Civic FC5 2020 fc5 yazlık kışlık lastik önerisi

Arabama ankara da 4 mevsim tarzı lastik alcağım arkadaşlar. Michealin crossclimate 2 almayı düşünüyorum. Başka önerisi olan var mı? Fiyat ve dükkan önerisiyle paylaşırsa bilen arkadaşlar sevinirim . Teşekkür ederim şimdiden

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arabama ankara da 4 mevsim tarzı lastik alcağım arkadaşlar. Michealin crossclimate 2 almayı düşünüyorum. Başka önerisi olan var mı? Fiyat ve dükkan önerisiyle paylaşırsa bilen arkadaşlar sevinirim . Teşekkür ederim şimdiden

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
4 mevsim almayın bence...
Yazlık /Kışlık alın...
Yada 4 mevsim kullanan birine sorun...
Benim duyduğum kadarıyla çok kullanışlı değilmiş ..araştırmak lazım.

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Ad Soyad
Orhun Oz
Aracınız
Civic FC5 2018
4 mevsim almayın bence...
Yazlık /Kışlık alın...
Yada 4 mevsim kullanan birine sorun...
Benim duyduğum kadarıyla çok kullanışlı değilmiş ..araştırmak lazım.

Katılıyorum size 4 mevsimler kullanışlı değil. Ya yazlık ya kışlık kullanmak lazım. Ben daha önce bridgestone kullandım gayet iyiydi.

SM-M515F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2021
İstanbul şartlarında 4 mevsim lastikten çok memnunum (Bridgestone Weather Control A005). Önceki aracımda da Falken'in 4 mevsim lastiği vardı, o da oldukça iyiydi ve konforluydu. İkisi de karda kullanıma uygun lastiklerdi. Ancak bu lastikler İstanbul'da doğru düzgün kar görmedi. Yine de kar yağdığı birkaç günde bile herkes yolun kenarına aracını bırakmak zorunda kalırken evimizin bulunduğu rampayı çok iyi çıktık.

Ankara'da karlı gün sayısı fazla, buna göre düşünüp karar vermek gerekecektir.

atk

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba,
Yaklaşık bir yıldır Ankara’da yaşıyorum. Ondan önce Erzurum’da yaşıyordum. Bu yüzden sağlam bir kışlık lastiğim var(continental ts 870)
Erzurum’da kar yerden 6 ay kalkmadığı için iyi bir lastik olsun deyip almıştım. 10 bin km üzerinde yol yapmışımdır.(uzun yol da dahil) bir kez kaydığını, patinaj yaptığını hatırlamam.
Bu yaz aracın üzerindeki lastikler eskiyince uzun araştırmalar sonucunda hankook ventus prime 4 aldım. Çok memnunum.

Hangi lastikçi ile konuştuysam hiçbiri dört mevsim lastikleri önermiyor. Belki doğrusu böyle belki de daha çok kazanmak istiyorlar bilemiyorum. Ankara’da hiç kışlık lastik kullanmayan arkadaşlarım da var. Kar yağdığı zaman toplu taşıma kullanıyorlar. Hepsi bir tercih meselesi.

Toparlayayım. Her gün araba ile işe gitmek zorundayım. Erzurum’da gördüğüm karın 100’de birini geçen sene Ankara’da görmedim. Sanırım bir kez kar yağdı o da 15 tatilde. Kardan ziyade Ankara’da her yer bayır ve Ankara’nın müthiş bir ayazı var. Bu da gizli buzlanma yapıyor. Tavsiyem, maddi durumunuz el veriyorsa ve her gün araç kullanmak zorunda iseniz kışlık ve yazlık lastik ayrı ayrı alınız. Bir de internetten almanız daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Hem daha uygun oluyor hem de diğer markalarla karşılaştırma yapabiliyorsunuz.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Kış lastiğini kar lastiği olarak görmemek lazım. Denize kıyısı olan ılıman iklimli şehirler hariç kış lastiği olmazsa olmaz bence. Hava 7 derecenin altında iken kış lastiği kullanmak gerekiyor.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Kış lastiğini kar lastiği olarak görmemek lazım. Denize kıyısı olan ılıman iklimli şehirler hariç kış lastiği olmazsa olmaz bence. Hava 7 derecenin altında iken kış lastiği kullanmak gerekiyor.
Tamamen katılıyorum size....4 mevsimlik lastik bana hiç sıcak gelmiyor nedense...

Geri