2021 Civic VTEC 180 HP D konumda rölanti sağ koltuk titreme sorunu

Ad Soyad
Vedat satılmış
Aracınız
Civic FC5 2021
1 ay önce 21 VTEC turbo araç aldım D ışıkta rolantide beklerken sağ koltuk sarsılıyor resmen ve servis birşey yok 180 likler hep aynı dedi gönderdi çözüm bulan var mi

Ad Soyad
Bora
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Evet böyle 2017 fk7 sahibiydim ilk aldığımda da böyleydi. Koltuğu belli bir yatırma mesafesine konumlandırırsanız bir tık azalıyor ancak hiç bir şekilde geçmez o titreme. 182likler dururken biraz fazla titreşimli çalışıyor.

Ad Soyad
Okan Güleryüz
Aracınız
Civic FC5 2021
1 ay önce 21 VTEC turbo araç aldım D ışıkta rolantide beklerken sağ koltuk sarsılıyor resmen ve servis birşey yok 180 likler hep aynı dedi gönderdi çözüm bulan var mi
Merhaba Vedat Hocam bende 1 ay önce 182 hp olan modelden aldım bir alt kasa bende de aynı sorun bence fabrikasyon böyle bir durum var ne yaparsak yapalım devam edecek gibi 64.000 km de araç siz çözüm bulabildiniz mi ? farları ya da klimayı açınca kesiliyor titreme. Devir ile ilgili bir durum rolanti 650 -700 olursa titreme olmaz genelde d de sadece 600 devirde oluyor. N - S - P konumlarında beklerken yine titreme olmuyor. Sadece d konumunda oluyor. Servisler hep normal demiş.

Ad Soyad
Ahmet Bahar
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam bende FK 7 var aracı çalıştırdığım zaman P'den D'ye alırken çok hafif silkeleme yapıyor. Park ederken N'de boşa alıp el freni çekiyorum. Bu durum ile ilgili servise gittim normal olduğunu söylediler. Ancak özel tamir servisini aradığımda sorunu daha anlatmayı bitirmeden 50 bin masrafı var diyorlar. İlk defa honda kullanıcısıyım. Aracım servis bakımlı ve şanzıman yağı yeni

Ad Soyad
Okan Güleryüz
Aracınız
Civic FC5 2021
Hocam bende FK 7 var aracı çalıştırdığım zaman P'den D'ye alırken çok hafif silkeleme yapıyor. Park ederken N'de boşa alıp el freni çekiyorum. Bu durum ile ilgili servise gittim normal olduğunu söylediler. Ancak özel tamir servisini aradığımda sorunu daha anlatmayı bitirmeden 50 bin masrafı var diyorlar. İlk defa honda kullanıcısıyım. Aracım servis bakımlı ve şanzıman yağı yeni
Araç kaç km de kardeşim

Ad Soyad
Okan Güleryüz
Aracınız
Civic FC5 2021
Çok hafif vitesler arası geçişlerde yapıyor normal vtec 182 lerin çalışma prensibi ve şanzıman standartı bu şekilde. 50.000 km deki araçta şanzıman problemi olması çok uzak bir sorun yani. Birde japon gurubu kolay kolay arıza vermez. İlk defa Honda vs Japon grubu kullanıyorsan ilk başta böyle sorun varmış gibi gelebilir. Bende de var 64.000 km’de serviste zaten normal olduğunu söylemiştir. 2 yılda bir şanzıman yağını değiştir.

Ad Soyad
Ahmet Bahar
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam çok teşekkür ederim. Aracın hareket halinde vites geçişlerinde hiçbir problem yok sadece çalıştırdığım zaman P'den D'ye aldığım da silkeleme yapıyor. Kafam buna takılmıştı tekrardan teşekkürler

Ad Soyad
Okan Güleryüz
Aracınız
Civic FC5 2021
Hocam çok teşekkür ederim. Aracın hareket halinde vites geçişlerinde hiçbir problem yok sadece çalıştırdığım zaman P'den D'ye aldığım da silkeleme yapıyor. Kafam buna takılmıştı tekrardan teşekkürler
1.5 vtec 182 HP benzin genel de bu konular ile ilgili internette onlarca acilmiş konu bulunuyor. Bu yüzden de bu titreme olayı sadece d de beklerken oluyor. Geri kalan durumlarda olmuyor. Farları ya da klimayı ya da cam rezisdansini açınca titreme yine yapmaz bir süre sonra alışırsın zaten. Araç çok iyi takılma bence Japon grubu biraz böyle. Parça ile ilgili bir sorun yok yani araçlarımız sıfır sayılır zaten 🖐🏻🙏🏻

Geri