikle yeni araciniz hayirli olsun. "Corolla almış olsam da yiğidi öldürüp hakkını yemem" cok guzel bir yaklasim. Sizin simdiki araciniz ile Honda'nin basit bir karsilastirmasi asagida.
Bana da nedense Toyota'nin bazi ve Skoda'nin hemen hemen tum dizaynlari itici gelir.
2005 model Hondanin arka gorunumunu sevdim, 2013 model FB7'in on gorununumu sevdim, 2018 model FC5'in sonunda hem on hemde arka gorunumunu sevdim.

Çok sağolun hocam. Allah’ın gördüğünü kuldan saklayamayız. Siz elegance modelini karşılaştırmışsınız , biz exe modeline alacaktık. Haliyle corolla ile arasında ciddi farklar oluyor. Led farlar , koltuk ısıtma , deri koltuklar , navigasyon , car play , L modu ilk aklıma gelenler. Lpg yi söylememe gerek bile yok. Corolla da bunların hiçbiri yok. Ama corollanın TSS gerçekten çok başarılı. Corolla için yukarıdaki eksiklikler zamanla aşılabilecek özellikler tabi ki ek masraf yaparak. Para karşılığı hemen hemen hepsini halledebiliriz (keşke bunlar corollada olsa da masraf yapmasak) ama corollanın TSS özelliklerini ne yapsak civic e entegre edemeyiz. Belki kendimi avutmak gibi de olabilir , yanlış düşünüyor da olabilirim ama kararımı verirken bunları düşünmüştüm.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Çok sağolun hocam. Allah’ın gördüğünü kuldan saklayamayız. Siz elegance modelini karşılaştırmışsınız , biz exe modeline alacaktık. Haliyle corolla ile arasında ciddi farklar oluyor. Led farlar , koltuk ısıtma , deri koltuklar , navigasyon , car play , L modu ilk aklıma gelenler. Lpg yi söylememe gerek bile yok. Corolla da bunların hiçbiri yok. Ama corollanın TSS gerçekten çok başarılı. Corolla için yukarıdaki eksiklikler zamanla aşılabilecek özellikler tabi ki ek masraf yaparak. Para karşılığı hemen hemen hepsini halledebiliriz (keşke bunlar corollada olsa da masraf yapmasak) ama corollanın TSS özelliklerini ne yapsak civic e entegre edemeyiz. Belki kendimi avutmak gibi de olabilir , yanlış düşünüyor da olabilirim ama kararımı verirken bunları düşünmüştüm.

Dusunup tasinip bir karar vermissiniz, artik gerisi onemli degil. Arabanizinin keyfini cikartin!

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni bir tartışma alevlendirmek istemiyorum, sadece komiğime geldiği için paylaşmak istedim :)
Bana göre Honda'nın göçük konusundaki tavrı :LOL::cautious:

251416

Geri