3. silindir ateşleme arızası

Aracınız
Herkese Merhaba Arkadaşlar,
2009 model dream Honda CİviC aracım var.2013 yılında BRC Kitli LPG takmışlar. Yaklaşık 9 ay dır aracımdaki LPG sorunu çözülmüyor. Olayı aşağıya kısaca yazıyorum. Fikirlerinizi merakla bekliyorum.
ilk arabamı bir yıl önce aldım. Aradan 3 ay geçti LPG de araba titremeye başladı. Araç bir miktar gittikten sonra önce motor arıza lambası yandı daha sonra da gaz yememeye başladı. Aracı kapatıp benzine geçiş yaptığımda ise hiç bir sorun olmuyordu. İnternetten araştırp Hondacı Kadir Usta'ya gittim. Aracı bilgisayara bağladılar sorun olarak "3. silindir Ateşleme Arızası" olduğunu söylediler. Sonrada arabadaki tüm bujileri değiştirmemi söylediler. 200 TL buji +20 TL işçilik parası ile değiştirdim. bir hafta kullandıktan sonra aynı hatayı yine aldım ve hondacı kadir Ustaya gittim. Kendisi bu sefer bobinleri değiştirmemiz gerekir deyince fiyat sordum yaklaşık 2000 tl fiyat çıkartınca kaçtım ordan.
Ondan sonra ikinci durağım MaviDenizler LPG oldu. Ordada arızanın çözümü için LPG kitinin çıkartılıp manifoltu delmek gerektiğini söyledir. 80 TL ödedim bir hafta sonra yine aynı hatayı vermeye devam etti. Burdanda sonuç alamayacağımı anlayınca Altan HONDA ya gittim. Burda aracıma Sübap ayarı ve LPG beyin taimiri adı altında 180 TL lik işlem yaptılar. Bu işlemden sonra 3 ay sorunsuz arabaya bindim. 3 ay sonra arızayı yine alınca Altan HONDA ya gittim. Usta 3. silindire bağlı olan LPG enjektörünü 200 TL ye değiştirdi ayırca LPG filtrelerini 50 TL ye değiştirdi. Ama sorun yine giderilmedi. Tekrar gittim 3. silindire ait LPG tesisatını değiştirdi ama yine sonuç olmadı. Altan Hondadaki Usta LPG yi komple değiştirmem gerektiğini söyleyince(2000 tl masraf çıkardı) ordanda kaçtım.
Şimdi sizlere soruyorum?
Ankarada güvenilir bir usta yok mu?Ayrıca sorun neyden kaynaklanıyor? Sübap ayarımı, LPG tesisatımı???

iyi günler...

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam böyle giderse siz 2000 TL yi tamircilere vereceksiniz, keşke lpg tesisatını değiştirtseydiniz, zor durum umarım hallolur

Sent from my iPhone using Tapatalk

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2062]fizyonihat[/MENTION] Geçmiş olsun, her gittiğiniz yer bir şey değiştirmiş sonuç sıfır, az km yapıyor iseniz benzinde kullanın gitsin.

Trust

0
Aracınız
Hocam sizin yerinizde olsam komple lpg yi değişirim. Birde önceki sahibi bu aracı belki bu problemi çözemediği için satmış olabilirmi ?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=2062]fizyonihat[/MENTION] bende olsam lpg yi komple değiştiririm taksitle yapan yerler var en azından ay ay öderim . Böyle giderse hep para vereceksiniz ve ağzınızın tadı hep bozulacak.

Aracınız
BRC genel Merkezini aradım durumu anlattım. Sorunu kendilerinin takip edeceğini ve Mavidenizlere gitmem gerektiğini söylediler. Arabayı bugün öğlen bıraktım. Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak?
Aracın eski sahibini bir kaç defa aradım ama kesinlikle LPG de hiç sorun yaşamadığını belirtti (inş dediği gibidir.) Ben sorunun çözülebileceğini düşünüyorum ama sanırım doğru ustayla karşılaşmamışım. Bakalım sorun düzelirse haberdar edeceğim.

Aracınız
Lpg aldiginiz yerleri de değiştirin bir süre bp gibi kurumsal bir firmadan alin sorunun yakittan olmadığını anlamak adina..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
BRC genel merkezi sorunu takip edince Mavidenizler sorunu baya inceledi. LPG ECU suna bağlanan tesisat kablolarını usta detaylı inceleyince bazı temassızlıkları gördü. Yeniden kablo tesisatlarını düzeltince sorun kalmadı gibi görünüyor. Tesisat için usta yaklaşık 3 saat uğraştı. Ustanın fark ettiği bir diğer detay ise şu; Daha önce gittiğim LPG tamir yerleri enjektörlere giden LPG bağlantılarının sıralarını değiştirmişler. LPG ayar yaparken farketti. Yani diyeceğim şu: Adam gibi usta bulmazsan burnundan fitil fitil getiriyorlar.

StarGT

0
Aracınız
[MENTION=2062]fizyonihat[/MENTION]
geçmiş olsun o zaman. inşallah sorununuz çözülmüştür.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
İnşallah düzelmiştir sorununuz usta çok sıkıntılı yani .

Geri