2019 FC5 KIŞLIK LASTİK FARKLI SORUN OLUR MU?

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar selamlar 2019 Honda civic aracıma kışlık lastik aldım, ben ebatlarını 215 50 17 yerine 205 55 17 olarak yanlış söylediğim için durumu lastik takılırken öğrendim ve lastikçideki patron ve usta sorun oluşturmaz daha dar olduğu için daha iyi olur dedikleri için ikna oldum ve taktırdım sizce kışın bi sorun oluşur mu, ya da araç da konfor ve farklı bi sorun çıkarır mı herkese iyi akşamlar tekrardan.

S

Silinen üye 20336

Guest
Arkadaşlar selamlar 2019 Honda civic aracıma kışlık lastik aldım, ben ebatlarını 215 50 17 yerine 205 55 17 olarak yanlış söylediğim için durumu lastik takılırken öğrendim ve lastikçideki patron ve usta sorun oluşturmaz daha dar olduğu için daha iyi olur dedikleri için ikna oldum ve taktırdım sizce kışın bi sorun oluşur mu, ya da araç da konfor ve farklı bi sorun çıkarır mı herkese iyi akşamlar tekrardan.
Araca takıldı ve herhangi bir sürtme olmadıysa ki olacağını beklemiyorum;

Dar tabanlı ve aracı kabul edilebilir sınırlar içinde yükselten lastik sürtünme katsayısının sıkça düşük olabildiği kış şartlarında faydalı olacaktır.

Süspansiyon konforu da bir miktar artabilir.

Dikkat edilmesi gereken, bu lastiklerle araç biraz fazla esneyecektir. Ayrıca teorik olarak aracın ağırlık merkezi yükseleceği için dinamik sürüş tercih etmenizi önermem. Virajlara sert girmek ve sert manevralar tedirgin edebilir.

Lastik hayırlı olsun.

CivicTR’de yeni üye olduğunuzu görüyorum. Üyeliğiniz de hayılı olsun.

Tanışma bölümündeki formata uygun şekilde bir tanışma mesajı atmanızı rica ediyoruz.

Keyifli forumlar.

Aracınız
Civic FC5 2020
hiç bir şey olmaz, sadece araç biraz alçalır o kadar. Lastiğin daralmasıda kış için daha iyidir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Problem olmaz. Konforda azalmaz. Screenshot_20201106-102037.jpeg

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020
bence sorun olmaz zaten kış şartlarında 90 ı geçmenizi önermem.balans bile yaptırmıyorum ben kış lastikleriyle hız yapmadığım için.üstelik ben 225 45 17 lastik taktım taban genişliğinden dolayı araç çok düşmedi.lastikler eski aracımdan kaldığı için kullanmak istedim.farkedeceğiniz en büyük etki,tabi farkedemeyebilirsiniz bile;aracınız fazla esneyecektir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar kış lastiği şu an İstanbul şartlarında şart mı sizce? lastiklerim gayet iyi durumda gözüküyor. Tabi kar şartlarında bunun faydası olmayacağını biliyorum.
Bir de sizce jant+lastik mi almalı yoksa mevcut jantlara kış lastiği mi takmalı? Benim lastikler 225/50/R17

S

Silinen üye 20336

Guest
Arkadaşlar kış lastiği şu an İstanbul şartlarında şart mı sizce? lastiklerim gayet iyi durumda gözüküyor. Tabi kar şartlarında bunun faydası olmayacağını biliyorum.
Bir de sizce jant+lastik mi almalı yoksa mevcut jantlara kış lastiği mi takmalı? Benim lastikler 225/50/R17
Aracı her gün kullanmanız gerekiyorsa kar ve buzlanma durumlarında yaz lastikleriyle kullanmak doğru değil hocam. Hem can hem mal için alınacak bir risk değil.

Aracı kullanmadığınız zaman işleriniz aksamayacaksa karlı ve buzlanma riskinin olduğu günlerde ve güzergahlarda kullanmayıp bu lastiklerle idare edilebilir belki. Tamamen ekonomi odaklı bir tercih.

Jant+lastik mi? yoksa sadece lastik mi derseniz. Benim tercihim 16 jant + olabilecek en dar tabanlı lastik olur.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam tunceli oturuyorum feribotla elazığa gidip geliyorum ara sıra ve feribota binerken altı sürmesin arabanın diye türlü taklalar atıyorum.. Kış lastiği alıcam biraz aracı yükseltecek ve davlumbaza baskı yapmayacak yükselik nedir sizce? 50 değil 55 yada 60 tercih edilirmi? Yada başka önerisi olan varmı? Aracım 2020 eco exe

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam tunceli oturuyorum feribotla elazığa gidip geliyorum ara sıra ve feribota binerken altı sürmesin arabanın diye türlü taklalar atıyorum.. Kış lastiği alıcam biraz aracı yükseltecek ve davlumbaza baskı yapmayacak yükselik nedir sizce? 50 değil 55 yada 60 tercih edilirmi? Yada başka önerisi olan varmı? Aracım 2020 eco exe

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Oranı dikkate alarak en uygun ölçü bunu buldum. Screenshot_20201113-233223.jpeg

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri