258 kilometrede 4,8 litre yakıt ortalaması

Aracınız
gerçekten o yol için iyi bir değer. size bi tavsiyem olacak. gördüğüm kadarı ile kalan mesafe 51 km diyor. buda şu anlama geliyor. ya bir ya iki en fazla üç diş benzinle geziyorsunuz ve buda çeyrek deponun çok çok altında sayılır. siz lpg ile seyir halinde olsanız bile benzin deponuzdaki o motor sürekli çalışıp enjektörlere benzin pompalıyor ve lpg kesici sayesinde oraya varamayıp geri dönüyor. 50 TL lik daha benzin alın. depo çeyrekle yarım arasında kalsın ve bu aracınız için hayati mekanizme bu miktar bi para için zarar görmesin. saygılar.

Aracınız
yok hocam bilakis yokuş aşağı giderken hafif hızlanıp ayağımı gazdan çektim. birazda alışkanlık meselesi. arabanın kendi ağırlığından faydalanmak gibi şeyler. tamamen alışkanlık diyebilirim. ortalamaya vursam hız 95 km/saat civarındadır. yani saatte 50 falan değil:)

gerçekten o yol için iyi bir değer. size bi tavsiyem olacak. gördüğüm kadarı ile kalan mesafe 51 km diyor. buda şu anlama geliyor. ya bir ya iki en fazla üç diş benzinle geziyorsunuz ve buda çeyrek deponun çok çok altında sayılır. siz lpg ile seyir halinde olsanız bile benzin deponuzdaki o motor sürekli çalışıp enjektörlere benzin pompalıyor ve lpg kesici sayesinde oraya varamayıp geri dönüyor. 50 TL lik daha benzin alın. depo çeyrekle yarım arasında kalsın ve bu aracınız için hayati mekanizme bu miktar bi para için zarar görmesin. saygılar.
Hocam ben genelde hep LPG de geziyorum alali 6 ay oldu benzinle belkide 10 km gitmemisimdir yani surekli LPG de kullaniyorum
Dediginizi tam anlamadim ama Hondadan memnunum Masallahi var.

Hocam birde LPG de giderken benzin gostergeleri dusuyor benzin deposu yarim dolu sekilde gezerim yani o yuzden kalan mesafe 51 km yaziyor belirtmek istedim.

Aracınız
Hocam birde LPG de giderken benzin gostergeleri dusuyor benzin deposu yarim dolu sekilde gezerim yani o yuzden kalan mesafe 51 km yaziyor belirtmek istedim.

evet sayın hocam o durumu biliyorum. anladığım kadarıyla sizin lpg montajınız sonradan yapıldı. yani ilk aracı sıfır alırken lpg si üstünde olan eco modlu olanlardan değil. şayet öyle ise kontağı açıp kapatınca o düzeliyor. yani benzin harcamasa da harcıyomuş gibi gösteriyor. en güzel çözüm ise serviste veya lpg montajını yapan yerde bi parça takıyorlar. benzin göstergeniz ve kalan mesafe sadece benzin azaldığında düşüyor yani normale dönüyor. benim aracım için durum böyle. aracı ilk aldığımda 150 tl lik benzin aldım, hala o benzin hala o 500 km lik mesafe hiç değişmedi bende.

evet sayın hocam o durumu biliyorum. anladığım kadarıyla sizin lpg montajınız sonradan yapıldı. yani ilk aracı sıfır alırken lpg si üstünde olan eco modlu olanlardan değil. şayet öyle ise kontağı açıp kapatınca o düzeliyor. yani benzin harcamasa da harcıyomuş gibi gösteriyor. en güzel çözüm ise serviste veya lpg montajını yapan yerde bi parça takıyorlar. benzin göstergeniz ve kalan mesafe sadece benzin azaldığında düşüyor yani normale dönüyor. benim aracım için durum böyle. aracı ilk aldığımda 150 tl lik benzin aldım, hala o benzin hala o 500 km lik mesafe hiç değişmedi bende.
Yok hocam benim aracta eco modlu araclardan yani orjinal lpg uygulamali arac kontagi ac kapa yapinca tekrar duzeldigini biliyorum
Yorumunuz İcin Tesekkurler.

Aracınız
Benim anlamadığım ilk çalıştırdığımızda benzinle çalışmıyormu benzin nasıl sabit kalıyor bizim honda damı sıkıntı var yoksa???

Aracınız
Arkadaşlar bir çok etken söz konusu yakıt değerleri olarak.

Tek seferde tabi ki herkes en iyi sonucu alabiliyor. Mesela ben Gaziantep - Adana 215 KM yolu 28 TL ile geldim. Gaziantepe giderken yakıt değeri 2 kat oluyor sebebi şu giderken yokuşu çok çıkıyorsun gelirken sürekli iniş :)

Tabi ki insanların çok kötülediği kadar yüksek yakıt yakmıyor fakat şuda bir gerçek kullanıcıdan kullanıcıya ve yola göre değişken bir oran bu.

Ama yine de 4.7 iyi bir yakıt değeri :)

Aracınız
258 kilometrede 4,8 litre yakıt ortalaması

Astramla aldığımdan beri gittiğim yol tamamı 80 km ortalama hız saate 14 km ortalama yakıt tüketimi benzin 100 km de 13lt ;) bana LPG tak diye yalvarıyor resmen

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri