3000-4000 aralığında anlık gaz kesme neden olur?

m2hamid

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FB7 2013
Kendimce olası kronik sorun potansiyeli gördüğüm için aramalarda erişim kolaylığı açısından bu konuyu sabitliyorum (y)

Aracınız
Civic FB7 2015
Bugün kahramanmaraş honda servisine tekleme sorunu ile ilgili gittim. Önce sübap ayarı yapılması gerekli dediler (120 lira) sonra boğaz kelebeği temizliği şart dediler (garantiden ücretsiz) ardından bir iki ayarlama (lpg ayarı dahil ücretsiz) yapıldı ve tekleme sorunu çok şükür ortadan kalktı. Ayrıca boğaz kelebeği hortumu yırtılmış o da değişti. Şimdi sorun çözüldü.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu konuyla ilgili uzun yoldaki bir deneyimimi paylaşmak istedim :)
Rutinde LPGyi bildiğim Shell istasyonlarından almaya çalışırım.
En son uzun yol seyahatimde afyon girişlerinde uygun fiyatlı bir BP istasyonu (2.84'ten) görünce deneme amaçlı LPGyi buradan aldım, sonrasında Burdur tarafında tırmanılacak dik rampaların olduğu yollarda rotama devam ettim.
Bu rampaları tırmanırken 3500 devirden sonra motorda daha önce hiç hissetmediğim titreme hissiyatı oluştuğunu farkettim, 4000 devire kadar devam ediyor, daha da devir çevirdikçe azalarak kesiliyor gibiydi. Ancak sanki araçta o normaldeki akıcı hızlanmasına devam edemiyor hafif kesiliyor toparlıyor gibiydi. Açıkçası direk aklıma bu konu geldi :)
Bu sabahta Antalya Manavgat tarafındaki bulabildiğim tek yol üstü Shell istasyonundan (3.42'den) yakıtı fulleyip yol aldım, yine oldukça yokuşlu yollar çıktım ancak bu sefer o titremelerden eser yoktu:unsure: Özellikle yaptığım denemelerde araç eskisi gibi yokuşta akıcı hızlanabiliyordu.
İlerleyen zamanlarda farklı istasyonlarda da deneme yapmayı düşünüyorum ancak şu anki düşünceme göre uygun olduğunu düşündüğüm istasyondaki LPG kalitesi (bütan-propan oranı) bu duruma neden oldu :unsure::rolleyes:

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba arkadaşlar, aracımda ufak tefek tekleme tekrar başladı. Hortumu sarmıştı usta sanırım yavaş yavaş tekrar hava almaya başladı. Hortum şu an serviste yok sipariş vermemiz lazım demişlerdi. Başka yerden temin eden ya da servisten temin edip de fiyat paylaşan olursa sevinirim.

hava filitresi hortumu
Merhaba arkadaşlar, aracımda ufak tefek tekleme tekrar başladı. Hortumu sarmıştı usta sanırım yavaş yavaş tekrar hava almaya başladı. Hortum şu an serviste yok sipariş vermemiz lazım demişlerdi. Başka yerden temin eden ya da servisten temin edip de fiyat paylaşan olursa sevinirim.
ayni sikinti bendede oldu servise sordum 250 tl dedi n11den 135 tlye aldim taktim sikinti yok yakit tuketimimde azaldi linki atiyorum. https://urun.n11.com/oem-yedek-parc...va-akis-korugu-oem-no17225-r1a-a01-P307992694

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012