2019 model FC5 Eco Elegance aracım trafikte giderken zaman zaman titreme yapıyor akabinde stop ediyor..

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar

Forumda ilk defa yazıyorum, aranıza yeni katıldım. Otomatik vites eco elegance aracım trafikte giderken son 1 senedir zaman zaman titreme yapıyor. O esnada gayı ihtiyari frene basıyorum (şimdi otomatik vites benim bildigim daima viteste oluyor dolayısıyla bos yolda da, yogun trafikte dur kalklarda da olsa yokusta da olsa düşük hızlarda yine gitmeye devam etmesi gerekmektedir), ben frene basınca araba bazen stop etmiyor bir süre sonra tekrar titreme yapıyor ve stop ediyor. Bunu istanbulda yogun trafikte de denizlide normal sokak arası seyir halindeyken düşük hızdayken de yaşadım. İstanbulda yokuşta dur kalk trafikte de yaşadım. Bu arada benim de bu yaz klima radyatörü garantiden değişti. O zaman servise de söyledim bu durumu, 1-2 tur attık, bilgisayara bagladık birşey görünmedi, tekrar yaparsa getir 2-3 gun bizde kalsın deneyelım dediler. Geçenlerde tekrar yaptı. Şimdi 30bin bakıma götüreceğim(şanzıman yağı değişeceğini de söylediler). Sizce sorun nedir? Benzer durum yaşayan var mı acaba?

Teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2019
LPG yi kapatıp benzinde kullanın bir süre bakın bakalım benzinde de yapacakmı.ilk aklıma gelen ise subap ayarı

Aracınız
Civic FC5 2019
LPG yi kapatıp benzinde kullanın bir süre bakın bakalım benzinde de yapacakmı.ilk aklıma gelen ise subap ayarı
O sekilde de bir gözlemleyeyim. Şimdi 30bin bakımı geldi subap ayarını da o zaman sorarım. Son gunlerde de araba ilk seferinde çalışmıyor ıkıncısınde calısıyor aku kaynaklı oldugunu dusunuyorum ona da bir baktıracagım. Bahsettigim dusuk devirdeki stop etmelerı de aku kaynaklı olabılır mı acaba aklıma bu geliyor bir de..

Geri