5 Yıllık Civic FB7 Executive Deneyimim.

Aracınız
Aslında Tam Olarak 5 Yıl Olmadı 4 yıl 9 ay. Aracım FB7 Olarak Geçiyor, Öncelikle Servisten Başlamak İsterim, Son Derece Pahalı Bir Servis Ve Sürekli Talepkar Başımdan Geçen Bir Olay, Aracımı Park Ederken ön Tamponun iç bakıştan sol tarafını Sürttüm Çizildi ve Farın Altından Çamurluk Birleşime Kadar Çok Az Bir Açıklık Oluştu. Serviste Talep Ettim Anlattım Olayı Usta Buna Bakabilir mi Öyle Kırılma Vs Sesi Duymadım Belki Tırnak Atmıştır Yerine Takılabilecek Bir Şeydir Yapabilir Misiniz? diye Servis İşçilik Ücretinden Bir Girdi Tamponun Tutucu Plastiğinden Çıktı Ortalama 400 Tlye Olur Bu Dedi Oha Dedim Sanayide İki Dakikada Oturttular Yerine Ustya Dedim Borcum Ne Kadar Adam Ne Atarsan At Dedi Bozuk 30 TL Bıraktım ve Eskisi Gibi Oldu Değişen Parça Yok Kırılan Hiç Bir Şey Yok Sadece İşçilik ve Ustalık Bilgisi Ve Kaybolan 2 Dakika Zaman. Konuyu Uzattım Farkındayım Amacım Civic Kötülemek Değil Kesinlikle Sadece Deneyimlerimi Sizlere Sunarak Yeni Civic Alacak Arakdaşlara Ya da Mevcut Yaşadığım Sorunlar sizlerinde Başına Gelirse Aydınlatma Maksatlı Yazıyorum.

-- Civic Son Derece Sportif, Atmosferik Motor Olmasına Rağmen 125 Hplik ve I vtec Teknolojisi İle Tatminkar. Araç Sollamada Ya da Ani Hızlanmada Asla Üzmez Atik Seri Bir Araç

-- Görünüş İtibari, Direksiyon Hissiyatı, En Önemlisi Yol Tutuşu İle Sanki Bir Üst Performans Araç Ruhunu Size Hissettiriyor, Elektronik Göstergeler F1 Vites Bunların Hepsi Harika ama Ekonomi Sınıfır Bir Motor Olduğunu Unutmamak Gerekli Ama Beni Tatmin Ediyor

-- Eğer Uzun Yol Çok Fazla Yapıyorsanız Kesinlikle Konforlu Bir Araç Değil Önceliğiniz Konfor İse Civic Tercih Etmenizi Tavsitye Etmem Bunun Başlıca Sebepleri Çok Sert Bir Süspansiyon, ( Bu Özellik Muhteşem Bir Yol Tutuş Sağlıyor Ama Viraj Geçişleri Harika) Çok Fazla Yol Sesi İçeriye Alıyor, Berbat Bir Müzik sistemi Var Yol Sesi İle Birlikte Berbat Müzik Sistemi Ortalama 250 Kmlik Bir Yolculuktan Sonra Bir Kaç Saat Kafa Dinlemek İçin Uyumanızı Sağlatıyor. Araç Alçak Olduğu İçin Koltuklarda Son Derece Alçak.

-- Ben Executive Modelini Tercih Ettim Ama Executive Paketin Bana Sunmuş Olduğu En Önemli Ve Kullanışlı Özellik Anahtarsız Giriş Ve Çalıştırma Ama Geri Kalan Her şey Sonradan Taktırılabilecek Modifikasyonlarla da Olabilecek Basit Özellikler Ama executive Paketinden Otomatik Ayna Kapatma Özelliğini Beklerdim

-- İç Mekan Hayal Kırıklığı Neredeyse Her Yer Sert Plastik

-- Klima Üfleme Paletleri Sürekli Çıkıyor, Ve Düzeltmek zorunda Kalıyorsunuz

-- Atmosferik Motor İle Lpg Uyumu Çok İyi Ve Son Derece Ekonomik. Keşke fb7'lerde de Lpg İle Giderken Benzin Göstergesi Düşmese Yani Sadece Bir Gösterge uyumuzluğu Var Fakat O Aracı Kapatıp Açınca Düzeliyor

Özet Olarak Civic Konfor Arayanlar İçin Tavsiye Etmediğim Bir Otomobil Modelidir Ama Yol Tutuş Sürüş Dinamizmi Ekonomi Modifikasyon İçin İdeldir Sizi Üzmez
Benim Otomobillerde Aradığım Şey Çok Fazla uzun Yol Yaptığımız İçin kondor Açıkçası Pişman Oldum Bu konuda Ama 3 aşağı 5 Yukarı Aynı Kulvarlarda Olan Renault Megane Konfor Açısından (icon Paketi İçin Söylüyorum) Son Derece Civic'den Çok Daha Konforlu Bir Araç, Yol Tutuşu Civic Gibi Değil Ama 150 200 KMH İle giden Birisi Değilim Yakın Zamanda Aracımı Satıp Farklı Bir Marka İle Değiştirme Hedefim Var.

Bu Arada Aracım Kazasız 49500 KM'de 2015 FB7 Executive Bordo Renk Yetkili Servis Bakımlı Civic Hepsinin Faturalarını Muhafaza Ettim Dosta Gidecek Bir Araç İlgilenen Olursa Forum Kıyağı Yaparım

Geri