3. silindir ateşleme arızası

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2062]fizyonihat[/MENTION] Geçmiş olsun hocam umarım bir daha yaşamazsınız.

Ad Soyad
Furkan Duru
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynı problemi ben de yaşıyorum. Araç benzinde sıkıntı yapmıyor ama lpg'de 3000 deviri geçince tekliyor sonra da zor gidiyor. Bu sırada da motor arıza ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Sorunu çözdünüz mü acaba?

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı problemi ben de yaşıyorum. Araç benzinde sıkıntı yapmıyor ama lpg'de 3000 deviri geçince tekliyor sonra da zor gidiyor. Bu sırada da motor arıza ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Sorunu çözdünüz mü acaba?
Sizin yazdığınızdan önceki 4. mesaja bakarsanız görürsünüz diye düşünüyorum.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam LPG arızaları konu başlığı çok geniş kapsamlı bir arıza başlığı..Bir sürü nedene bağlı olabilir...motor ateşleme sisteminden başlar...lpg sistem parçalarına kadar gider...aracınız ile ilgili çok detay lazım...mesela aracınızın modeli nedir ? Bujileriniz en son kaç binde değişti ? LPG sisteminiz BRC mi ? LPG filtreleriniz 2 tane filtre var ne zaman değişti gibi ?

Ama fikir vermek adına ateşleme sisteminiz sağlam ve bujilerinizin zamanında değişmiş olduğunu düşünerek cevap vermeye çalışayım....
Olabilecek nedenler:
1. BRC LPG sisteminde 2 tane filtre mevcut genelde Brc gaz filtre değişimine gittiğinizde 1 filtreyi değiştirmezler,görevi sıvı haldeki lpg gazı süzmektir.
2.Enjektörlerden bozuk olan olabilir.
3.Enjektör nozul uçlarında sorun olabilir
3.Enjektöre giren gaz borularında deformasyon olabilir. Gaz boruları özelliğini kaybetmiş olabilir yükte bükülme/daralma yapıyor olabilir.
3.Lpg gaz ayarı bozulmuş olabilir....

Dediğim gibi sadece tahmin bunlar...saygılar

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Geri