40. 000 ARAÇ BAKIMI ACİL SORU ?

Merhaba arkadaşlar, ben de 10 20 ve 30 bin bakımlarımı yetkili serviste yaptırmış biri olarak yoluma özel servislerde devam etmek istiyorum. Şuana aracım 44 binde ve 40 bin bakımı için bir özel servis arıyorum. Bildiğiniz İstanbul'da güvenilir bir özel servis var mı ? Bir de şimdi benim şu şu değişecek dememe gerek var mı ? Yoksa adam 40 bin bakımında ne yapacağını zaten bilir mi ?

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba arkadaşlar, ben de 10 20 ve 30 bin bakımlarımı yetkili serviste yaptırmış biri olarak yoluma özel servislerde devam etmek istiyorum. Şuana aracım 44 binde ve 40 bin bakımı için bir özel servis arıyorum. Bildiğiniz İstanbul'da güvenilir bir özel servis var mı ? Bir de şimdi benim şu şu değişecek dememe gerek var mı ? Yoksa adam 40 bin bakımında ne yapacağını zaten bilir mi ?

Ben Maltepe Honda Ferit'te yaptırdım memnunum.

Aracınız
Civic FB7 2014
arka fren balataları, 10 bin km bakımı yaptırdım 600 TL vermiştim yaz aylarında, sonradan 1 ay sonra forumdaki üstadlar ile subap ayarı da gerekli gördük, Onu da orda 200 TL civarına yaptırdım.
Gaz bakımlarını da bende Landirenzo LPG var, Landirenzo yetkili serviste yaptırdım 150 TL normal bakım, parça değişikliği yaptırdım LPG enjektörlerinde 350 400 civarı da o tuttu sanırım.
NOT: Subap ayarı yaptırmak gerekirse, ilk önce onu yaptırın LPG bakımlarını sonrasında yaptırın.

Subap ayarı hariç, Honda Mutluhanda arkadaş aynı bakımları 2k civarına yaptırdı. Onun garantisi devam ediyordu bozmamak için yetkili serviste yaptırdı bakımları

Benim bakım için 1560 üzerinden 80 TL daha indirim yaptılar 1480 e yapıldı.mutluhan çok iligli memnun kaldım.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

arka fren balataları, 10 bin km bakımı yaptırdım 600 TL vermiştim yaz aylarında, sonradan 1 ay sonra forumdaki üstadlar ile subap ayarı da gerekli gördük, Onu da orda 200 TL civarına yaptırdım.
Gaz bakımlarını da bende Landirenzo LPG var, Landirenzo yetkili serviste yaptırdım 150 TL normal bakım, parça değişikliği yaptırdım LPG enjektörlerinde 350 400 civarı da o tuttu sanırım.
NOT: Subap ayarı yaptırmak gerekirse, ilk önce onu yaptırın LPG bakımlarını sonrasında yaptırın.

Subap ayarı hariç, Honda Mutluhanda arkadaş aynı bakımları 2k civarına yaptırdı. Onun garantisi devam ediyordu bozmamak için yetkili serviste yaptırdı bakımları
Evet ben de garantiden çıkartmak istiyorum. 2 bin küsür fiyat çekiyorlar. Ben bu parayı vermek istemiyorum. O zaman şimdi 40 bin bakımı olarak subap ayarı , şanzıman yağı değişimi, motor yağı ve filtre değişimi yeterli mi diyorsunuz ? Ne kadar tutar sizce bunlar ?

Bugün 40 bin bakım için randevu aldım, motor yağı, motor yağı filtresi, polen filtresi, LPG filtreleri, subap ayarı için 1560 TL fiyat aldım. Ayrıca garanti den yapılacak olan benzin pompası pervanesimi ne varmış. Geri çağrılan araçlar için yapılan değişim. Ben subap ayarına takıldım sadece o iş 250 TL imiş subap boşluğu alma vs. Yani benim araç subaplarda bi sıkıntısı yok neden şimdi ona ayar yapıyorlar? Sonrasında yakıt tüketimi vs artar diye endişe ediyorum. 30 bin bakımda şanzıman yağı vardı yine 1500tl verdik. Honda ne yapıp edip o 1500 ü senden alıyor. 50 bin bakımda ne çıkacak bakalım.

Bunlar
Benim şanzıman yağı 30 binde değişmişti 2 yıl dolduğu için. Bu bakımda yapılanlar yukarda, şanzıman yapı tek başına 550-600 tutuyor zaten. Malesef yetkili servis fiyatları biraz pahalı. Ama aracının motor blogu çatlayan bi arkadaş olmuştu garantisi olmasa ne olurdu bilmiyorum. Açıkcası bende düşündüm garantiden çıkmayı ama cesaret edemedim.

Bunları yaptırdım.

Bana şanzıman yağı, motor yağı, filtreler, lpg vs pulları, subap ayarı vs vs 2090 tl fiyat çekti bayi indirimiyle. Ne dersiniz çok mu ya. Özel de yaptırmaya kalksam ne kadara mal olur. Pek anlamıyorum ben bu motor bakım vs işlerinden hazırcıyım . O sebepl eğer özeller bana 1000 üzeri fiyat çekeceklerse hiç kafamı ağrıtmam yetkili servise giderim.

Aracınız
Civic FB7 2014
Şanzıman yağı benim bildiğim kadarıyla ilk 60 bin km de sonra her 40 bin kmde bir değiştiriliyor, bir önceki yorum da çıkan fiyatı yazdım. Ona göre degerlendirin.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri