2019 model civic aldım bazı problemler yaşıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım. Hondaya da yeni katıldım diyebilirim:) 2019 model eco elegance aracım var 2000 km kadar oldu kullanıyorum. Araçta bazı problemler yaşıyorum(belki de problem değil bilmiyorum) aracı kullanan tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Öncelikle
1. problemim aracım hafif yokuşlarda vites konusunda kararsız kalıyor özellikle 1500 2000 devir arası ve araç kendini öne atmayançalışıyor devir ibresi bir artıp bir azalıyor.
2. problemim ve beni en çok rahatsız eden araçta sürekli sarsılıyorum özellikle lpg modunda iken aniden gaza bastığımda veya gazdan ayağımı çektiğimde araç yığılma yapıyor. Gaz kelebeği ile alakalı olabileceğini düşündüm.
3. olarakta araçla düz yolda giderken hız aldıktan sonra bazen sanki aracı arkadan biri çekip bırakıyor ve yine hafif sarsılıyorum. Bunları yaşayan var mı?

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım. Hondaya da yeni katıldım diyebilirim:) 2019 model eco elegance aracım var 2000 km kadar oldu kullanıyorum. Araçta bazı problemler yaşıyorum(belki de problem değil bilmiyorum) aracı kullanan tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Öncelikle
1. problemim aracım hafif yokuşlarda vites konusunda kararsız kalıyor özellikle 1500 2000 devir arası ve araç kendini öne atmayançalışıyor devir ibresi bir artıp bir azalıyor.
2. problemim ve beni en çok rahatsız eden araçta sürekli sarsılıyorum özellikle lpg modunda iken aniden gaza bastığımda veya gazdan ayağımı çektiğimde araç yığılma yapıyor. Gaz kelebeği ile alakalı olabileceğini düşündüm.
3. olarakta araçla düz yolda giderken hız aldıktan sonra bazen sanki aracı arkadan biri çekip bırakıyor ve yine hafif sarsılıyorum. Bunları yaşayan var mı?
1. Sorunu bende yaşıyorum araçım 1800km de ama bunun yeni olmasıyla bir alakası yok sanırım, bu tamamen şanzımanın o anki kararsızlığı düşmesi ile alakalı. Bu durumda ben az daha gaza yükleniyorum sorun ortadan kalkıyor. ALLAH kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

İyi akşamlar. 2018 elegance otomatik benzinli benim aracim. Spor Modda kullandım bir süre aracımı 4000 km de aracın sorun yok şimdilik . Açıldı araç sanırım :) bu arada spor modda yakıt pek fark etmedi. Uzun yolda ki tecrübem bu

Aracınız
Civic FC5 2020
kararsızlık yaşayanlar ECO modu kapatarak kullanırsa daha az bu durumu yaşarsınız. Genel itibariyle anlattığınız sorunlar aslında sorun değil, herkesde olan şeyler.

Aracınız
Civic FD6 2008
1. Sorunun şanzımanın kararsız kalması bütün cvt şanzıman lar için geçerli. Şanzıman düşük devir yüksek hız gitmeye göre ayarlanmış yakıt tasarrufu için. Rampada hızı düşürmemek için deviri arttırıyor ona rağmen hız düşmeye baslamis ise bir alt kademeye (vites değişimi yok kasnak çapları değişiyor) geçtiğinde yine kasnakların çapına göre düşük devir maksimum hıza ayarlıyor kendini. 2. Sorunun , aslında sorun değil, tam otomatik sanzimanlarda gaza biraz hızlı basıldığında vites düşüp devir ani hızlanma yapıyor,cvt şanzımanda vites düşürme olayı olmadığı için gaza hafif hızlı basıldığında kasnakları birbirine bağlayan çelik kayış yük altında kalmaya devam ettiği için devir çok hızlı artmiyor, dolayısıyla gaz pedali tepkimesini hissetmek için istemsiz olarak gaza biraz daha basıyoruz. Tork artışı ile meydana gelen vuruntu oluşuyor ve normal. Ancak gazdan ayağınızı çekince yığılma olayı benim araçta olmuyor. Üçüncü sorununuz bütün fc5 ler için geçerli. Nedenine servisin açıklaması vtec teknolojisinden kaynaklı diyor.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende de 2018 eco elegance var, 2 ve 3 numaralı sorunlar ilk 2000 kmde bende de vardı ama şu anda 6000 km oldu ve bu sorun kayboldu, yokuş konusunda araç çok kötü, uzun yolda keyif vermiyor, bir de araçta 4 kişi var bagaj da doluysa ve yokuşa geldiyseniz işkence başlıyor. Şehir içinde araçta 1 kişi var ve o da şoförse kullanması çok keyifli :) ayrıca 2018lerde göçük sorunu olmadığı koca bir yalan, benim araç 2018 kasım üretim ve 2019 trafiğe çıkışlı, aracın her iki sağ ve solda göçükler var! Sağ kapılardan 120 km hıza ulaşınca ses geliyor, titreme-sacların birbirine vurma sesi gibi, Stabilize ve bozuk yollarda ön konsolun sağından trim sesi geliyor, sabahları daha fazla geliyor, Şoför koltuğu kemer tokasından özellikle stabilize yolda ses geliyor, Kaput sallanıyor, düşük hızlarda kasislerden geçerken, yüksek hızlarda asfaltta da sallanıyor
Geri görüş kamerası net değil, güneşli havalarda hiç kullanamıyorum ve açıları değiştiremiyorum, Yağmur sensörü kafasına göre çalışıyor
Fren pedalı alttan tutuyor, hemen bastığımda almıyor ve sabah ısınana kadar çok zor tutuyor ve fren pedalı sertleşiyor, Stabilize yolda ve çukurlu bi yerde fren yaptığımda abs hemen devreye giriyor ve araba durmuyor, Sabah marş süresi uzun, birkaç kez de çalışmadı. Bagaj kapağının iç kısmında koruyucu yok, tüm kablolar açıkta gözüküyor, Havalandırma 3 dişten sonra cızırtılı çalışıyor, klimayı açtığımda cızırtı sürekli geliyor, klima iyi soğutmuyor, Sabahları ön konsoldan titreme sesi geliyor, Yolcu koltuğunda emniyet kemeri ikazı yok, Araba rolantide motor çok titreyerek ve vuruntulu çalışıyor, Taş toprak yol sesi tamamen aracın içinde, Küçücük bir göle bile girip çıksan araç yalpalıyor, tırın yakınından geçmemek için bariyerlere sıfır giderek sollamak zorunda kalıyorum, Koltuklar erken yıpranıyor, Sağ ön cam otomatiği diğerlerine göre yavaş kalkıyor - açılması normal, ve daha sayamadığım bi sürü sorun. Servisten randevu almıştım ama vakit bulup götüremedim, yani söylediğiniz sorunlar geçici ancak yeni sorunlara haxırlıklı olun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Valla içim ferahladı arkadaşlar biraz öncelikle teşekkür ederim.Bu anlattıklarım gerçekten konforu çok etkiliyor ama sanırım her araçta var başa geldi çekecez:) daha öncesinde qashqai vardı bende manueldi 7 yıl kullandım açıkçası bu aracıma göre çok konforluydu. Biraz heralde o aracın etkisindeyim. Ama aracın bu problemleri gerçekten çok can sıkıcı. Özellikle 2. Problem sinir bozucu arabanın içinde sarsıp duruyor beni. Çekişe falan zaten önem vermiyorum böyle bir performansı bekliyordum zaten bu araçta.

Aracınız
Civic FD6 2011
Bende de 2018 eco elegance var, 2 ve 3 numaralı sorunlar ilk 2000 kmde bende de vardı ama şu anda 6000 km oldu ve bu sorun kayboldu, yokuş konusunda araç çok kötü, uzun yolda keyif vermiyor, bir de araçta 4 kişi var bagaj da doluysa ve yokuşa geldiyseniz işkence başlıyor. Şehir içinde araçta 1 kişi var ve o da şoförse kullanması çok keyifli :) ayrıca 2018lerde göçük sorunu olmadığı koca bir yalan, benim araç 2018 kasım üretim ve 2019 trafiğe çıkışlı, aracın her iki sağ ve solda göçükler var! Sağ kapılardan 120 km hıza ulaşınca ses geliyor, titreme-sacların birbirine vurma sesi gibi, Stabilize ve bozuk yollarda ön konsolun sağından trim sesi geliyor, sabahları daha fazla geliyor, Şoför koltuğu kemer tokasından özellikle stabilize yolda ses geliyor, Kaput sallanıyor, düşük hızlarda kasislerden geçerken, yüksek hızlarda asfaltta da sallanıyor
Geri görüş kamerası net değil, güneşli havalarda hiç kullanamıyorum ve açıları değiştiremiyorum, Yağmur sensörü kafasına göre çalışıyor
Fren pedalı alttan tutuyor, hemen bastığımda almıyor ve sabah ısınana kadar çok zor tutuyor ve fren pedalı sertleşiyor, Stabilize yolda ve çukurlu bi yerde fren yaptığımda abs hemen devreye giriyor ve araba durmuyor, Sabah marş süresi uzun, birkaç kez de çalışmadı. Bagaj kapağının iç kısmında koruyucu yok, tüm kablolar açıkta gözüküyor, Havalandırma 3 dişten sonra cızırtılı çalışıyor, klimayı açtığımda cızırtı sürekli geliyor, klima iyi soğutmuyor, Sabahları ön konsoldan titreme sesi geliyor, Yolcu koltuğunda emniyet kemeri ikazı yok, Araba rolantide motor çok titreyerek ve vuruntulu çalışıyor, Taş toprak yol sesi tamamen aracın içinde, Küçücük bir göle bile girip çıksan araç yalpalıyor, tırın yakınından geçmemek için bariyerlere sıfır giderek sollamak zorunda kalıyorum, Koltuklar erken yıpranıyor, Sağ ön cam otomatiği diğerlerine göre yavaş kalkıyor - açılması normal, ve daha sayamadığım bi sürü sorun. Servisten randevu almıştım ama vakit bulup götüremedim, yani söylediğiniz sorunlar geçici ancak yeni sorunlara haxırlıklı olun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
bu aralar ben de FC5 bakınıyorum Konya civarı ancak bu yazdıklarınızı okuyunca soğudum arabadan, az kilometrede çok ilan olmasının sebebi galiba bu yazılanlar.
halen kullandığım 2011 fd6 arçta da var bu yazdıklarınızın çoğu, demek hiç gelişim yok

Aracınız
Civic FD6 2008
Ben 11 yıl kullandım Fd6 yi. Arkadaş anlatmış ama Fd6 ya göre kıyas yaparsak bu araba çok çok sessiz yol ve rüzgar konusunda (Fd6 ya göre) Fd6 manuel di benim araç,ona kıyasla kalkış bir miktar zayıf gibi hissediyorsun ama 100 km hızdan sonra hızlanması Fd6 ya göre çok daha iyi. Yokuş konusunda herkes bişey diyor ama gaza biraz basınca bence gayet yeterli performansı var. 4 kişi full bagajla yaylaya çıktığımda farkettim fd6 ya göre daha az gaza basarak aynı hızla aynı virajlara giriyorsun ve araba hiç zorsunmuyor (yumuşak şekilde gaza basarak) daha agresif çıkmak isterseniz biraz motor devri yüksek oluyor ama inanın canavar gibi çıkıyor.
bu aralar ben de FC5 bakınıyorum Konya civarı ancak bu yazdıklarınızı okuyunca soğudum arabadan, az kilometrede çok ilan olmasının sebebi galiba bu yazılanlar.
halen kullandığım 2011 fd6 arçta da var bu yazdıklarınızın çoğu, demek hiç gelişim yok

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri