2700 km de geç çalışma sorunu

ABurak

0
Aracınız
Arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşıyorum, kış şartlarıyla alakası yok çünkü Ağustos ayında da yaşıyordum. Servis şarj etti tamam dedi ama yeniden başladı geç çalışma durumu. Fakat her zaman değil belki 15 çalıştırmadan birinde yaşanıyor. Akü değişimi istedim fakat servis dedi ki aküden sorun olmayabilir marş dinamosu vs. gibi bir parçadan da olabilir biraz daha kullanın sıklaşırsa bakalım dedi.

etemc

0
Aracınız
lpg sisteminden kaynakli. bende de var bu sorun ozellikle yazlari artiyor. aksam arabayi stop etmeden evvel benzinde bi sure calistirip stop edin. bu sorunun yasanmadigini goreceksiniz. lpg regulator valf kapaklari vb. gibi birseyin zamanla yipranmasindan kaynaklaniyor. bu soruni yasayip hallddenler vardi forumda. aku vs. kaynakli degil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar merhaba
Aynı sorunu bende yaşadım lpg den kaynaklı ben prince taktırmıştım benim enjektör arızalı çıktı şans işte gittim garantiden değiştirdim . Uzun süre yaşamadım bende arada sırada sabah ları yapıyor bence nedeni gaz ve benzin bogulma yaptırıyor araca . Ama sizinki brc ise regulatörü emiş li oradan sızıntı yapıyor olablir servise bakıma gittigimde bi kaç kere şahit oldum sıfır arabanın marş dinamosunda sıkıntı olmaz . Ya akşam istop etmeden benzine alın gideceğiniz yere yaklaşırken yada servise gidin lpg ye baktırın . Birde atmosferik arabalar biraz geç çalışır tsı motor gibi tık almıyor . Maserati kullanma şansım oldu araba geç çalıştı nedenini sordum atmosfreik motor biraz geç çalışıyor dedi sahibi belki bizimki de atmosferik olmasından kaynaklıdırr :)

Aracınız
Civic FC5 2019
aynı sorun bendede var.2,5 yıllık aküm bitti servise gittim şarj olacak dendi yerine idareten varta taktılar araba yarım marşta çalışır oldu.benim arabadan çıkan akü şarj tutmamış garantiden mutlu akü takıldı sıfır vartayla alakası yok.benzindede lpgdede aynı.

Zaten bu japonlar bu arabalara kendi ülkelerinde yaşayan insanlara göre yapmışlar aküyü bile küçük koymuşlar . Mesela onlarda kurallar göre 1 dk dan fazla 4 lüleri yakıp bekleyemezsin . Yada düğün konvoyunda yakılan 4lüler araç çalışmıyorken müzik dinleme felan :) aslında siz aküyü değiştirmekle iyi yapmışsınız bende değiştiricem düzeleceğinede eminim :)

Geri