4 bin deviri çekmiyor

Aracınız
Civic ES7 2002
arkadaşlar vtec bazen açıyor bazende açmıyor lütfen aynı sorunu yasayan varsa yazsın

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşlar vtec bazen açıyor bazende açmıyor lütfen aynı sorunu yasayan varsa yazsın
Merhaba foruma hoşgeldiniz. Öncelikle kendinizi tanışma bölümünde tanıtmanızı rica ediyoruz. Sorununuza gelecek olursak, bahsettiğiniz problem genelde vtec selenoidinin tıkanması veya selenoidin bozulmasından kaynaklanır.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Veya vtec basınç sensöründe problem vardır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Gazlı kullanımda benim araç da silkeleme yapıyor VTEC açınca.sanırım bu bazı bayilerin söylediği gibi olağan bir durum

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bayilerin söyledikleri i-vtec'ler içindir. Onların 4 zamanlı seninki, 2 zamanlı. Daha çok alt devirlerde şikayet olur. Sende 4.000 devir üstü performans harici pek çıkamazsın. Benzinde iyi gidiyor lpgde iyi gitmiyor ise gaz ayarı iyi olmayabilir.

Alt devirlerde 2. Viteste yapıyor üst devir 3. Ve 4. Viteste yine silkeleme mevcut bir gaz ayarı şart bencede rölantide ufak bı titreme yapıyor
Bayilerin söyledikleri i-vtec'ler içindir. Onların 4 zamanlı seninki, 2 zamanlı. Daha çok alt devirlerde şikayet olur. Sende 4.000 devir üstü performans harici pek çıkamazsın. Benzinde iyi gidiyor lpgde iyi gitmiyor ise gaz ayarı iyi olmayabilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Alt devirlerde 2. Viteste yapıyor üst devir 3. Ve 4. Viteste yine silkeleme mevcut bir gaz ayarı şart bencede rölantide ufak bı titreme yapıyor

Otomatik ise vites değişimi kararsız kalıyor olabilir. Fakat manuelde asla olmalı. Benzinde test et. Problem olmuyorsa lpg sistemi gözden geçirilmesi lazım. Rolanti için boğaz kelebeği temizlenebilir.

Geri